999 rezultate për

child

Fëmija juaj po ndihet i vetmuar për këtë shkak Një numër i madh i fëmijëve janë duke kontaktuar me ‘Childline’ për ndjenjat e izolimit dhe vetmisë që i ndjejnë. Kjo
Njihuni me hakerat misteriozë, japin për bamirësi paratë që vjedhin Një grup piraterie po dhuron para të vjedhura për bamirësi. Hakerët e Darkside pretendojnë se kanë zhvatur miliona do
Harroni Bill Gates, Rothschild kanë aq shumë para sa nuk numërohen (FOTO LAJM) Ju nuk do ta gjeni familjen Rothschild në Forbes sepse trashëgimia e saj i përket shumë trashëgimtarëve. Shuma e saktë q
Tragjedia në Jemen, 85 mijë fëmijë dyshohet se vdiqën nga kequshqyerja Rreth 85,000 fëmijë nën moshën pesë vjeç mund të kenë vdekur nga kequshqyerja gjatë tre vjetëve luftë në Jemen, tha orga
Thuhet se janë më të pasurit në botë, misteret e pazgjidhura të kësaj familjeje Familja Rothschild ka qenë gjithmonë një mister – për këtë familje nuk keni mundur të dini çdo gjë, dhe ndikimi i tyre ë
Rothschild-ët, sekretet e bosëve të Europës Frankfurt mbi Main, viti 1744. Pranë rrugës së madhe përbri Renit dhe në kufirin mes Francës dhe Holandës, qyteti e kish
Rotschild jep alarmin: Mbaroi epoka e rritjes, jemi në prag krize botërore Njëra nga familjet më të fuqishme në botë që ka ndikim thelbësor në ekonominë botërore ka dhënë alarmin se bota mund të
Fëmija juaj po ndihet i vetmuar për këtë shkak Një numër i madh i fëmijëve janë duke kontaktuar me ‘Childline’ për ndjenjat e izolimit dhe vetmisë që i ndjejnë. Kjo
Njihuni me familjet e fuqishme që nënshtrojnë botën me pasuri Emrat e disa familjeve në histori lidhen me pushtetin e fuqinë që buron nga pasuria jo e zakonshme e tyre. Janë disa dhj
Dua Lipa flet për realizimin e albumit të dytë: Kush më frymëzoi Dua Lipa është kthyer në një ikonë të muzikës dhe është në përfundim e sipër të albumit të dytë. Këngëtarja pohon se
Beyonce shkëlqen në ribashkimin e Destiny’s Child Vitin e kaluar nuk mori pjesë në festivalin muzikor të Coachella pasi ishte shtatzënë me binjakë, por këtë vit Beyonce d
Kjo këngë për fëmijët shqiptarë përloti gjithë botën (VIDEO) Në vitin 1999 e tërë Bota ishte solidarizuar me tragjedinë e shqiptarëve të Kosovës. Ishte grupi Kelly Family që bëri
Kjo është e vërteta e frikshme e familjes më të pasur në historinë e njerëzimit Familja Rothschild është familja më e pasur e të gjitha kohërave, ajo ka pasur sasi të mëdha parash dhe kanë qenë në qen
Ofrohet punë me 50 mijë paund në vit, por askush s'është i interesuar Një familje në një fshat të vogël skocez afër kufirit me Anglinë, është e gatshme të paguajë rreth 50,000 paund në vit
Juventus – Dinamo Zagreb, ja formacionet zyrtare Juventus dhe Dinamo Zagreb kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të fundit në fazën e grupeve të Ligës së Kam
Vucic calls OMNIA a children's game and a frivolous tale Prime Minister of Serbia, Aleksandar Vucic, said that the Albanian Union of Municipalities which was formed on Monday on
Almost 5 years in prison for child abuser Anjeza Shabani Prosecution has demanded 4 years and 6 months in prison for Anjeza Shabani, administrator of "Diren" kindergarten, who p
Qendër e re shëndetësore për 10 mijë banorët e Alliasit Banorët e Alliasit në kryeqytet do të marrin shërbimin shëndetësor parësor më pranë zonës së tyre të banimit, dhe kjo f
Save the Children/ Një vajzë nën 15-vjeç martohet çdo 7 sekonda “Save the Children” sot në ditën ndërkombëtare të vajzave ka publikuar një raport me të dhena tronditëse mbi trajtimin
Putin dëbon familjen Rothschild nga Rusia Presidenti rus Vladimir Putin, ka urdhëruar dëbimin nga Rusia të miliarderit Jacob Rothschild dhe familjes së tij. M