999 rezultate për

centrali

Ukraina nën kërcënimin e zjarrit, 400 zjarrfikës luftojnë me flakët përreth ish-centralit të Çernobilit Ukraina është në karantinë nga rreziku i koronavirusit, por tani duhet të mbrohet edhe nga një fatkeqësi tjetër, që vjen
Grabitet termocentrali në Kosovë Të shtunën, rreth orës 18:11 minuta, ka ndodhur një plaçkitje në termocentralin “Kosova A” në Obiliq. Policia njofton
Turia zhduk qytetin 12 000 vjeçar për një hidrocentral (FOTO LAJM) Hasankeyf në juglindje të Turqisë konsiderohet si një prej vendbanimeve më të vjetra që vazhdojnë të jenë të banueshme n
Mbytet një person mbytet në rezervuarin e HEC-it në Librazhd Mbytet një person në digën e hidrocentralit të Rrapunit në Librazhd. Ka qenë roja i hidrocentralit, ai i cili ka njof
Qeveria heq dorë nga Kosova e Re nëse rritet çmimi i energjisë Disa organizata joqeveritare në Kosovë në vazhdimësi kanë ngritur shqetësimet se ndërtimi i termocentralit “Kosova e Re”
Ndërtimi i hidrocentralit në Lumbardh të Pejës kundërshtohet nga më shum se 6 mijë qytetarë Mbi 6 mijë qytetarë kanë nënshkruar peticionin që shpreh kundërshtimin për ndërtimin e hidrocentraleve në Lumbardhin e P
Aksident i rëndë në Voskopojë, 59-vjeçari rrëshqit nga diga e hidrocentralit Pasditen e sotme një aksident i rëndë ka ndodhur në hidrocentralin e Voskopojës, ku raporohet se një 59 vjeçar ka rrëshq
Ndërtimi i termocentralit "Kosova e Re" mund të dështojë Pas një dekade të tërë zvarritje gurthemeli i termocentralit “Kosova e Re” mund të vendoset në prill të vitit të ardhshë
Ministri shkon në Korenë e Jugut për termocentralin Kosova e Re Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka ka nisur një vizitë 3 ditore në Korenë Jugore dhe Japoni. Sipas tij, vi
Çfarë po ndodh në termocentralit 'Kosova A', tymi pushton vendin (FOTO LAJM) Një zjarr i madh dyshohet të ketë shpërthyer në termocentralin “Kosova A”. Ashtu siç shihet nga foto e publikuara tym
Ndërtimi i ‘Kosovës së Re’ fillon në pjesën e dytë të vitit 2019 Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka ka folur për projektin e ndërtimit të Termocentralit “Kosova e Re”, gjendj
Centrali i parë bërthamor nis të ndërtohet në Turqi Turqia fillon nesër ndërtimin e centralit të parë bërthamor, Akkuyu. Ai do të ndërtohet nga Agjencia Ruse e Energjisë
Prokuroria Speciale po heton privatizimin e KEDS, asgjë konkrete Prokuroria Speciale ende nuk e ka nxjerrë vendimin për fillimin e hetimeve për privatizimin tinëzar të 4 hidrocentraleve
Detaje të reja rreth vdekjes së punëtorit në termocentralin “Kosova A” Fehmi Salihu, punëtor i termocentralit “Kosova A” ka vdekur mbrëmë, në vendin e tij të punës. Sindikata e punëtorëve
Shqipëria fiton gjyqin për hidrocentralin e Kalivacit ndaj Becchettit Shqipëria ka arritur që të fitoj gjyqin në arbitrazh kundër kompanisë së së Françesko Beketit në lidhje me ndërtimin e h
Testohet centrali i parë bërthamor lundrues Rajoni autonom rus Çukotka njoftoi se centrali i parë bërthamor lundrues (FNPP) do të dërgohet në qytetin port veriperën
Kontrata për Termocentralin e ri të Kosovës publikohet nesër Qeveria e Kosovës do të bëjë publike kontratën për ndërtimin e termocentralit “Kosova e Re” nesër. Marrëveshja me kom
Termkosi do të shtrihet edhe në Fushë-Kosovë, Obiliq dhe Drenas Ndërtimi i termocentralit “Kosova e Re” është promovuar nga Qeveria edhe si projekt që garanton dyfishim të kapaciteteve
Nënshkruhet marrëveshja për ndërtimin e termocentralit "Kosova e Re" Qeveria e Kosovës ka nënshkruar marrëveshjen komerciale me kompaninë amerikane Contour Global, për ndërtimin e Termocent
Ndërtimi i termocentralit Kosova e Re do të fillojë në fund të vitit 2018 Qeveria e Kosovës më në fund ka arritur marrëveshje me kompaninë amerikane “ContourGlobal”, për ndërtimin e Termocentral