999 rezultate për

caktuar

Ndeshja e Seria A në rrezik, shkak era e fortë Kushtet e vështira klimatike në Puglia mund të sjellin shtyrjen e një ndeshjeje nga Serie A. Bëhet fjalë për duelin L
Analiza e pianistit Sulejmani për festivalin në RTSH: Arsyet pse çmimi ishte i paracaktuar Dirigjenti dhe pianisti Desar Sulejmani ka bërë një analizë të Festivalit të Këngës, i cili këtë vit u shoqërua me shum
KLP mban mbledhjen e rëndësishme, caktohen kryeprokurorët e rretheve Këshilli i Lartë të Prokurorisë ka shqyrtuar propozimet për drejtues të përkohshëm të Prokurorive në rrethe. Kjo ësht
16 ditë pas tërmetit, IGJEUM ende nuk ka përcaktuar sa ballë ishte 16 ditë pas tërmetit që mori 51 jetë, dëmtoi rëndë mbi 2 mijë banesa e rreth 260 pallate referuar vlerësimëve paraprake.
Zbardhet urdhëri, policët në Shkodër duhet të japin një pjesë të pagës për të prekurit Iniciativa për të dhuruar një pjesë të të ardhurave për banorët e prekur nga tërmeti i 26 nëntorit ka marrë formën e urd
Eksperti i SHBA: Duhen përcaktuar prioritetet për mbrojtjen nga tërmetet, zonat me rrezik Profesor Ross Stein, drejtor ekzekutiv i kompanisë Temblor Incorporated, thotë se tërmetet nuk mund të parashikohen por
"Jam caktuar nga fisi t'i them të mbijetuarit", rrëfimi tragjik i shefit zjarrfikës Arben Cara është shef i repartit zjarrfikës të stacionit numër 3 në Tiranë. Ai ditën e rënies së tërmetit është nisur me
ZYRTARE: Hidhet shorti i Superkupës së Spanjës, ja kundërshtarët e Barçës dhe Realit Është përcaktuar shorti i gjysmëfinaleve në Superkupën e Spanjës e cila do të zhvillohet gjatë janarit në Arabinë Saudit
Kthimi i Alvinit te familja, Spiropali nuk jep datë Është zhvilluar sot në Kuvend interpelanca e kërkuar nga deputetët e opozitës së re, për çështjen e Alvinit që mbahet në
Maxhoranca nuk heq dorë nga shkarkimi i Metës Maxhoranca nuk heq dorë nga komisioni hetimor për shkarkimin e presidentit Ilir Meta edhe pse Komisioni i Venecias në op
Sera me vlerë 1 mln paund, arrestohen 7 shqiptarë në Angli Policia angleze ka vënë në pranga 7 shqiptarë gjatë një aksioni kundër lëndëve narkotike. Policia e Cleveland ka zbu
Arrestohet edhe personi i katërt për plagosjen në Pejë Policia e Kosovës njofton se pas një pune intensive operativo-hetimore, dje në Pejë kanë arritur që ta arrestojnë edhe p
Isa Mustafa heq nga lista e kandidatëve personin e dënuar Haki Raqi nuk do të jetë kandidat i LDK’së për deputet. Ky është vendimi i Isa Mustafës pasi u raportua se i njëjti ësht
PDK-në nuk e do askush në krah, KQZ cakton datën limit të regjistrimit të koalicioneve 30 gushti është data e fundit kur partitë politike duhet të regjistrohen si koalicion nëse nuk duan që të hyjnë vetëm në
Zaev propozon Nina Angelovskën si ministre të Financave Nina Angellovska, themeluese e “Gruper”, do të jetë minister e re e financave ndërsa janë caktuar edhe zëvendëministrat
Krimet e Rënda heqin dorë nga dosja 184 Prokuroria e Krimeve të Rënda ka vendosur të shpallë mos kompetencën për dosjen 184, duke e dërguar kështu në institucio
E shiti gruan për 50 euro pasi e rrahu disa ditë: Ngjarje tronditëse në qytetin shqiptar Gjykata Themelore në Pejë, Departamenti për Krime të Rënda, ka caktuar arrestit shtëpiak ndaj të pandehurit Q.A për shk
KLGJ zhbllokon Gjykatën e Lartë për ekstradimet Ditën e sotme KLGJ ka zhbllokuar Gjykatën e Lartë për ekstradimet. Ka caktuar si gjyqtarë të përkohshëm Albana Boksin d
Kush janë kryeprokurorët që KLP caktoi për Shkodrën dhe Përmetin Këshilli i i Lartë i Prokurorisë ka caktuar sot kryeprokurorët e përkohshëm në prokuroritë e Shkodrës dhe Përmetit. K
Zaev publikon emrat e ministrave të rinj, njërën ministri e merr vetë në drejtim Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka bërë publikë emrat e ministrave të rinj që ai propozon. Në një dekla