999 rezultate për

christchurch

Policja e Zelandës vendos shami për nder të viktimave (FOTO LAJM) Një police në Zelandën e Re ka treguar solidarizimin e saj për viktimat e sulmit të së premtes së kaluar në një mënyrë t
Kërcënon Erdogan: Kush prek myslimanët kthehet me arkivol Presidenti i Turqisë paralajmëron për një Gallipoli të ri në vazhdën e sulmit terrorist të Christchurch dhe thotë se kus
Prekëse, të krishterët dhe hebrenjtë mbrojnë myslimanët në Londër Bota është bashkuar në mbështetje të komunitetit mysliman pas sulmit terrorist në Zelandë të Re, ku mbetën të vrarë 49 p
Rritet numri i të vrarëve nga terroristi në Zelandën e Re Numri i të vrarëve në sulmin terrorist në Christchurch ka shkuar në 50 ka njoftuar pasditen e të shtunes Policia në Zela
Liderët botërorë reagojnë pas sulmit terrorist ku u vranë 50 myslimanë duke u falur Kancelarja gjermane, Angela Merkel reagoi e tronditur pas sulmit në dy xhami në Christchurch në Zelandën e Re. “Jam
Ja dëmet që shkaktoi tërmeti në Zenlandën e Re (FOTO & VIDEO LAJM) Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.4 ballë goditi sot Zenlandën e Re. Sipas medieve ndërkombëtare mësohet se epiqen
Pas tërmetit 7.4 ballësh, Zenlanda e Re goditet nga tsunami (FOTO LAJM) Vetëm dy orë nga tërmeti i fuqishëm 7.4 ballë të shkallës Rihter, Zelanda e Re është goditur edhe nga tsunami. Zyrta
Tërmet i fuqishëm 7.4 ballë shkatërron Zelandën e Re Një tërmet i fuqishëm më magnitudë 7.4 ballë të shkallës Rihter, ka goditur Zelandën e Re. Sipas medieve ndërkombëta
Tërmet i fuqishëm në Zelandën e Re, shemb edhe kodrat (VIDEO) Kodrinat janë shembur në Zelandën e Re gjatë një tërmeti në qytetin Christchurch në ishullin lindor. Nuk janë raportu
Tërmet 6.5 ballë në Zelandë Një tërmet me magnitudë 6.5 ballë ka tronditur Zelandën e Re dhe ka dëmtuar godinën e Parlamentit në Uellington. Lëk
Tërmet prej 7.2 ballësh në Zelandën e Re Një tërmet me magnitudë prej 7.2 ballësh ka tronditur sot Zelandën e Re. Lajmi bëhet i ditur nga kanali CNN i cili theks