999 rezultate për

cagliari

Italia, tre debutues në Kombëtare (FOTO LAJM) Trajneri i kombëtares italiane, Cesare Prandelli, prezantoi tre emra të rinj në grumbullimin që do të realizojë në datat
Rrëfeu për penalltinë, Pinilla nuk ndëshkohet Komisioni i Disiplinës vendosi të mos e penalizojë sulmuesin e Cagliarit, Mauricio Pinilla, për gjest josportiv, edhe ps
Serie A, Top 10 i javës së 32 (FOTO LAJM) Me ndeshjen e djeshme të Olimpicos, e fituar 0-2 nga Juventus, është mbyllur edhe java e 32 e Serie A, por edhe ndoshta
Inter në krizë, e mund edhe Cagliari (VIDEO) Pas disfatës 3-4 në shtëpi Inter vijon të humbasë edhe këtë fundjavë. Skuadra e Andrea Stramaccionit është mposhtur nga
Strama karikon Interin, kërkon një biletë për në Champions Andrea Stramaccioni përpiqet të lërë pas polemikat e forta me arbitrat në Serinë A. Tekniku zikaltër shprehet se me Romë
Federico dhe Rachele martohen në Cagliari Martohet portieri i Lazios, Federico Marchetti, i cili së bashku me bashkëshorten e tij të ardhshme ka zgjedhur Cagliari
City, 3 objektiva në Serie A (FOTO LAJM) Pas Bayernit të Pep Guardiolas edhe Manchester City i Roberto Mancinit ka hedhur sytë nga Serie A për të gjetur përforci
"Is Arenas" kthehet në çështje për Milan Milanit nuk i ka pëlqyer aspak fakti që ndeshja Cagliari-Fiorentina do të luhet në stadiumin "Is Arenas", megjithëse me
Arrestohet presidenti i Cagliarit Kur dukej se Cagliari i dha fund sagës së gjatë të stadiumit që po ndikon jo pak në sezonin e skuadrës sarde, policia it
Goditja biçikletë, Balotelli show në Cagliari (VIDEO) Është një prej golave më të bukur që ka shënuar në Serie por fatkeqësisht nuk është i vlefshëm. Goditja në stil biçiklet
Zyrtare: Cagliari-Milan në Torino Tashmë është zyrtare: Cagliari-Milan, ndeshja e vlefshme për javën e 24 të Serie A, do të luhet në Torino. Pas alarmit t
Cagliari-Milan, ndeshja në rrezik Duket se problemi me stadiumin e Cagliarit nuk ka të përfunduar. Pas anullimit të ndeshjes me Romën, e fituar në tavolin
Kur portieri bën gol në portën e vet (VIDEO) Nje ndeshje per tu harruar ka qene ndeshja e portierit te Romes Mauro Goicoechea i cili i ka dhene fitoren skuadres kund
Juve, në janar vjen Peluso Problemet në mbrojtje kanë detyruar Juventus të vihet në lëvizje për zonën difensive. Largimi i Lucios dhe dëmtimi i Chi
Janar, shkëmbim Matri-Pazzini Sipas asaj që shkruan sot e përditshmja sportive torineze "TuttoSport", vazhdon të jetë e gjallë ideja e një shkëmbimi t
Cagliari ndal Interin në San Siro (VIDEO) Interi bën një tjetër hap fals duke mbetur 4 pikë më pak se Juventusi i ventit të parë. Javë e “zezë” për djemtë e Stram
Inter fiton, kreu më pranë (VIDEO) Inter ka marrë një fitore me shumë vlera në San Siro përballë Catanias me rezultatin e pastër 2-0. Të besuarit e Andrea
Zyrtare: Cagliari-Roma 0-3 Gjykatësi sportiv Giampaolo Tosel ka vendosur ti japë fitoren në tavolinë Romës me rezultatin 0-3 për shkak të anullimit
Serie A, anullohet Cagliari-Roma Ndeshja Cagliari-Roma, e parashikuar për t’u zhvilluar të dielën në orën 15:00 në "Is Arena"” nuk do të zhvillohet. V
Super-pritja "Scorpion" e Agazzit (VIDEO) Po bën xhiron e botës në web pritja spektakolare e portierit të Cagliarit Michael Agazzi. Është me të vërtetë mbresëlënë