999 rezultate për

caji

Çaji shekullor që mban larg kollën e thatë Edhe pse moti po tregohet shumë miqësor në këto ditë të para tetori, duke na falur ditë të ngrohta me diell, dimri është
Çaji i hudhrës, ja pse duhet ta pini patjetër çdo mëngjes Në shumë vende të botës, njerëzit pohojnë efikasitetin e çajit të hudhrës kundër të ftohurës dhe kollës. Përbërësit e ça
Rama i pi çajin Erodganit te rezidenca e tij Kkryeministri Edi Rama ditën e sotme po zhvillon një vizitë në Turqi, ku nuk mund të mungonte takimi i tij me Presidenti
Pesë ushqime që do të zhdukin si me "magji" gërhitjen Gërhitja është një problem shqetësues, jo vetëm për personin që i ndodh, por edhe për gjithë pjesëtarët e tjerë. Të g
Para se të takonte Mbretëreshën, si mori Meghan leksione për të pirë çajin (FOTO LAJM) Para se Meghan Markle të bëhej dukeshë, ishte një njeri normal si të gjithë ne. Në fjalë të tjera, nuk dinte rregullat d
Nga porositja e çajit tek ulërimat: Orët e fundit të kundërshtarit të Putin para se të binte në gjendje kritike Për Alexei Navalny ishte një tjetër udhëtim rutinë në rajone. Në mënyrë të veçantë për qytetin më të madh të Siberisë, N
Arsyeja pse çaji dhe boronicat nuk duhen larguar nga dieta ushqimore Komponimet natyrore të gjetura te boronicat dhe caji njihen të kenë vetitë mbrojtëse që ndihmojnë në rregullimin e siste
Pas ditëve të nxehta në plazh, maska që duhet të përgatisni patjetër për fytyrën tuaj Pas një dite të gjatë në plazh është e domosdoshme që të bëni një maskë menjëherë pasi bëni dushin. Kjo maskë do t’ju
Vetitë kuruese të çajit me bishtat e qershive, sëmundjet që sheron Qershia, fruti i qershorit dhe i verës e pasur me shumë vlera ushqyese duke nisur që nga bishtat e deri te lëkura. Ky fr
Para se të takonte Mbretëreshën, si mori Meghan leksione për të pirë çajin (FOTO LAJM) Para se Meghan Markle të bëhej dukeshë, ishte një njeri normal si të gjithë ne. Në fjalë të tjera, nuk dinte rregullat d
Paga si në Gjermani, Turqia kërkon punëtorë për mbledhjen e çajit Izolimi në shtëpi, për shkak të Koronavirusit, ka vënë në vështirësi fermerët turq të cilët nuk kanë punëtorë për të mbl
Një filxhan çaj jeshil frenon inflamacionin ul presionin e gjakut Shkencëtarët kanë zbuluar se çaji jeshil ka nivele të larta antioksidante që ndryshon sistemin imunitar dhe mbron kundër
Çaj dafine me kanellë për t’u dobësuar pa u lodhur Ka raste që pavarësisht ushqyerjes së shëndetshme apo aktivitetit fizik, njeriu e ka në dukje të pamundur të humbasë kil
Kanellë, dafinë e mjaltë: Çaj natyral për rënien në peshë Mund të stimuloni rënien në peshë me këtë çaj natyral të shëndetshëm. Çajin mund ta përgatisni shpejt dhe lehtë, si dhe
Çaji magjik, si ta lini pirjen e duhanit në pak kohë Mjekja e famshme gastroenterologe, Antonina Scipina nga Rusia këshillon të interesuarit se si të ndalojnë pirjen e duhan
Mos u shpenzoni më, si të përgatisni parfum vetë në shtëpi Keni menduar ndonjëherë për të bërë parfume me aromat më unike dhe të preferuara vetë në shtëpi? Nëse jo, atëherë është
Që sot, kilet e tepërta hiqini me çajin e zjarrit! Kush do të donte një pije të ngrohtë, që të heq nepsin për ushqime të ëmbla dhe të shpëton nga kilogramët e tepërt? Të g
Receta: Kek i mbushur me krem Përbërësit 2 vezë 1 gotë të çajit sheqer 1 gotë të çajit qumësht gjysme gote te çajit vaj vegjetal 1 vanilje 1 P
Çajra që ju ndihmojnë me tretjen dhe dhimbjet e stomakut Një sistem i shëndetshëm tretës nuk ka nevojë për pije të gazuara apo ushqime të shpejta e të përpunuara. Lista e pij
Si të përdorni mjaltin për shëndetin perfekt të lëkurës? Mjalti është një ushqim fantastik për shëndetin e njeriut. Mjalti i bën mirë organizmit nga jashtë brenda. Ai ësht