999 rezultate për

calavera

Rama publikon videon: Nuk janë 15 kushte për hapjen e negociatave! (VIDEO) Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë në Facebook një video, ku flet Shefja e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit, Gen
Shefja e ONM: Deri tani 113 prokurorë e gjykatës të korruptuar 8 Gusht 2019 Në Shqipëri, proçesi i rivlerësimit të prokurorëve dhe gjyqtarëve, si pjesë e reformës në drejtësi ka marrë shumë vëmend
Zbardhet kërkesa e Bashkimit Evropian për Edi Ramën Kryeministri Edi Rama ditën e mërkurë në Kuvendin e Shqipërisë deklaroi se nëse do të ketë një sinjal nga Brukseli për m
Zyrtarja e BE-së kërkon liberalizimin, po kur? Drejtoresha për Ballkanin Perëndimor në Drejtorinë e Përgjithshme për Fqinjësi dhe Negociata për Zgjerim në Komisionin E
Calavera iu përgjigjet kritikëve: Ja roli i OMN dhe kush i merr vendimet Genoveva Ruiz Calavera, kryesuesja e ekspertëve të Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit me anë të një letre të hapur
Zbardhet pakti SHBA-BE, Lu dhe Vlahutin në bordin e ONM-së Ambasadori i SHBA-ve në Tiranë, Donald Lu dhe ambasadorja e BE-së, Romana Vlahutin, do të jenë anëtarë të bordit menaxhu