999 rezultate për

celular

Hauwei prezanton nesër "përbindëshin" e celularëve, Mate 20X (VIDEO) Me procesorin, rezolucionin dhe ekranin e madh, ai konsiderohet si një "përmbindësh" i celularëve. Bëhet fjalë për Ma
Si të gjeni se kush ju përgjon celularin me katër kode (FOTO LAJM) Me ndihmën e shumë pak kodeve, mund të zbuloni më shumë për të dhënat e celularit tuaj, si dhe të gjeni nëse mesazhet dh
Nxënësi shkatërron celularin e tij me çekiç si ndëshkim (VIDEO) Një nxënëse në Kinën qendrore është urdhëruar të shkatërrojë telefonin e saj me një çekiç pasi u kap duke e përdorur atë
E pabesueshme, kaq para kushton celulari i Luka Modriç Luka Modric padyshim që është një nga futbollistët më të mirë në botë dhe këtë është velrësuar si nga FIFA edhe nga UEFA
Përpiquni ta mbani celularin sa më larg kur flini, ju sëmur pa e kuptuar Një studim i bërë kohët e fundit nga Instituti Kombëtarë Shëndetësor në Britani, na paralajmëron të bëjmë shumë kujdes n
Është koha për të ndryshuar sërish fishën e karikimit të iPhone! Kompania Apple ka vetëm pak ditë që ka zbuluar celularët e ri që do dalin në treg vitin e ardshëm. Tani kanë filluar për
Kurrë mos flini me celularin në karikim pranë vetes Pasi ta lexoni këtë, do të mendoheni 2 hyrë kur të doni të merrni telefonin para se të shtriheni për të fjetur. Na trego
Kjo është arsyeja madhore pse nuk duhet të flemë me celular pranë Studime të shumta janë kryer për të treguar se sa i rrezikshëm është celulari për shëndetin e njeriut. Edhe pse e di
Po i shkatërrojmë pa kuptuar, çfarë ndodh me celularin kur e lëmë natës në karikim Studimet e fundit kanë treguar se gjatë gjithë kësaj kohe, kemi qenë duke e karikuar gabim aparatin celular. Ideja e
Prindër, përdorimi i tepërt i celularëve prish harmoninë në familje Një përdorim i tepruar i telefonit nga prindërit pengon jetën familjare, sipas një studimi ku janë pyetur nxënësit. M
Hiqeni urgjentisht celularin nga dora kur hani Mospërqendrimi gjatë ngrënies luan një rol të rëndësishëm në oreksin tonë. Duke qenë se shohim një film apo dërgojmë
Po na vrasin në heshtje, cilët celularë lëshojnë më shumë rrezatim Telefonat smartphone, janë tashmë pjesë e përditshme e jetës sonë. Por kur i blejmë cilat janë karakteristikat që mbajmë
Shumë shpejt syzet inteligjente do të zëvendësojnë celularët Syzet inteligjente me realitet të zmadhuar do të mund të zëvendësojnë smartphone-in tuaj dhe do të bëhen mjeti juaj i pë
Së shpejti do ta karikoni celularin vetëm disa herë në vit Një material që po përdoret në bateritë e celularëve do të rrisë kohëzgjatjen e energjisë së tij kështu që nuk do të jet
Larg smartphonëve, rritet ndjeshëm shitja e celularëve "budallenj" Shitjet e “telefonave budallenj” janë rritur, ndërsa gjithnjë e më shumë njerëzit po përpiqen që të arratisen nga “smart
Banda e 15-vjeçarëve grabit me dhunë në Durrës dhe bën për në spital dy të rinj nga Tirana Një bandë minorenesh në Durrës, kanë dhunuar fizikisht dhe kanë grabitur dy të rinj nga Tirana. Ngjarja ka ndodhur në zo
Ky është celulari me baterinë më të fortë në treg Note 10 më në fund është paraqitur zyrtarisht dhe shumë prej karakteristikave të mëparshme “të rrjedhura” dolën të jenë
Hiqni celularin nga duart dhe do të jeni të lumtur Për shumicën e njerëzve celulari është një varësi, një mjet pa të cilin nuk bëjnë dot, e nëse nuk e këmi me vete, ndihem
Urdhër i rreptë: Nxënësit shqiptar ndalohen me ligj të marrin celularin në shkollë Duke filluar nga ky vit i ri shkollor që do të nisë në vjeshtë, nxënësit shqiptar do të ndalohen kategorikisht të marrin
Mësoni kuptimin e tre shifrave të fundit në numrin tuaj të celularit Një lojë e re po qarkullon në rrjet dhe të gjithë po e provojnë. Bëhet fjalë për një lojë personaliteti ku numrat treg