999 rezultate për

chiellini

"Pinte me tifozët dhe tha këtu është parajsa", Chiellini tregon ditët e para të Higuainit te Juve Giorgio Chiellini, në autobiografinë e tij të diskutueshme dhe tashmë të famshme (fjalët e tij për Balotelli, Vidal, Ser
Humbja ndaj Realit dhe sherri në dhomat e zhveshjes, Chiellini sqaron gjithçka Finalja e Cardiffit ajo e vitit 2017, u zhvillua mes Real Madridit dhe Juventusit, ku mbretërit fituan me rezultat 4-1,
Chiellini rreth transferimit të Bonuccit te Milani: Ishte pa logjikë Të shumtë kanë qenë futbollistët që janë bërë personazhë të librit autobiografik të Giorgio Chiellinit. Së fundmi në
"Ka probleme me pijen", Vidal i kthehet Chiellinit: Unë jam qënie njerëzore dhe kam bërë gabimet e mia Chiorgio Chiellini ka shkruar një libër që pritet të publikohet ndërsa copëza tw tij po publikohen çdo ditë në media.
Chiellini i kthehet për të disatën herë incidentit me Suarez: Edhe unë jam një bir bushtre në fushë Xhorxho Kielini dhe Luis Suarez nuk do të harrohen kurrë për atë duel në Kupën e Botës së vitit 2014, ku italiani përfun
Chiellini: Me Sarrin mund të flasësh vetëm para dushit, përndryshe kundërmon erë duhani Mbrojtësi i Juventusit, Giorgio Chiellini, ka folur për pasionin që ka trajneri Maurizio Sarri, për duhanin. Ai ka tregu
Chiellini: Vidal? Alkooli është pika e tij e dobët Autobiografia e Giorgio Chiellini tashmë është bërë e famshme duke qenë se prej shkrimeve të tij, mbrojtësi ka hapur nj
Felipe Melo: Kam grushtuar Diego Lopez Felipe Melo zbulon një tjetër takim mjaft të dhunshëm pasi rrëfeu se e ka goditur me kokë Giorgio Chiellini, duke thnë s
Chiellini: Icardi ndër kundërshtarët më të mëdhenj që jam përballur Giorgio Chiellini e ka vlerësuar lartë yllin e Interit, Mauro Icardi në autobiografinë e tij dhe ka thënë vetëm imagjino
Pas Chiellinit edhe Cassano: Balotelli është kalama Deklarata e Giorgio Chiellinit krijojë shumë polemika në Itali ditën e djeshme. Mbrojtësi Italian, ndau me fansat, mendi
Pas Balotellit reagon edhe Melo: Chiellini e bënte në brekë, s’kam pikë respekti për të Në fillim, "shuplaka" e Chiellinit ("Felipe Melo ishte më i keqi. Ai gjithmonë rrezikonte të bënte sherr. Ua thashë drej
Balotelli reagon ndaj deklaratës së Chiellinit: Nuk je sjellë si burrë i vërtetë "Mario Balotelli është një njeri negativ, që nuk ka respekt për grupin. Në një ndeshje të Kupës së Konfederatave në 2013
Yjet e Juventusit rikthehen në stërvitje me maska Yjet e Juventusit kanë bërë rikthimin e shumëpritur të tyre në fushat e stërvitjes ditën e martën për përgatitjet për pë
Buffon dhe Chiellini mbeten te Juventusi, rinovojnë kontratat Edhe pse futbolli për më shumë se një muaj është pezulluar, Juventusi po punin shumë jashtë fushë për të rinovuar kontra
Edi Rama për Tuttosport: Jam tifoz i Juventusit, Chiellinin dhe Bonuccin i dua në Qeveri Edi Rama dhe Shqipëria janë në qendër të mediave italiane teska gjesti human i dërgimit të 30 mjekëve dhe infermierëve s
Chiellini 3 propozime shokëve të ekipit për redukimin e pagave Kapiteni i Juventusit, Giorgio Chiellini ka thirrur skuadrën për të ndërmarrë një veprim, në një moment shumë të vështir
Juventusi pranë rinovimit me tre futbollistë Juvnetus është afër rinovimit të kontratës me tre emra të rëndësishëm të skuadrës. Sipas raportimeve të ‘Goal Italy’,
Chiellini: Kam bërë testin, shpresoj të dalë negativ Aktualisht të gjithë futbollistët e Juventusit janë të izoluar në hotelin e klubit J-Hotel. Që nga momenti që Daniele
Sarri publikon listën ndaj Lyon, rikthehen nga lëndimet 3 titullarët Juventusi ka publikuar listën për Ligën e Kampioneve ndaj Lyon ku kthehen nga lëndimet Gonzalo Higuain Douglas Costa dh
Pas Sarrit, Andrea Agnelli darkon me Nedved dhe Paraticin Pas darkës me trajnerin Maurizio Sarri, presidenti i Juventusit Andrea Agnelli dhe dy drejtuesit e lartë Pavel Nedved e