Vritet në atentat miku i Çapjave, avokat i Shullazit
999 rezultate për

centimetra

Dëbora arrin deri në 30 centimetra, paralizohet Jugu i Shqipërisë Dëbora ka pushtuar tërë vendin dhe reshjet kanë paralizuar Jugun e vendit. Në bashkinë Tepelenë, njesia adminitrative
Teuta Arifi suprizon foshnjën e parë që lindi në Tetovë Foshnja e parë e lindur për vitin 2019 në Tetovë është djalë, i cili është emëruar Anik. Ai ka lindur në orën 00:45 m
I ftohti ekstrem mbërthen Karolinën e Veriut (FOTO LAJM) Një stuhi e madhe e borës i ka goditur disa shtete në pjesën jug-lindore të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Raportohe
Voskopoja dhe Dardha mbulohen nga bardhësia, dëbora zbukuron Korçën Rreshjet e dëborës kanë zbardhur Dardhën dhe Voskopojën më shumë nga cdo zonë tjetër në qytetin e Korcës. Intesitet
Kujdes në këtë zonë, bora arrin 40 centimetra Ashtu siç kishin paralajmëruar sinoptikanët, reshjet e borës kanë vijuar edhe gjatë ditës së sotme në zonat malore.
Rreshje të mëdha të borës në Itali dhe Slloveni (VIDEO) Në vendpushimin italian Alta Badia, ka rënë rreth 25 centimetra dëborës. Kjo qendër dimri është e vendosur në Dolomites
Liqenet e Ohrit dhe Dorjanit, rrezikojnë duke qenë mbi nivelin maksimal Nivelet e Liqenit të Dojranit dhe të Ohrit ende është mbi të lejuarën maksimale, për për dallim nga dje niveli i Liqenit
U përfol si lideri më i gjatë, Rama qenka shkurtuar 4 centimetra Kryeministri Edi Rama është një ndër politikanët më të gjatë në Shqipëri, plot 202 centimetra madje ai u përfol sikur is
Atletit kubanez i mohohet rekordi në kërcimit për së gjati (VIDEO) Garat e Diamond League, në ndalesën e rradhëz në Stokholm të Suedisë kanë sjellë një surprizë të pabesueshme. Atleti
Ju prezantojmë me njeriun që ka këmbët më të mëdha në botë (VIDEO) Jason Rodriguez nga Venezuela ka numrin e këmbës me numër 68. Këmba e tij e majtë është e gjatë 40.55 centimetra, ndë
Shaqiri shënon një rekord në Botëror Më shumë se 700 futbollistë do të marrin pjesë në Rusia 2018 që pritet të fillojë pas 9 ditësh, megjithatë një numër i m
Burrat gjigandë bredhin rrugve të Parisit (VIDEO) Disa prej burrave më të gjatë në botë, në mesin e të cilëve është një 2 metra e 46 centimetra, kurse një tjetër bartë kë
U përfol si lideri më i gjatë, Rama qenka shkurtuar 4 centimetra Kryeministri Edi Rama është një ndër politikanët më të gjatë në Shqipëri, plot 202 centimetra madje ai u përfol sikur is
Diçka ka ndodhur me Liqenin e Ohrit Niveli i Liqenit të Ohrit është 24 centimetra mbi maksimalen e lejuar. Ndërsa në Liqenin e Dojranit dy centimetra, t
E habitshme, ky është fshati që rritet me 2 centimetra në vit Së fundmi shkencëtarët kanë zbuluar se një fshat i vogël në Mbretërinë e Bashkuar po rritet çdo dy centimetra çdo vit dh
Vidhet trofeu i Europa League Trofeu i Europa Leagues teksa po bënte në një tur promocional në Meksikë, sipas mediave meksikane është vjedhur gjatë tr
Niveli i Ohrit arrin 26 centimetra mbi nivelin e lejuar të ujit Niveli i liqenit të Ohrit edhe më tej është 26 centimetra mbi nivelin e lejuar maksimal të ujit, ndërsa në liqenin e Doj
Alarmante, rritet për 5 centimetra niveli i ujit të liqenit të Ohrit Niveli i Liqenit të Ohrit, në gjendje alarmuese. Për vetëm 24 orë është rritur për më shumë se 5 centimetra. Sot është 1
Doktorët i nxjerrin ruses 150 gozhdë nga stomaku (VIDEO) Ekoja e stomakut të një pacienteje nga Rusia i ka bërë doktorët që të vënë "duart në kokë" pasi zbuluan se aty gjendeshi
Boll me taka, ja si të zgjateni 5 centimetra për 2 javë A jeni më të gjatë sesa një mashkull mesatar gjerman? Nuk besojmë! Sipas studimit më të madh botëror të gjatësisë, shtet