999 rezultate për

ceremonia

Ceremonia e varrimit të Maradonës do të mbahet në ndërtesën e Qeverisë së Argjentinës Argjentina do të mbajë tre ditë zie dhe Qeveria do të organizojë ceremoninë mortore të Maradonas, sipas Presidentit Albe
Dasmë me 300 të ftuar, detaje nga ceremonia VIP e Fjolla Morinës dhe biznesmenit (FOTO LAJM) Marrëdhënia e këngëtares Fjolla Morina me biznesmenin Fisnik Syla po kalon në një etapë tjetër. Pasi bëri publike lidhje
Anulohet ceremonia qendrore e ndarjes së çmimeve Nobel Fondacioni Nobel, i cili administron ndarjen e çmimeve prestigjioze Nobel, thotë se për shkak të pandemisë koronavirusit
Shtyhet për në fundjavë ceremonia e varrimit të Moikom Zeqos, pritet të vijë i biri nga Amerika Ditën e sotme është ndarë nga jeta Moikom Zeqo, pasi nuk i mbijetoi dot sëmundjes së rëndë, prej së cilës vuante prej vi
Pamje nga ceremonia e varrimit të George Floyd (VIDEO) George Floyd i cili vdiq pas arrestimit nga policia në Minneapolis, do të varroset sot pranë nënës së tij në Houston Tek
Anulohet ceremonia e ndarjes së çmimeve 'The Best 2020' FIFA ka vendosur ta anulojë ceremoninë e ndarjes së çmimeve "The Best" 2020. Trofeu do të mbetet pa fitues këtë vit d
U martua në fshehtësi të plotë, dalin pamje nga ceremonia e Gold Ag (FOTO LAJM) Reperi i njohur shqiptar Gold AG i ka dhënë fund beqarisë. Ai u martua në fshehtësi të plotë më 5 mars dhe lajmin e b
Ermal Hoxha dhe Rezarta Shkurta në zi, pamje nga ceremonia mortore e Nexhmije Hoxhës (FOTO LAJM) Ditën e djeshme është ndarë nga jeta në moshën 99-vjeçare Nexhmije Hoxha e veja e diktatorit Enver Hoxha. Nexhmije Ho
Ceremonia mortore e Kobe Bryant më 24 shkurt në Los Angeles Ceremonia mortore dhe varrimi i Kobe Bryant, vajzës së tij Xhiana dhe shtatë personave tjerë të cilët humbën jetën në fa
Nis ceremonia e varrimit të policit që humbi jetën në krye të detyrës Në fshatin Shkoroshnik të Malishevës filluar ceremonia e varrimit të policit Sami Thaçi i cili vdiq të martën mbrëma në
Ceremonia e rëndësishme e filmit, kush fitoi në Critics’ Choice Awards Mbrëmjen e kaluar është mbajtur edicioni i 25-të i ndarjes së çmimeve Critics’ Choice Awards. Ceremonia ceremoni u d
LIVE/ Ceremonia e "Topit të Artë", këta janë 10 yjet që synojnë trofeun (VIDEO) Do të startojë në orën 20:30 mbrëmja gala e dorëzimit të “Topit të Artë 2019”, teksa Leo Mesi është dhe kandidati favori
Nëna dhe djali u gjetën pajetë përqafuar, familja përzë qeveritarët nga ceremonia Të mbijetuarit e familjes Cuka, babai dhe vajza bëjnë me faj shtetin, sepse autoritetet pas tërmetit të shtatorit u ka t
Lot e dhimbje, ceremonia e lamtumirës për 9 shpirtrat e humbur të familjes Lala Në Pallatin e Kulturës në Durrës, dhimbja ka pllakosur cdo cep. Sot familjarët përcjellin në banesën e fundit anëtarë
I bashkoi dashuria për aviacionin, çifti martohet në ajër (FOTO LAJM) Një grua nga Zelanda e Re dhe një burrë nga Australia e çuan larg dashurinë e tyre për aviacionin (dhe për njëri-tjetrin
Presidenti i UEFA-s bëhet 'telef ' nga axhenda e FSHF-së Kombëtarja e Shqipërisë do të luajë kundër Francës në orën 20:45. Në këtë ndeshje do të jetë i pranishëm dhe presiden
Ceremonia befasuese, si e festoi 18-vjetorin Princesha e Kurorës në Belgjikë (FOTO LAJM) Shumica e adoleshentëve festojnë ditëlindjen e 18-të me një festë ose pije me miqtë. Por ishte një çështje vërtet më
Ceremonia për 1 vjetorin e eliminimit të Kacifas, çfarë po ndodh në Bularat (FOTO LAJM) Këtë të shtunë zhvillohet ceremonia përkujtimore për 1-vjetorin e vdekjes së minoritarit grek, Kostandinos Kacifas, i ci
Nga ceremonia e diplomimit ju duhen kujtime, po ju ndihmojmë me disa ide (FOTO LAJM) Për ditën e ceremonisë së diplomimit ju duhet thjesht një smartphone dhe një shoqe/shok i/e duruar që t’ju rrijë pas për
Mes lotëve dhe dhimbjes, Florijana përcillet për në banesën e fundit Ceremonia lamtumirëse e ndarjes nga Florijana Ismaili – futbollistes shqiptare së Kombëtares së Zvicrës, që humbi jetën