999 rezultate për

celsius

Moti javën e ardhshme: Paradite verë e pasdite dimër Moti do të vijojë i kthjellët edhe në javën në vazhdim në të gjithë territorin e Shqipërisë. Ditët do të karakterizoh
Moti sot në Kosovë ​Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot vendi ynë do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e masav
Moti sot në Kosovë, bien ndjeshëm temperaturat (FOTO LAJM) Moti sot, bien ndjeshëm temperaturat Sot do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell, vranësirat gjatë ditës
Keni bërë plane për fundjavë? Mësoni si do të jetë moti sot Nëse keni bërë plane për ditën e sotme duhet ndoshta të shihni njëherë si do të jetë moti. Sipas Meteoalb, Shqipëria
Toka në rrezik: 5 vitet e fundit, më të nxehtit në histori Pesë vjetët e fundit janë periudha më e nxehtë e regjistruar ndonjëherë në planet, njoftuan Kombet e Bashkuara përpara s
Gushti 2019, muaji i dytë më i nxehtë në 40 vjetët e fundit Gushti i kaluar në Europë ishte muaji i dytë më i nxehtë në 40 vitet e fundit, pas atij të 2010, me 0,53 gradë Celsius m
Diell me vranësira mesatare në Maqedoni Moti sot në vendin tonë do të jetë me diell dhe vranësira lokale. Do të fryjë erë mesatare nga drejtimi verior, e cila k
Pasdite priten reshje shiu Moti sot në mbarë vendin do të jetë i ndryshueshëm, me diell dhe vranësira. Në pjesën veriore të vendit, pasdite do
Diell dhe temperatura të nxehta gjatë ditës së sotme Moti sot në mbarë vendin do të jetë me diell dhe i nxehtë. Do të fryjë edhe erë mesatare nga drejtimi verilindor. Tem
Deri 38 gradë, rikthehet i nxehti në Maqedoni Moti në mbarë vendin do të jetë me diell i ngrohtë, me vranësira lokale dhe erë të dobët deri në mesatare nga drejtimi v
Moti sot në Maqedoni Moti në vend do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla lokale deri në mesatare, me erë të matur, ndërkaq përgjatë Lu
Shi, erë dhe vranësira: Moti sot në Maqedoni Moti në mbarë vendin do të jetë me diell dhe vranësira mesatare, do të fryj dhe erë e lehtë veriore. Pasdite dhe në f
I nxehti ulet këmbëkryq, diell përvëlues gjatë mesditës Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i nxehtë. Në disa vende do të ketë vranësira të pakta, si dhe do
Surprizon sërish moti, rikthehet shiu dhe rrebeshet Moti i shoqëruar me temperature të larta dhe diell të fortë me sa duket do të ketë një ndërprerje pasi është parashikuar
Belgjika thyen rekordin e të nxehtit Në Belgjikë është shënuar rekord i ri i temperatures ditën e mërkurë, teksa e gjithë Evropa Perëndimore është duke u për
Deri më 2050 do të ketë ndryshime dramatike klimatike Londra do të ketë një klimë pas 30 vjetësh atë që ka Barcelona sot dhe Madridi do të jetë si Marakeshi i Marokut deri në
Nuk ka mbaruar, pritet stuhi në fundjavë Situata e paqëndrueshme e motit do të vijojë të jetë prezente edhe në ditët e ardhshme. Metereologët flasin për temperat
I nxehti afrikan godet Greqinë, e mërkura mbi 42 gradë Celsius Shërbimi meteorolog në Greqi paralajmëron se vendi do të përballet me temperatura të larta gjatë 48 orëve në vijim.
Temperaturat e larta shkaktojnë viktimën e parë, ndërron jetë i moshuari Një 77-vjeçar nga Ferma Partizani në qytetin e Kuçovës është viktima e parë e vapës së padurueshme të kësaj vere në qyte
Moti sot në Kosovë Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se temperaturat maksimale të dielën do të arrijnë në 33 gradë Celsius