999 rezultate për

caktuara

Rastet kur duhet ta mbani larg uthullën e mollës Uthullës së mollës, eliksirit të shëndetit dhe të bukurisë, me veti anti-fungale, antibakterial i janë gjetur ndër vite
Nëse jeni shtatzënë, harrojini këto veprime Ndërsa mbani brenda trupit tuaj një bebe duhet të tregoni kujdesin maksimal duke evituar edhe disa veprime të caktuara.
Nëse vuani nga këto sëmundje, mos e përdorni kurrë uthullën e mollës Uthullës së mollës, eliksirit të shëndetit dhe të bukurisë, me veti anti-fungale, antibakterial i janë gjetur ndër vite
Shkrihet rrjeti, si duken përsonazhet vizatimore në gjininë tjetër Jemi mësuar aq shumë duke i parë personazhe të caktuara në filmat vizatimorë në një gjini, saqë nuk e imagjinojmë dot s
Shtyhet përsëri seanca ndaj Dimitrov Vazhdimi i seancës së 16 të Komisionit për Politikë të Jashtme, të caktuar për sot ku duhej të jep llogari ministri i Pu
Fantastike, si do dukeshin këto personazhe nëse do i përkisnin gjinisë tjetër (FOTO LAJM) Jemi mësuar aq shumë duke i parë personazhe të caktuara në filmat vizatimorë në një gjini, saqë nuk e imagjinojmë dot s
Tmerr në Japoni, lumi i baltës merr qytetin para: Qindra të vdekur dhe të humbur (VIDEO) Japonia është duke përjetuar një situatë të rëndë për shkak të përbytjeve ku deri më tani janë identifikuar rreth 100 vi
Foto që nuk mund të shpjegohen në mënyrë logjike! (FOTO LAJM) Edhe pse të gjithë bëjmë gabime, mendojmë se do të kishte qenë më mirë nëse njerëzit në këtë artikull do të kishin mendu
7 arsyet pse periodat rrallohen në kohë të caktuara Të gjithave u ndodh, në muaj të caktuar, që të kenë sasi më të pakët gjakëderdhje! Të tjerave mund t’u vonohen për d
Rrëfeu vrasjet, Lumezi ka një mesazh të fortë për Shkumbin Mehmetin Personat të cilët flasin, nëpër media dhe rrjete sociale, lidhur me vrasjet e aktivistëve të Lidhjes Demokratike të Koso
Temperatura ekstreme në SHBA dhe Kanada, ngrin Niagara (FOTO LAJM) Kanadezët dhe amerikanët do të kenë një Vit të Ri tepër të ftohtë këtë vit, si rrallë më parë. Temperaturat janë ulur
Moti sot në Maqedoni Në Maqedoni sot pritet të mbajë mot me diell me vranësira lokale dhe relativisht i ngrohtë për këtë periudhë të vitit.
Ushqimet që nuk duhen konsumuar esëll Shumica prej nesh kur zgjohemi herët në mëngjes zgjedhim të hamë disa ushqime të caktuara të cilat mendojmë që janë të s
Qeveria hap thesin, ja cilët kategori marrin 3 mijë lekë për festa Shpërblimi i fundvitit për pensionistët, familjet me ndihmë ekonomike dhe kategorinë e personave me aftësi të kufizuara
Sela: Nuk lejojmë që lëvizje të caktuara politike ta kontestojnë figurën heroike të Skënderbeut Kryetari i LR PDSH Ziadin Sela, mbrëmë ishte i ftuar në fshatin Xhepçisht të Tetovës, ku u bë edhe themelimi i nëndegës
Ky është shkaku pse dridhet lëkura kur dëgjoni këngë të caktuara E keni parasysh atë ndjenjën kur lëkura juaj drithërohet nga një këngë? Drithërimi nga një këngë e caktuar ka gjithashtu
Parashikimi ogurzi i Ruçit: Duan të rikthejnë ’97-ën Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Gramoz Ruçi nga Fieri ka folur sërish mbi situatën politike në Shqipëri, krizat e bo
Romët e Gruevskit kërkojnë zyrtarizimin e gjuhës rome "Gjuha rome të shpallet si gjuhë zyrtare në Republikën e Maqedonisë", kanë kërkuar në një deklaratë me shkrim "Forcat De
Zbulohet data kur do të hidhet shorti për anëtarët e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi Në një njoftim zyrtar, kryetari i Kuvendit Ilir Meta ka bërë të ditur se në datën 27 janar 2017, ora 10:00 në ambientet
STUDIM: Minjtë ndjejnë pendesë Një studim i fundit ka rezultuar që minjtë ashtu si njerëzit ndjejnë pendesë. “Pendesa është vetëdija e një gabimi t