999 rezultate për

ceshtjeve

Zyrtare nga Senati, kush është ambasadorja e re e SHBA në Shqipëri Yuri Kim është konfirmuar nga Senati amerikan si ambasadore të SHBA në Shqipëri. Yuri Kim është gruaja e parë korean
Lindi në Kore dhe u rrit në Guam: Kush është ambasadorja e re amerikane në Shqipëri Presidenti Donald Trump njoftoi synimin për të emëruar zonjën Yuri Kim nga Guami si ambasadore e jashtëzakonshme dhe fuq
Alarm me divorcet, 6 çifte ndahen çdo ditë vetëm në Tiranë Sipas statistikave të Gjykatës së Tiranës, në harkun kohor të 9 muajve janë depozituar në total 1671 padi për zgjidhje m
Zëvendëson Donald Lu-në, kush është ambasadorja e re? Kathleen Ann Kavalec është emri i ri i ambasadores amerikanë në Shqipëri. Ajo do të zëvëndësojë Donald Lu që pritet t
Rritet numri i viktimave nga zjarri në Rusi Ka shkuar në 64 numri i viktimave nga zjarri në një qendër tregtare në qytetin Kemerovo të Siberisë. “Fatkeqësisht, d
Bisedimet hynë në fazën përfundimtare, a do të dështojnë? Bisedimet për kontestin e emrit ndërmjet Maqedonisë dhe Greqisë, kanë hyrën në fazën finale, edhe pse ende mbetet e paqa
Qeveria e Maqedonisë do të blejë mish për 40 mijë euro Qeveria e Maqedonisë informon se nëpërmjet Shërbimit të Çështjeve të Përgjithshme dhe Çështjeve të Përbashkëta, do të bl
Kotzias: Kemi ndërmarrë hapa të mirë dhe pozitivë me Shqipërinë Ky vit do të jetë një vit ku do të fokusohemi në zgjidhjen e çështjeve të politikës së jashtme që kanë qënë në ngërç për
Qytetarët e Kosovës do udhëtojnë pa viza brenda 3 muajve? Kosova mban zgjedhjet e parakohshme më 11 qershor, ndërsa njohësit e çështjeve të integrimeve evropiane, thonë se nga de
"Lista Srpska" mban pezull Ushtrinë e Kosovës Forcat Speciale të Kosovës i përmbushin të gjitha detyrimet dhe kushtet për të qenë Ushtria e Kosovës, por krijimi i saj
DW: Koalicion i gjerë për zgjidhjen e çështjeve të nxehta Në një analizë të situatës paszgjedhore, "Dojçe Vele" gjermane ka parashtruar të gjitha mundësitë e hapura nga zgjedhjet
Lunaçek: Opozita të jetë përkrahëse e çështjeve evropiane Nënkryetarja e Parlamentit Evropian, Ulrike Lunaçek ka thënë se është e rëndësishme që edhe Opozita të përkrahë çështjet
Zaganjori: 13 mijë dosje në Gjykatën e Lartë, e nevojshme reforma në gjyqësor Zaganjori e ka cilësuar të domosdoshme reformën në gjyqësor, duke iu referuar 13 mijë dosjeve në Gjykatën e Lartë. Gjatë
Thaçi : Do të braktisim bisedimet, nëse nuk hapen çështjet e shqiptarëve (VIDEO) Kreu i PDSH-së Menduh Thaçi u kërcënua me braktisjen e mundshme të bisedimeve për zbatimin e Marrëveshjes së Përzhinës.
Viti i ri arrin në Japoni, ja spektakli (VIDEO) Nata e Vitit të Ri është festa më e madhe e Japonisë. Miliona njerëz i hipin trenave për të lënë qytetet e për t’u drejt
Kodheli: Të jemi vigjilentë për adresimin e çështjeve si terrorizmi dhe emigracioni Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, priti në takim në Ministrinë e Mbrojtjes, Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, z. J
Eksperti i çështjeve të sigurisë: Kosova e rrezikuar nga ISIS Kosova nuk përjashtohet nga rreziku prej sulmeve terroriste. Pjesëmarrja e kosovarëve në ISIS, si dhe përkrahja e Kosovë
Ahmeti letër Hanit: Të bashkëpunojmë për Integrimin e Maqedonisë në BE Lideri i BDI-së Ali Ahmeti përmes një letre i është drejtuar komisarit për zgjerim Johanes Han. Ai me këtë rast shpreh v
Ahmeti i lumtur me marrëveshjen, PDSH skeptike (VIDEO) Pozitat e shqiptarëve në qeverinë e Maqedonisë mbetën të pa prekuara, ndërsa sipas marrëveshjes, ndryshime, kontroll dhe
Tahiri: Ja çfarë kemi për të biseduar me Serbinë Në takimin e parë të nivelit të lartë mes kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa, dhe atij të Serbisë, Aleksandër Vuçiq,