999 rezultate për

cadra

KOSOVË/ Merrni çadrat me vete, "çmendet" moti dy ditët e ardhshme Dy ditët e ardhshme pritet të ketë reshje shiu në vendin tonë.Moti për dy ditët e ardhshme:12.11.2019 – Kryesisht me vra
Flinin në çadra, policia spanjolle zbulon kampin e mbushur me shqiptarë Policia spanjolle ka zbuluar tenda të ngritura nga emigrantët në Bilbao, kampe në të cilat nuk kishte as edhe kushtet më
Shemben shtëpitë në Shkozë: Fëmijë e të moshuar flenë në çadra! Mjetet e rënda të IKMT-së shemben dy banesa në lagjen Shkozë në periferi të Tiranës. 20 banorë po qendrojnë në gërmadha…
Ndryshon moti, mos dilni pa çadra Ditë me reshje shiu të dobëta ose lokale të dobëta në disa qarqe të territorit ka parashikuar Instituti i Gjeoshkencave
Murrizi bën gafën e rëndë në Kuvend: Si arixhinj me çadra... Me largimin e opozitës nga Kuvendi, dhe djegien e mandateve, figura si deputeti Myslim Murrizi filloi të dominonte në kr
Murrizi: Po rrinë si harixhinjtë në çadra, t'u blejmë shtëpi deputetëve të rinj Në mbledhjen e Konferencës së Kryetarëve, deputeti Myslim Murrizi ka kërkuar për deputetët e rinj të Kuvendit, tu jepet
Frika nga termetet, banorët e Durrësit do ta kalojnë sërish natën në qiell të hapur (FOTO LAJM) Frika nga goditja e një tërmeti të mundshëm, por jo vetëm, po i mban ende jashtë shtëpive, banorët e Durrësit. Disa p
Nis zhvendosja e çadrave të ushtrisë në Durrës (FOTO LAJM) Nis zhvendosja e çadrave të ushtrisë nga aneksi i stadiumit ku u vendosën mëngjesin e sotëm brenda stadiumit ”Niko Dovan
500 banorë kalojnë natën në çadra: Ishin momente të tmerrshme, nuk duam të kthehemi në shtëpi Rreth 563 banesa janë dëmtuar dhe 28 pallate kanë pësuar plasaritje është ky bilanci i tërmetit të fuqishëm që goditi ve
Bëni çadrat gati, shiu i vjeshtës vjen në këto qytete Ashtu siç ishte parashikuar nga meteorologët, shtatori do të nisë më shi. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, duke fillua
Lirohen 6000 m2 plazh në Sektorin Rinia në Durrës, 2 të proceduar Policia e Durrësit në bashkëpunimin me Task-Forcën e ngritur nga Prefekti i Qarkut Durrës kanë vijuar operacionin për
20 euro çadra në plazhet e jugut të Shqipërisë Pushimet në bregdetin shqiptar, sa janë të dashura për turistët kosovarë, po fillojnë të bëhen edhe të papërballueshme.
Policia përplaset me pronarët në Ksamil, lirohen hapësira për plazhe publike (VIDEO) Policia e Sarandës ka ndërhyrë në zonën e plazhit duke kthyer ne publike një pjesë të mirë të hapësirës për pushuesit.
"Kaubojsi" nga Velipoja rrihet me dy familje kosovare, kërkoi që të paguhet 2 herë çadra (VIDEO) Një ngjarje e hidhur ka ndodhur dje në plazhin e Velipojës. Mbikëqyrësi i njërit prej çadrave u përlesh fizikisht me dy
Dita e katërt në çadra, banorët e Floqit kanë hall se mos Rama i gënjeu Edi Rama vizitoi sot zonat e prekura nga tërmeti në Korçë, ku sipas banorëve u ka premtuar rindërtim të shtëpive dhe kom
Edhe qershori me reshje, çadrat mbajini me vete Thonë që dita e mirë duket që në mëngjes, por ngrohja globale e ka ndryshuar edhe këtë shprehje të vjetër të popullit. M
Me çadra në dorë nis protesta e opozitës Ka nisur protesta e opozitës pavarësisht reshjeve të shiut. Qindra persona duket se janë mbledhur para kryeministrisë nd
Merrni çadrat me vete deri në 15 maj Maji i cilësuar si muaji erëmirë, për shkak të lulëzimit të shumë luleve e pemëve është ndarë në dy pjesë përsa i përket
Nesër nuk keni nevojë për çadra, shijoni diellin pranveror (TABELA) Rikthehen temperaturat pranverore/ Moti, e premte 19 Prill 2019 Pas ditëve të tëra me reshje shiu, e premtja pritet t
Sot duhet edhe çadra kur të dilni Dita e marte mbetet me kushte pothuaj të ngjashme meteorologjike sikurse e hëna, por nga orët e vona të ditës pritet fuq