999 rezultate për

caktimin

31 të arrestuar për tërmetin, masat e kërkuara nga prokuroria Prokuroria e Tiranës pritet të parashtrojë sot pranë Gjykatës Penale të Tiranës kërkesat për 31 personat e arrestuar për
Konstituimi i Kuvendit e vë në lëvizje presidentin për caktimin e mandatarit për kryeministër Konstituimi i Kuvendit të Kosovës, me zgjedhjen e Glauk Konjufcës kryetar dhe nënkryetarëve, i ka hapur rrugë formimit t
Ndiqni LIVE shortin për grupet e Champions League (VIDEO) Ka filluar ceremonia e hedhjes së shortit për përcaktimin e grupeve për sezonin 2019-2020 të Champions League. Katër
Mediat serbe: Trumpi ka vendosur datën finale të marrëveshjes Kosovë-Serbi elegrafi serb shkruan se presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, e ka caktuar gushtin e vitit të ardhshëm si a
Haradinaj: Jo hapa prapa, vetëm rrugëtimi përpara e konfirmon përcaktimin tonë “Sot vërtetë është ditë feste për popullin e Kosovës, festojmë secili në mënyrën e vetë ashtu sikurse secili e përjeton
Të arrestuarit për vrasjen e Ivanoviçit sillen në gjykatë Të arrestuarit nën dyshet për vrasjen e Oliver Ivanoviqit, sillen në Pallatin e Drejtësisë nën masa të rrepta të siguris
Prezantohet Rregullorja e Re e Inspektoratit Qendror për Përcaktimin e Procedurës së Inspektimeve Në ambientet e Qendrës për Hapje dhe Dialog (COD) pranë Kryeministrisë, nën drejtimin e Zëvendëskryeministres së Republi
Helmon veten dhe ndërron jetë 27-vjeçarja në Kamëz Një 27-vjeçare, i ka dhënë fund jetës së saj, duke konsumuar fostoksinë. Me gjithë ndihmën mjekësore, pas konstatimit dh
NATO nuk sheh rrezik rus në Maqedoni Shefat e diplomacive të vendeve anëtare të Aleancës Veri-Atlantike (NATO) do të takohen sot në Bruksel, para samitit të
Apeli hedh poshtë kërkesën e prokurorisë për deputetët e VV-së Gjykata e Apelit ka hedhur poshtë kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë për caktimin e masës së paraburgimit nda
Komplikohet hetimi për Azem Sylën Rasti ku i akuzuar është ish deputeti i PDK-së, Azem Syla, dhe 21 persona të tjerë, rrezikon të hyjë në një rrugë të paf
Apeli le në qeli të akuzuarin për krime lufte Gjykata e Apelit e Kosovës, e ka refuzuar si të pa bazuar ankesën e mbrojtësit të pandehurit D.T., kundër aktvendimit
Gjykata e Durrësit liron familjen turke, përndiqej në vendlindje Gjykata e Durresit ka rrëzuar kërkesen e prokurorisë për caktimin e masës së sigurisë “arrest me burg” për shtetasin tur
Rakiq mban peng përcaktimin e kufirit në Mitrovicë Përcaktimi i kufijve administrativë ndërmjet Komunës së Mitrovicës së Jugut dhe asaj të Veriut vazhdon të jetë peng i mo
Thaçi nis konsultimin për caktimin e datës së zgjedhjeve Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka filluar takimin me përfaqësues të partive politike ku do të konsultohet për cakti
Thaçi në pritje të takimit me partitë politike për caktimin e datës së zgjedhjeve Pas rrëzimin të qeverisë dhe shpërndarjes së Kuvendit të Republikës së Kosovës, presidenti Thaçi i ka ftuar mëngjesin e
Thaçi në pritje të takimit me partitë politike për caktimin e datës së zgjedhjeve Pas rrëzimin të qeverisë dhe shpërndarjes së Kuvendit të Republikës së Kosovës, presidenti Thaçi i ka ftuar mëngjesin e
LAJMI I FUNDIT/ Nishani dekreton caktimin e datës së zgjedhjeve për bashkinë Kavajë Presidenti Bujar Nishani me anë të njoftimi për shtyp bën me dije se ka dekretuar datën e zgjedhjeve për Bashkinë Kajavë
9 janari afati i fundit për caktimin e mandatarit Presidenti i Maqedonisë Gjorge Ivanov, sipas Kushtetutës duhet për 10 ditë pas thirrjes së Parlamentit, deri më 9 janar,
Mavraj lutet në xhami para ndeshjes me Maqedoninë (FOTO) Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Mërgim Mavraj ka postuar një foto në Facebook nga xhamia e Shkodrës. Kosovari, në k