999 rezultate për

ceshtje

I dogjën "Benz-in", flet gardiani: Kjo është çështje terroriste Gjatë mbrëmjes së djeshme automjeti tip "Benz" në pronësi të gardianit të burgut të Shënkollit, Nikolla Prenga, u përfsh
Shpëtim Idrizi: Rama bëri tregti me Çamërinë! PDIU është e vendosur për zgjidhjen e çëshjtes çame, pavarësisht pengesave të politikes. Shpëtim Idrizi ka akuzuar drejp
"Provat ja bëjnë muu", Braçe flet për pushimin e çështjes ndaj Lulzim Bashës Gjykata e Tiranës pushoi ditën e djeshme çështjen e “lobimit rus” ndaj kreut të PD Lulzim Basha. Por sigurisht ky ve
Lobimi rus, gjykata pushon çështjen ndaj Bashës Gjykata ka pushuar cështjen ndaj kryetarit të PD Lulzim Basha dhe dy zyrtarëve të tjerë të PD. “Gjykata e pushoi cësh
Vidal e ka marrë vendimin, agjenti i tij fluturon për Milano Arturo Vidal është kthyer në një çështje të nxehtë te Barcelona dhe me shumë gjasa do të largohet në merkaton e janarit,
Kur Bushati përplasej LIVE me Çavusoglu për gylenistët: Laiciteti, në ADN-në e Shqipërisë Me dëbimin natën dhe me një vendim urgjent të mësuesit turk Harun Çelik në një ditë pushimi si 1 janari, Shqipëria iu ba
Ismail Qemali për revistën franceze: Njihen arsyet përse Shkodra duhet të jetë shqiptare! “Le Matin” ka botuar, të mërkurën e 2 prillit 1913, në faqen n°3, një shkrim në lidhje me opinionin e Ismail Qemalit mbi
Gjykata pushoi çështjen ndaj Brahos, Tufa apelon vendimin Pas vendimit të Gjykatës së Tiranës për të pushuar çështjen në ngarkim të deputetit Spartak Braho, i cili akuzohet nga A
Reali vendos pikat mbi "i" për çështjen Pogba Paul Pogba dëshiron të largohet nga Manchester United dhe t’i bashkohet Real Madridit, por ky i fundit nuk e ka ndërmend
Zyrtare nga Senati, kush është ambasadorja e re e SHBA në Shqipëri Yuri Kim është konfirmuar nga Senati amerikan si ambasadore të SHBA në Shqipëri. Yuri Kim është gruaja e parë korean
Jepet vendimi, Salianji dënohet me burg Gjykata penale e Tiranës ka marrë vendimin ditën e sotme për të akuzuarit në çështjen “Babale”. Gjykata ka vendosur t
Nga Saimir Tahiri te Arbër Çekaj, çështjet e "nxehta" që merr në dorë Gjykata e Posaçme Reforma në drejtësi ka shkaktuar ndryshime shumë të ëmdha në vendin tonë ndërsa Gjykata e Krimeve të Rënda është drejt m
Salianji në gjyq për çështjen "Babale", ish-deputetët e PD në mbështetje të tij (FOTO LAJM) Ish-deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji, do të dalë sot në seancë në Gjykatën e Tiranës pasi akuzohet për kall
I peshojnë 7 çështje mbi krye, i vihet shiriti banesës së kryeprokurores së Durrësit Tërmeti i 26 nëntorit nuk ka kursyer as banesën e kryeprokurores së Durrësit, Anita Jella. Jella është edhe pjesë e g
Palmer: Njohja reciproke Kosovë-Serbi do t’i zgjidhte mosmarrëveshjet mes dy vendeve Përfaqësuesi special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, ka thënë se SHBA-ja d
"Zoti i drogës" qarkullon i lirë, Gjykata e Lartë kthen çështjen e tij Gjykata e Lartë me një trupë gjykuese e formuar nga vetë ajo, vetëm për të shqyrtuar çështjen e Alket Hatija i etiketuar
Përplasja për Kushtetuesen, ambasada e SHBA kërkon dërgimin e çështjes në "Venecia" Ambasada amerikane ka reaguar pas përplasjes për emërimet në Gjykatën Kushtetuese duke bërë edhe një sugjerim. Në reagim
Kosovarët mund t’i humbasin rreth 300 milionë euro kursime në bankat e Serbisë Rreth 300 milionë euro kursime të kosovarëve në bankat e Serbisë mund të humbasin. Kjo për shkak të refuzimit të shtetit
Opozita vijon punën paralelisht me Kuvendin: Ja tre çështjet që do diskutojmë Opozita dhe maxhoranca po vijojnë punën paralelisht për Reformën Zgjedhore, ku secila po punojnë nga një draft. Sipas in
Eriksen gjithjë e më larg Tottenhamit, 'spurs' gjejnë pasuesin te Ajax Mesfushori danez e ka shprehur hapur dëshirën për një eksperiencë të re larg Premier League. Eriksenit i përfundon ko