999 rezultate për

cherif

Arrestohet "truri" i masakrës në gazetën satirike Charlie Hebdo Mediat franceze raportojnë se është arrestuar xhihadisti francez, Peter Cherif, i dyshuar se ka qenë një nga organizator
Biseda e Cherif Kouachi me gazetarin pak para vdekjes (VIDEO) Një prej vëllezërve Kouachi, ka biseduar me një gazetar pak minuta para se të vritej gjatë rrethimit në shtypshkronjën n
Ndihmoi policinë nga kutia e kartonit, mediat në Francë e shpallin hero Në momentin kur dy vëllezërit Cherif dhe Sadi Kouachi hynë në shtypshkronjë, 27-vjeçari Lilian Lepere u fsheh në një kut
Historia e dy vëllezërve jetimë që masakruan 12 persona Dy vëllezërit francezë me origjinë algjeriane në kërkim nga policia, pasi masakruan 12 persona në redaksinë e revistës C
Një nga 'terroristët' pjesë e një dokumentari në vitin 2005 (VIDEO) Një nga personat e dyshuar për sulmin terrorist Cherif Kouachi ka qenë pjesë e një programi televiziv të transmetuar në