999 rezultate për

censusin

Mexhiti: Dëshmuam pjekuri demokratike BDI-ja mbetet e kënaqur që mundësoi censusin dhe që procesi zgjedhor u rrumbullakua me sukses. BDI-ja shprehet e kënaqu
BDI: Thaçi e dha pëlqimin për censusin në 2008 Xhevat Ademi është shprehur sot se Menduh Thaçi vojon të gënjejë parreshtur. Ai ka nxjerrë përpara qytetarëve një deklar
Ali Ahmeti: Censusin për president e ulëm bashkë me Menduh Thaçin Ali Ahmeti ka mbajtur tubimin e tij të rradhës në Strugë. Duke iu referuar zërave se ka qenë BDI ajo që ka ulur censusin
Reagon Zaev për Strumicën Pas vendimit të KSHZ-së për anulimin e zgjedhjeve në tre vendvotime në Strumicë, ka reaguar kryetari aktual i kësaj komu
Kisha ortodokse, anketë për censusin Kisha Ortodokse Autoqefale e Shqipërisë ka kundërshtuar censusin e fundit për regjistrimin e popullsisë, pasi sipas tyre
Kisha Ortodokse nuk e njeh censusin Kisha Ortodokse Autoqefale e Shqipërisë ka kundershtuar rezultatin e censusit të realizuar në vitin 2011. Sipas këtij c
Çfarë po ndodh me Censusin?! Kanë kaluar nëntë muaj nga përfundimi i Censusit por INSTAT akoma nuk ka publikuar rezultatet e plota të regjistrimit të
INSTAT: Rezultatet përfundimtare për Censusin në tetor Instituti i Statistikave bëri të ditur ka përfunduar procesi i skanimit të të dhënave të mbledhura për "Censusin 2011",
Mediat e Italiane: Pakicat bojkotojnë censusin Në Serbi, Maqedoni dhe Shqipëri ka nisur sot Censusi i popullsisë i njohur ndryshe në vend si Regjistrimi i Popullsisë m
Dule kundërshton deri në fund censusin PBDNJ-ja vazhdon të kundërshtojë në mënyrë të prerë procesin e regjistrimit të popullsisë, që fillon nesër. Në një inter
Pollo: Qytetarët të deklarojnë të dhënat Ministri i inovacionit Genc Pollo i ka bërë thirrje të gjithë shqiptarëve të marrin pjesë në procesit të regjistrimit të
Bollano rishfaqet në skenë me censusin Pas një kohe të gjatë qetësie, Vasil Bollano sërish shfaqet në skenën politike. Këtë herë ai përdor censusin për të rikt
Kuq e Zi ngre alarmin: Censusi, rrezik për shkombëtarizim Aleanca Kuq e Zi ka ngritur alarmin për rrezik shkombëtarizimi nëse nuk hiqet vetëdeklarimi i kombësisë nga formulari pë
“Vendimi i Kushtetueses, s’ka lidhje me censusin” Drejtori i përgjithshëm i gjendjes civile Armando Teliti, ka thënë të dielën se vendimi i Gjykatës Kushtetuese për rrëzi
Qeveria miraton buxhetin për censusin e popullsisë Qeveria hap arkën e buxhetit të shtetit për censusin e regjistrimit të popullsisë. Kështu në mbledhjen e fundit, qeveria