999 rezultate për

ceshtjes

Akuza të rënda, shtyhet seanca për Henri Çilin dhe të ndaluarit e tjerë Është shtyrë me një orë seanca për 30 të ndaluarit e operacionit Mezhgorani, për shkak se gjykatësi i çështjes ka konsta
Gjykata e pushoi si çështje por Kuvendi e apeloi, hidhet shorti për dosjen e "CEZ" Dosja e CEZ ende nuk është mbyllur. Është hedhur sot në Gjykatën e Apelit të Tiranës shorti për çështjen e shumëpërf
Pengmarrja e Jan Prengës zyrtarisht në SPAK, kush janë dy prokurorët e çështjes Akoma nuk është zbardhur vrasja dhe pengmarrja e Jan Prengës e cila tashmë i ka kaluar SPAK. Mësohet se dy prokurorët
Gjykata vendos pushimin e çështjes CEZ Ditën e sotme është vendosur në gjykatë pushimi i çështjes "CEZ". Gjyqtari Laser Sallaku ka deklaruar në gjyq se pr
"Provat ja bëjnë muu", Braçe flet për pushimin e çështjes ndaj Lulzim Bashës Gjykata e Tiranës pushoi ditën e djeshme çështjen e “lobimit rus” ndaj kreut të PD Lulzim Basha. Por sigurisht ky ve
Përplasja për Kushtetuesen, ambasada e SHBA kërkon dërgimin e çështjes në "Venecia" Ambasada amerikane ka reaguar pas përplasjes për emërimet në Gjykatën Kushtetuese duke bërë edhe një sugjerim. Në reagim
"Nxirre jashtë atë klysh", shqiptarët e Kosovës "masakrojnë" Cakajn në emision pas çështjes së Alvin Berishës (FOTO LAJM) Shqiptarët e Kosovës nuk e kanë pritur mirë një intervistë të ministrit në detyrë Punët e Jashtmë, Gent Cakaj. Teksa ish
Çështja e Loredanës dhe çiftit zvicerian, këngëtarja ndryshon avokat Një skandal me një çift zvicerian e kanë kthyer Loredanën dhe Mozzik në kryefjalën e mediave. Çifti zviceran pretendo
Familja Hajdari në gjyq përballë Izet Haxhisë Gjykata e Tiranës ka kërkuar që familjarët e Azem Hajdarit të jenë prezent në procesin e rigjykimit ndaj Izet Haxhisë, n
Prokurori Nakuçi mund të pushohet nga puna për shkak të Shullazit Seanca në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit ndaj Prokurorit të Krimeve të Rënda Ened Nakuçi u fokusua kryesisht në kr
Gruevski i reagon Ciprasit: Ja e vërteta ime Ish-kryeministri në arrati, Nikolla Gruevski, përmes një shkrimi në FB, e përgënjeshtron kryeministrin e Greqisë, Aleksi
Rihapja e çështjes Hajdari, dy deklaratat e forta të Berishës ndaj Haklajve Rikthimi i Izet Haxhisë në Shqipëri dhe vendimi për rihapjen e çështjes Hajdari e ka tronditur klasën politike për shkak
Flet avokati i Saimir Tahirit: Çfarë do të kërkojmë ne Sapo kanë dalë nga Gjykata Krimeve të Rënda, avokati i Saimir Tahirit, Maks Haxhia, ka dhënë një deklaratë për mediat k
Vrasja e studentes, si po përpiqen grekët t'ia hedhin të gjithë fajin shqiptarit “Po mundohen të krijojnë një klimë në favor të 21 vjeçarit grek nga Rrodhosi dhe në dëm të 19 vjeçarit shqiptar” ka dekl
Kush ishte Riza Lluka, veprimtari i çështjes kombëtare? (VIDEO) Riza Lluka kishte vlera kombëtare, intelektuale, diplomatike, kulturore e historike. Njeri i guximshëm, që i qëndroi bes
Frikë nga hakmarrja, merren në mbrojtje 2 prokurorë dhe 1 gjyqtar i çështjes "VOL-VO 4" Operacioni "Volvo 4" bëri bujë të madhe, ku çopi në arrestimin e 27 personave dhe zbulimin e një laboratori heroine në H
Perëndimi kërkon zgjidhjen e çështjes së emrit në Kuvend Kanë kaluar pothuajse një janë nga zbatimi i referendumit në vend, Hyrja në NATO dhe BE e Maqedonisë është prioritet, ng
Paqja ose lufta ndërmjet shqiptarëve dhe serbëve është në dorë të Putinit Serbia nuk do bëjë asnjë zgjidhje finale sa i përket çështjes së Republikës së Kosovës, pa përkrahjen e Rusisë dhe pa u
Tradhtonte gruan, dashnorja i bën gjëmën burrit nga Vora Një lidhje dashurie me shoqen e ngushte të bashkëshortes duket se i ka kushtuar shtrenjtë 45 vjeçarit nga Vora. Gjyk
Ambasada ruse në Tiranë reagon rreth çështjes së ndryshimit të kufijve Ambasada ruse në Tiranë ka reaguar sot në lidhje me çështjen e ndryshimit të kufijve në Kosovë. Në reagim, është publiku