999 rezultate për

bytyci

Rasti Bytyçi: Dëshmitarët “kishin frikë” të paraqisnin prova kundër ish-komandantit të xhandarmërisë serbe “Dëshmitarët që kanë pasur njohuri për vrasjen e vëllezërve Bytyçi kanë qenë shumë të frikësuar për të ofruar dëshmi kun
Shpëtuan 5 të rinj nga vdekja, jepet nënshtetësia italiane e nderit 5 shqiptarëve (FOTO LAJM) Pesë emigrantë kosovarë Laurat Hoti, Florim Bytyci, Burim Kuci, Ilir Lekaj e Lulzim Bytyci, që prej disa vitesh jetojnë
Bytyçi: Në shkolla kemi përqindje të ulët të njohjes së matematikës Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqyri Bytyqi duke përmendur rolin e matematikës në shoqëri, ka thënë se
Faleminderit vëllezër! Familja nga Kosova falenderon publikisht familjet nga Tirana dhe Kukësi që i strehuan Kur janë bërë 20 vite që prej genocidit serb në Kosovë dhe detyrimin e 1 milion shqiptarëve të arratisëshin prej tokës s
Vëllai i dëshmorëve Bytyçi flet në Kongresin Amerikan për punët e pista të Vuçiçit Ilir Bytyçi, vëllau i Yll, Agron dhe Mehmet Bytyçit të vrarë nga forcat serbe pas përfundimit të luftës, dëshmoi para Ko
Bytyçi: Kemi nevojë për Gjermaninë në arsim Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë përmes një komunikate për media ka bërë të ditur se ministri Shyqiri Byty
Shqiptarët në New York mledhin fonde për zbardhjen e vëllezërve Bytyçi Festimi i përvjetorit të Pavarësisë së Kosovës u shënua mbrëmë në New York në një mënyrë të veçantë, shkruan Albeu.com
I ndalohet hyrja në SHBA, vrasësit të tre vëllezërve Bytyçi Departamenti Amerikan i Shtetit ia ka ndaluar hyrjen në SHBA, shtetasit serb Goran Radosavleviq i njohur si Guri, për sh
Vuçiç tregon vrasësin e vëllezërve Bytyqi Ilir Bytyçi, vëllai i Agron, Yll dhe Mehmet Bytyçit, të vrarë më 1999 në Serbi, në rrethana të pasqaruara, tha se presid
Rrëfehet dëshmitari serb për vrasjen e vëllezërve Bytyçi Një i ri nga Serbia që i qëlloi të jetë prezent në një nga vrasjet më të përfolura gjatë pasluftës, ka rrëfyer në detaje
Engel ia kujton Serbisë vrasjen e vëllezërve Bytyçi Ligjvënësi amerikan, Eliot Engel, reagoi ndaj njoftimeve se Partia Përparimtare Serbe e presidentit të Serbisë, Aleksand
Talenti shqiptar 22-vjeçar i Manchester City-t, i jep fund karrierës si pasojë e problemeve në zemër (VIDEO) Konsiderohej si një nga talentet më të mëdhenj të futbollit kosovar, por tashmë do të mbahet mend vetëm për faktin se i
Mustafa kujton vrasjen e Ukë Bytyçit për zgjedhje lokale para 15 vitesh Lideri i LDK-së, Isa Mustafa ka kujtuar Ukë Bytyçin i cili u vra para 15 vitesh, në zgjedhjet lokale. Mustafa ka thë
Jep dorëheqje nënkryetarja e Aleancës për Shqiptarët Nënkryetarja e Aleancës për Shqiptarët (ASH), Vlera Bytyçi Ejupi ka dhënë dorëheqje nga numri dy i partisë së Ziadin Sel
Shyqeri Bytyci kandidat i Nismës për komunën e Prishtinës Kanë mbetur edhe pak orë deri në përfundimin e afatit për dorëzimin e listave me emrin për kandidatët për kryetar komune
Vuçiç: Krim i tmerrshëm vrasja e vëllezërve Bytyçi Presidenti serb Aleksandar Vuçiç, po qëndron për një vizitë zyrtare dyditëshe në SHBA. Për disa media në Beograd ai
Vuçiç në Washington, në axhendë edhe rasti i vëllezërve Bytyçi Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ndodhet në Washington për vizitën e parë zyrtare nga marrja e mandatit si i pari
18 vite nga vrasja e vëllezërve Bytyçi Vëllezërit Bytyçi, shtetas amerikanë me origjinë nga Kosova, janë vrarë nga pjesëtarë të policisë serbe pasi më parë ish
Hoxha: Duhen gjyqtarë me integritet Me qëllim njohjen e arritjeve, sfidave dhe situatës në Gjykatat Themelore, thellimit të bashkëpunimit të ndërsjellë dhe
Shpallet "Best Seller" libri mbi rolin e NATO-s në Kosovë i autorit Enver Bytyçi Cambridge Scholars Publishing në Londër ka shpallur prej datës 1 Nëntor 2016 si Best Sellers librin e autorit shqiptar E