999 rezultate për

celular

E lexoni celularin shtrirë? Mësoni se çfarë ndodh me kockat tona Pyetje nga lexuesit: Mirëmëngjes! Kisha një pyetje për mjekët: leximi i celularit shtrirë për kohë të gjatë a ndikon në
Grabitet dyqani i celularëve në Durrës, policia jep detajet Një person ka grabitur nën kërcënimin e thikës, xhiron ditore të një dyqani celularësh, në Durrës. Referuar informaci
​Shkaku i rënies së madhe të numrit të insekteve mund të jetë rrezatimi i celularëve Rrezatimi i telefonit celular mund të kontribuojë në rënien e mprehtë të popullatave të insekteve që janë parë vitet e f
Mësojeni tani nëse jeni të varur nga celulari Telefonat përveçse na ndihmojnë të komunikojmë ata kanë aftësi të shndërrohen sa hap e mbyll sytë në një udhëzues për
Hetimet për vrasjen e Kapllanit marrin kthesë, çfarë u zbulua nga celulari i tij Detaje të reja zbardhen nga vrasja me breshëri plumbash e 33 vjeçarit Klevis Kapllani në Rrogozhinë. Mësohet se dyshi
Dhjetëfishohet gjoba për përdorimin e celularit në timon Kuvendi i Shqipërisë është duke shqyrtuar ndryshime të reja në Kodin Rrugor. Ndryshime do të pësojë dhe gjoba minima
Tronditet Greqia, vëllai përdhunon vëllain: Gjithçka u filmua në celular Një ngjarje e rëndë ka tronidtur ishullin e Rodosit në Greqi. Mediat lokale raportojnë se një grua 47 vjeçare është para
Pse nuk duhet ta lini kurrë celularin në karikim afër krevatit Lënia e telefonit në karikim, sidomos gjatë natës është një zakon i keq që duhet të eliminohet sa më shpejt të jetë e mu
Veset që dëmtojnë dhe plakin çdo ditë trurin Truri është një nga organet më të rëndësishme në trupin tuaj. Siç e dimë të gjithë, zakonet tona jetesës ndikojnë në shë
U kërcënua me burg, shefi i Kardiologjisë i përgjigjet Aida Shtinos pse nuk lejohen celularët në spitalet COVID Shefi i Kardiologjisë i është përgjigjur gazetares Aida Shtino, e cila kërkonte të mësonte përse nuk lejohej përdorimi i
Po lahej në vaskë, celulari i merr jetën 15-vjeçares Një vajzë adoleshente ka vdekur pasi u godit nga rryma elektrike në vaskë, teksa policia beson se shkaku ishte celulari
Pronari i lokalit shpallet në kërkim, çfarë u zbulua në celularin e tij Shqiptarët duket se nuk heqin dorë lëhtë nga bastet sportive. Edhe pse ato janë ndaluar prej kohësh, jo të gjithë janë
Flini gjumë pranë celularit? Mësoni ç’thonë ekspertët Si shumica sot, ju ndoshta flini me celularin pranë në shtrat ose në komonë ngjitur. Një raport i Bankës së Amerikës
Leximi i celularit shtrirë? Ja ç’ndodh me kockat tona! Njeriu ka nevojë për një kohë pushimi dhe rikuperimi përgjatë veprimtarisë së 24-orëshit, përfshirë këtu dhe orët e gjum
Janë mite, mos i bëni këto veprime nëse celulari ju bie në ujë Orizi, tharësja e flokëve dhe furra e sobës… janë disa nga gjërat për të cilat besohej se mund t’ua shpëtojë telefonin q
Doni të dini ku është prodhuar celulari juaj? Është shumë e thjeshtë Ju ka ndodhur ndonjëherë që të blini një celular të ri dhe të doni të dini ku është prodhuar? Epo tani ka një mënyrë.
Policia i merr celularin, zbulon shkeljen që do t’i hapë punë 42 vjeçarit në Belsh Pronarin i një lokali në Belsh është proceduar penalisht pasi u konstatua se në brendësi të lokalit të tij vendoseshin b
Askush nuk është në djeni, në celularët tuaj është shkarkuar një gjurmues Një gjurmues është instaluar në telefonat inteligjentë, edhe pse përdoruesit e këtyre aparateve nuk e kanë shkarkuar dhe
Si u kërcënua biznesmeni nga celulari në emër të një gruaje nga Librazhdi: Kujdes fëmijët! Kërcënimi i një biznesmeni në Tiranë nëpërmjet telefonit ka rezultuar i vështirë për tu zbuluar nga prokuroria, që i kth
Nëse partneri ju kontrollon fshehurazi celularin, vuan nga këto 6 probleme psikologjike Studimet tregojnë se 34% e grave dhe 62% e burrave bien pre e dëshirës për të kontrolluar telefonin e partnerit të tyre.