999 rezultate për

catania

Rikthehet Milan, rikthehet Balotelli (VIDEO) Pas triumfit në mesjavë në Champions League përballë Celtic, Milan rikthehet të fitojë edhe në Serie A. Skuadra e Massim
Galliani në Catania, Barbara në Milano (FOTO LAJM) Pas rikthimit në detyrën e tij dhe pas rikonfirmimit të presidentit Silvio Berlusconi, Adriano Galliani ka udhëtuar drej
Sampdoria, Mihajlovic trajneri ri Sinisa Mihajlovic do të jetë trajneri i ri i Sampdorias. Tekniku 44-vjecar ka vendosur të braktisë drejtimin e përfaqësu
Juventus “shkatërron” Catanian (VIDEO) Juventus ka marrë një fitore shumë të lehtë në Juventus Stadium përballë Catanias me rezultatin 4-0. Serinë e golave
Vetëm barazim për Inter dhe Lazio (VIDEO) Pas fitores së Juventus në mesditë Inter nuk shkon dot më shumë se një barazim 1-1 në transfertën e Cagliarit. Skuadra e
Rinovon Hysaj, Çani rikthehet te Catania Elseid Hysaj ka rinovuar kontratën e tij me Empolin, duke e zgjatur përfundimin e saj deri në fund të sezonit 2014-2015.
Inter fiton bindshëm (VIDEO) Interi ka shënuar fitore bindëse me rezultat 3-0 ndaj Catanias në ndeshjen e zhvilluar të dielën mbrëma në Sicili. Go
Milan: Boateng te Catania Talenti 19 vjeçar i Milan Kingsley Boateng transferohet në formë huazimi te Catania.Sulmuesi ganez, i cili te kuqezinjtë
Edgar Çani transferohet në Serie B Edgar Çani do të luajë në Seria B në kampionatin italian të futbollit edicionin tjetër. Sulmuesi shqiptar është huazuar
Milani mposht sicilianët (VIDEO) Fitore me rezultat 4-2 e Milanit në takimin e sotëm kundër Catanias në San Siro. Goli i parë për Catanian erdhi përme
Show në Catania, Inter spektakolar (VIDEO) Spektakël i vërtetë në ndeshjen Catania-Inter e cila përfundoi në shifrat 2-3. Vendasin kalojnë në avantazh që në minutë
Nagatomo: Të rikthehem ndaj Juves Mbrojtësi i Interit, Yuto Nagatomo, mendon që të kthehet në kohë për ndeshjen “Derbi D’Italia” ndaj Juventusit ndeshje q
Nuk ndalet Juve, fiton edhe Roma (VIDEO) Juventus nuk ndalet. Kampionët e Italisë kanë fituar edhe sot përballë Sienas 3-0 duke thelluar diferencën me skuadrat n
Shtyhet Bologna-Fiorentina, në rrezik edhe Parma-Catania Bologna-Fiorentina është shtyrë për shkak të borës së rënë në stadiumin "Dall'Ara". Sfida e javës së 26 të Serie A, e pr
Çani: I lumtur për kalimin te Catania Sapo shkeli në tokën siçiliane, bomberi kuqezi Edgar Çani foli për eksperiencën e tij të re me skuadrën e Catanias. "Ja
Zyrtare, Edgar Çani te Catania Sulmuesi i njohur i Kombëtares shqiptare, Edgar Çani ka firmosur një kontratë 3 vjeçare me klubin e Serie A, Catania. Ç
Ky është Milani i vërtetë (VIDEO) Milan ka mpsohtur Catanian me rezultat 3-1 në takimin e zhvilluar të enjten mbrëma në Serie A, duke shënuar fitoren e tr
Torino ndal Napolin, shpartallohet Lazio (VIDEO) Rikthehet Edinson Cavani, por nuk rikthehet Napoli te fitorja. Skuadra e Walter Mazzarrit ka barazuar 1-1 përballë Torin
Dy presidentët "ndezin" Juve-Inter Juvetus-Inter, derbi i Italisë i programuar për të shtunën, ka filluar tashmë, edhe pse dy skuadrat do të përballen sot
Catania-Juve, Moratti: Ndeshje absurde Presidenti i Interit, Massimo Moratti, pas Asamblesë së aksionistëve të klubit zikaltër, ka komentuar situatën e mirë që