999 rezultate për

celular

Autoriteti i Konkurrencës pezullon vendimin për rritjen e tarifave të kompanive celulare Autoriteti i Konkurrencës ka marrë vendimin për të pezulluar përkohësisht rritjen e tarifave nga kompanitë celulare.
Kompanitë celulare shtrenjtojnë paketat, Autoriteti i Konkurrencës bën "strucin" Drejtoria e Pergjithshme per Konkurrencen dhe Çështjet e Konsumatorit në Francë (Autoriteti i Konkurrencës i Francës) gj
Ngjarje e turpshme, të moshuarit i shesin një gur për celular Një ngjarje sa e turpshme aq edhe e rëndë ka ndodhur në qytetin e Ferizajit. Sipas informacioneve një person i moshua
Njihet si "bisha" e celularëve, a i shpëton Nokia 3310 nga një shpërthim? (VIDEO) Në kohën e smartphone, shumë ende vajtojnë legjendarin Nokia 3310, i cili njihet si një nga telefonat celularë më të qën
Pse nuk duhet ta lini kurrë celularin në karikim afër krevatit, sidomos gjatë natës Lënia e telefonit në karikim, sidomos gjatë natës është një zakon i keq që duhet të eliminohet sa më shpejt të jetë e mu
Kërcënoi Drejtorin e burgjeve me jetë, çfarë e nxorri zbuluar autorin Vetëm pak kohë më parë drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve, Agim Ismaili u kërcënua me jetë. Me një SMS në celular, pe
Duart larg nga celulari i partnerit, do t'i shkaktoni probleme psikologjike Studimet tregojnë se 34% e grave dhe 62% e burrave kontrollojnë herë pas here celularin e partnerit të tyre. Dhe arsyeja
Hodhën silenciatorin dhe celularin-komandë nga makina, për çfarë po përgatiteshin të rinjtë Vetëm dy ditë më parë dy të rinj u kapën nga Policia pak pasi nuk iu bindën urdhrit për të ndaluar. Ata hodhën nga dr
Rudina me Frrokun, e bija nuk harron të atin: I dërgon mesazhe nga celulari i mamit (FOTO LAJM) Aktorja e Humorit, Rudina Dembacaj është një ndër personazhet më të folur në media kohët e fundit, e kjo që pas ndarjes
Krimi po bën kërdinë, Veliu merr masën ekstreme ndaj policëve: Askush të mos flasë! Në kuadër të paralajmërimit edhe të ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj ndaj policëve që të mos komunikonin me gazetar
Tashmë mund të shkohet tek mjeku me ADN në celular Të shkosh tek mjeku me ADN-në në celularin tuaj, është studimi i ri i grupit ‘’Mpeg’’, i njohur për krijimin e Mp3, Mpe
Ia gjeti anën skedinave, celulari e nxjerr zbuluar 25 vjeçarin Policia e Korçës ka arrestuar një 25 vjeçar i cili vazhdonte të ushtronte aktivitetin e kundraligjshëm të lojërave të fa
Montonte bomba me celular, arrestohet durrsaku i dënuar me 6 vite burg Policia e Zvixrës ka arrestuar me qëllim ekstradimi në Shqipëri 43 vjeçarin i dënuar me 6 vite burg. Nga specialistët
Si të gjeni se kush ju përgjon celularin me katër kode (FOTO LAJM) e ndihmën e shumë pak kodeve, mund të zbuloni më shumë për të dhënat e celularit tuaj, si dhe të gjeni nëse mesazhet dhe
Bëni kujdes! Si t’i shpëtoni thirrjeve mashtruese në celular Nuk janë një fenomen i panjohur, por ndoshta e keni harruar. Thirrjet mashtruese nga telefoni janë rikthyer sërish kë
5 gabime që i bëjmë të gjithë kur përdorim "smartphone-t" 1- Të flini me celularin pranë Një celular në vetvete është një transmetues dhe marrës elektromagnetik i cili lëshon
Janë mite, mos i bëni këto veprime nëse celulari ju bie në ujë Orizi, tharësja e flokëve dhe furra e sobës… janë disa nga gjërat për të cilat besohej se mund t’ua shpëtojë telefonin q
Rama zbulon mesazhin në celularin e Bashës natën e tërmetit: I shkrova, s’mu përgjigj "Natën e tërmetit i kam dërguar një mesazh Lulzim Bashës. Ka qenë një mesazh i dërguar në telefonin personal, jo mesazh
Gruaja i vjedh celularin, i riu: Pasi e denoncova, tha se i ngacmoja vajzën Përndiqet nga një grua pasi iu vodh telefoni. Kjo ngjarje e rrëfyer në emisionin ’’Pa gjurm뒒 ka ndodhur në korrik të k
A e dëmton drita blu e celularit lëkurën tuaj? Flasin dermatologët Kur bëhet fjalë për shëndetin, zakonet tona të teknologjisë vendosen në “mikroskop” sidomos kur bëhet fjalë për ruajtjen