999 rezultate për

chicago

Me helikopter privat drejt Chicagos, Genta Ismajli nis Vitin e Ri me biznesmenin turk (FOTO LAJM) Këngëtarja e njohur Genta Ismaili po kalon ditët më të bukura të jetës krah të dashurit turk, biznesmenin Hysen. Ajo pub
Publikohet fotografia e rrallë e Rugovës, me plis në kokë në mes të Amerikës Kjo foto që po qarkullon në rrjetet sociale, shihet presidenti Rugova gjatë një darke me komunitetin shqiptar në Chicago
Bora mbulon Chicagon (VIDEO) Mjë ‘shpërthim’ dimëror i motit me borë goditi zonën e Chikagos të enjten, duke pasur deri në 7 inç borë në disa vende.
Familja Kardashian-West bëri foton perfekte me fotoshopin më të keq! (FOTO LAJM) Kim Kardashian dhe katër fëmijët e saj — North, Saint, Chicago dhe Psalm West — u veshën si familja e parë dhe e preferu
Sulm me armë në Chicago Një sulm me armw raportohet të ketë ndodhur në Çikago të Amerikës. Aty janë lënduar gjashtë persona, më mesin e tyre edh
Rrëzohet 84 kate ashensori në Chicago, qytetarët shpëtojnë për mbrekulli Disa njerëz të bllokuar në një ashensor në qytetin e Chicagos në Shtetet e Bashkuara menduan për një çast se po shkonin
Ibra mbetet Ibra, sërish vendimtar për La Galaxy (VIDEO) Zlatan Ibrahimovic padyshim është blerja më e mirë e La Galaxy në vitet e fundit. Në ndeshjen debutuese, ai realizoi dy
U shpall i pafajshëm pas 23 viteve në burg, rikthehet përsëri tek skuadra e tij (FOTO LAJM) Historia e amerikanit, Neves Coleman është nga ato ngjarje që të rrëqethin mishin. Lojtari i Chicago White Sox, në fu
Kim Kardashian e lumtur pranë burrit të saj Para disa ditësh, çifti i famshëm Kim Kardashian dhe Kanye West, sollën në jetë vajzën e tyre përmes një nëne surrogate.
Zyrtare: Schweinsteiger vazhdon kontratën me Chicago Fire Bastian Schweinsteiger më në fund ka zgjatur kontratën edhe për një vit me skuadrën amerikan të MLS-së, Chicago Fire.
Karriera e Schweinsteiger nuk mbyllet këtu, kërkon rinovimin e kontratës me Chicagon Bastian Schweinsteiger do të vazhdojë të luajë në Major League Soccer. Mesfushori gjerman i cili përfundoi kontratën
Lakers fitore për zonën play off, Chicago në krizë të thellë Los Angeles Lakers mori një fitore të rëndësishme 103 – 94 ndaj Chicago Bulls në orët e para të kësaj të mërkure, për t’
Ngrihet flamuri në Chicago, shqiptarët në Illinois festojnë 28 Nëntorin (FOTO LAJM) Komuniteti Shqiptaro-Amerikan në Illinois (AACI), në bashkëpunim me organizatat shqiptare që veprojnë në Illinois, organ
"Halloween" përgjak Chicagon, të paktën 10 të vdekur dhe 40 të plagosur (FOTO LAJM) Festa e "Halloween" ka përgjakur qytetin amerikan të Chicagos. Të paktën 10 persona të vrarë ndërsa 39 persona të tje
SHBA/ Një tjetër afro-amerikan vritet nga policia Në një video të publikuar nga policia e Chicago-s, një oficer i policisë së Chicago-s është parë duke hapur zjarr drejt
Ende nuk dimë për fatin e Sinead O’Connor Policia amerikane është vënë në kërkim të gjetjes së këngëtares Sinead O’Connor, pasi familja e saj ka raportuar se ajo
"Chicago Tribune": Tirani i Turqisë dhunon median, sepse ai mundet Editorial i "CHICAGO TRIBUNE" - Presidenti i Turqisë po shndërrohet në një Putin të dytë. Recep Tayyip Erdogan ngjan
Obama në stadium për të mbështetur Chicago Bulls (FOTO LAJM) Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama nuk ka humbur ndeshjen e par ë të NBA në sezonin e ri.
Biznesmeni serb, 1 milion $ mafies siçiliane për kokën e Ballistit (FOTO LAJM) Një biznesmen serb që jeton në Chicago të SHBA-ve ka ofruar 1 milion dollarë Mafies së famshme siçiliane për kokën e shq
Do të festojë si CR7, por ja si e pëson (VIDEO) Futbolli amerikan është një sport i rrezikshëm për shkak të përplasjeve të ashpra që ndodhin në fushën e lojës mes lojta