999 rezultate për

ceremonite

Artan Lame nuk pyet për urdhrin e Komitetit Teknik: Ceremoni për humbjen e babait Edhe pse ditën e djeshme u vendos ndalimi i grumbullimeve me më shumë se 10 persona, përfshirë edhe ceremonitë mortore,
A do të shkojë edhe Shqipëria drejt mbylljes? Përgjigjet ekspertja e Komitetit Teknik Ekspertja e Komitetit Teksnik, Albana Fico në një dalje për mediat u shpreh se psioni i mbylljes së Shqipërisë do të ish
Rastet në rritje, ndalohen dasmat, ceremonitë mortore dhe takimet elektorale Komiteti Teknik i Ekspertëve ka njoftuar përmes një deklarate për mediat se nga sot ndalon takimet elektorale, dasmat, f
Ndryshimet e reja, çfarë ndodh me dasmat dhe ceremonitë mortore pas 1 qershorit Shqipëria pritet t’i rikthehet jetës normale duke filluar nga data 1 qershor, në të cilën do të lejohet lëvizja e lirë e
Ceremonite e diplomimit po vijnë, disa ide si të ruani kujtimet perfekte (FOTO LAJM) Sezonet janë drejt fundit dhe me shume mundësi studentët po mendojnë se si do duken ditën e diplomimit. Për ditën e c
Do të zgjasin 5 ditë, dalin pamjet nga nderimet e Bush Trupi i ish-presidentit të SHBA-së Xhorxh H.W. Bush do të vendoset për homazhe në ndërtesën e Kongresit duke filluar të
Liderët botërorë dalin në foto, gjejeni ku ndodhet Hashim Thaçi? Udhëheqës botërorë të mbledhur në Paris do të kryesojnë ceremonitë përkujtimore të kësaj të diele, që shënojnë 100-vjeto
Cerëmonitë e varrimit më të çuditshme në botë (FOTO LAJM) Njerëzit në mbarë botën kanë mënyra të ndryshme për t'i dhënë lamtumirën e fundit njerëzve të tyre të dashur, për shembu
Ceremonitë që do ta shoqërojnë inaugurimin e Donald Trumpit Më 20 janar, Donald Trump betohet si presidenti i 45-të i Shteteve të Bashkuara. Ngjarjet me rastin e inagurimit të tij
Tom Doshi bashkë me Ramën në shenjtërimin e Nënë Terezës Një ditë më parë, Tom Doshi ishte pjesë e delegacionit të politikanëve shqiptarë që ndoqën nga afër ceremonitë e organiz
Mustafa merr pjesë në ceremonitë për shenjtërimit të Nënës Terezë Isa Mustafa, kryeministri i Republikës së Kosovës, së bashku me një delegacion të lartë të Qeverisë së Kosovës po qëndro
Letra e Gjunkshit: “SHQUP”, jo seli e PD Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura, Gjeneral Major, Xhemal Gjunkshi është kundër ndryshimit të des
Hoxha: S’ka vendim qeveritar për pritjen dhe ceremonitë për Tarçullovskin Zëdhënësi i Qeverisë së Maqedonisë, Muhamet Hoxha theksoi sot se nuk ka pasur asnjë vendim qeverie për organizimin dhe p
5-vjetori i Pavarësisë, ja ceremonitë që do të zhvillohen Këshilli Organizativ për Shënimin e 5-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, i cili udhëhiqet nga zëvendëskryeministri dhe m