999 rezultate për

catania

Tragjedi në Itali: Babai harroi ta linte në kopësht, fëmija vdes nga i nxehti brenda në makinë Një djalë dy vjeçar vdiq këtë mëngjes në Catania, në Itali, pasi kishte mbi 5 orë në makinën e babait të tij, i cili kis
Gjyqi i Moisi Habilaj në Itali, media italiane: Një marrëdhënie që 'djeg' ajo mes Habilajt dhe Tahirit "Moisi Habilaj nuk ka qenë kurrë një nga bosët kryesorë të trafikut ndërkombëtar të drogës, por vetëm një “bartës” i thj
Prokuroria e Catanias po heton 15 persona të paidentifikuar, çfarë thuhet për Tahirin Prokuroria e Catanias ka mbyllur hetimet paraprake për të dyshuarit si pjesëtarë të bandës së Moisi Habilajt. Katër pers
Drogë, armë e municione, banda e Habilajve bënte xhiro 20 milionë euro Detaje të reja janë zbuluar nga prokuroria e Katanias në lidhje me bandën e Habilajve. Prokuroria thotë se ky grup t
Presidenti i Catanias pranon se ka blerë 5 ndeshje “Antonino Pulvirenti ka konfirmuar se ka blerë ndeshjet e futbollit duke filluar nga takimi Varese-Catania dhe se i ka b
Furtunë arrestimesh në skuadrën e Catanias Policia në Itali ka lëshuar shtatë urdhër-arreste për grupin udhëheqës të Catanias. Nën hetim do të jenë presidenti i sk
Inzaghi nga Milani në Serinë B Pipo Inzaghi e udhëhoqi Milanin drejt një sezoni katastrofik në Serie A. Ish-legjenda e kësaj skuadre kishte probleme të
Catania: Edgar Çani nuk largohet Edgar Çani do të jetë pjesë e Catanias gjatë sezonit të ardhshëm, pavarësisht zërave të shumtë në merkato mbi një transf
Basha-Catania, shqiptari do rrogë më të lartë Nuk është zyrtarizuar ende kalimi i Migjen Bashës nga Torino te Catania. Ndonëse parimisht të gjitha palët janë dakordua
Kapen 300 kg marijuanë, 7 të arrestuar në Itali (VIDEO) Policia italiane arrestona 7 persona mes tyre 2 shqiptarë pasi janë kapur me një sasi prej 300 kilogram marijuanë. Droga
Torino pas Çanit Lojtari i kombëtares shqiptare nuk bënë pjesë në planet e Catanias, që mendon ta shesë. Shtohen skuadrat pretendente
102 pikë, sezon rekordesh për Juven (VIDEO) Juventus e ka mbyllur në mënyrën më të bukur të mundshme sezonin 2013-2014 në Serie A. Kampionët e Italisë mposhtën 3-0
Napoli bën "manita", Sassuolo ne Serie A (VIDEO) Jave me shume gola kjo e parafundit ne Serie A. Pas 9 golave te shenuar dje ne ndeshjet Verona-Udinese dhe Inter Lazio e
Roma toleron, Juve zyrtarisht kampione (VIDEO) Me vendin e dytë të siguruar tashmë dhe pa asnjë prentendim për titullin kampion, që i shkon Juventusit për të tretin vi
Tifozët specialë të Balotellit (FOTO-LAJM) Fanny Neguesha dhe reperi Emis Killa kanë qenë dy nga tifozët specialë të Mario Balotellit në tribunën e San Siro-s gjat
Lazio i dobët, s'e shpëton dot as Berisha (VIDEO) Catania ka mposhtur Lazion në ndeshjen e javës së 24 të Serie A. Jugorët e kanë tundur tre herë portën e mbrojtur nga Et
Formacionet e Verona-Roma, Cagliari-Milan e Inter-Catania Pas Napolit dhe Juventus që hapën siparin e javës së 21 të Serie A me dy barazime (1-1) sot i vjen rradha të mëdhajave t
Mazzarri: Guarin nuk luan ndaj Catanias Trajneri i Interit, Walter Mazzarri, ka konfirmuar se mesfushori, Fredy Guarin nuk do të luajë ndaj Catanias. Lojtari
Tërbohet Balotelli: Asnjë dënim për Spollin?! (FOTO-VIDEO) Nuk ka provë televizive për Nicolas Spollin. Mbrojtësi argjentinas i Catanias akuzohet nga Mario Balotelli se në ndeshje
Kaka kundër Catanias si Kaka kundër Bayernit (VIDEO) Goli i Ricardo Kaka në fitoren e djeshme të Milan kundër Catanias (1-3), na ka risjellë edhe një herë në kujtesë golin e