999 rezultate për

byrek

Byrek me speca dhe domate Përbërësit 300 gr mish 1 qepë gjysmë gote e çajit vaj vegjetal 1 lugë Biber i zi 1 lugë çaji kripë 4 c
Byrek me miell misër Përbërësit petë 100 gr margarinë 1 gotë ujë PËRMBI te kuq te vezes miell misri Hapat 1 Petët i pr
Tentoi të pengonte vjedhjen e exchange, plagoset shitësi i byrekëve Një shitës është qëlluar pak minuta më parë në Fier. Ngjarja ka ndodhur pranë gjimnazit "Janaq Kilica". Nga raportim
Pasi nuk ratifikuan demarkacionin deputetët shkojnë të hanë byrek Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë qëndruar për më shumë se dy orë në sallën ku mbahen seancat plenare. Pavarësisht
Byrek praktik me patate Përbërësit 4 copa petë 3 patate PËR SOS gjysmë shishe uje mineral gjysmë gote të çajit vaj vegjetal 1
Byrek në tigan Përbërësit 2 petë 2 vezë 2 gota qumësht Gjysmë gote te çajit vaj vegjetal djathë 1 tubë majdanoz Ha
Byrek me djathë Përbërësit 2 gota qumësht i vakët 2 vezë Gjysmë vaj vegjetal 1 maje 1 lugë kripë 1 lugë sheqer miel
Byrek me patëllxhan Përbërësit 1 patellxhan PËRMBI 150 gr djathë 1 vezë 1 lugë të gjellës nisheste gjysmë lugë të çajit kr
Byrek me qepë dhe mish të grirë Përbërësit: 3 qepë, 1-2 thelpinj hudhër 400 gr mish të grirë 100 ml salcë domate 1 ½ lgj oriz Kripë, nenexhik i t
Grubi i kundërpërgjigjet Selës: Ministër i ri për byrek le të jetë vet Sela Artan Grubi nga BDI ka reaguar pas deklaratës së Selës dhe takimit të realizuar me kryeministrin Zoran Zaev se ASH-ja nu
Byrek ose pite me mish pa petë Byreku ose pitja, të gatuar kështu, janë shumë të shijshëm, por ajo që është e dhe më e rëndësishme, gatuhen shumë lehtë
Byrek me qepë dhe mish të grirë Përbërësit: 3 qepë, 1-2 thelpinj hudhër 400 gr mish të grirë 100 ml salcë domate 1 ½ lgj oriz Kripë, nenexhik i t
Helmohen nga byrekët 6 nxënës në Berat Policia bën me dije se 6 nxënës janë helmuar pasi kanë konsumuar byrek tek një shitës ambulant. Ngjarja ka ndodhur n
Përgatitet byreku më i madh në botë, ja sa peshon (VIDEO) Në qytetin e Tazllës, në Bosnjë dhe Hercegovinë, është përgatitur byreku më i madh në botë, që peshon 650 kg. Për për
Përgatitet byreku më i madh në botë në Bosnjë e Hercegovinë (FOTO LAJM) Në qytetin e Tuzllës që ndodhet në pjesën qendrore të Bosnjë e Hercegovinës (BeH) është përgatitur byreku 650 kilogramës
Tha se gratë duhen rrahur ndonjëherë, aktivistja me tërbim ndaj shkrimtares: Kap hollo byrekun ti mos fol k**lliqe Ka ngjallur jo pak debat një shkrim i Gerina Mullajt në lidhje me gratë dhe faktin sipas saj se ato duhen rrahur ndonjëh
Erdogan shijon byrekun me mish në byrektoren e tetovarit në Beograd Presidenti turk Recep Taip Erdogan gjatë vizitës treditore në Serbi, gjatë të cilës u takua me homologun e tij Aleksanda
Flet miku i çiftit kanibal: Mund të isha kthyer në byrek, ja si shpëtova (FOTO LAJM) Një burrë i cili ia ka mbathur nga "çifti kanibal" i njohur për vrasjen dhe ngrënien e së paku 30 vetëve, thotë se tani
Byrek me qumësht Përshkrimi :Përbërësit Peta byreku te pjekura te gateshme -4 kokrra veze -250 g gjalp -1 liter qumesht kripe P
Byrek me qepë dhe mish të grirë Përbërësit: 3 qepë, 1-2 thelpinj hudhër 400 gr mish të grirë 100 ml salcë domate 1 ½ lgj oriz Kripë, nenexhik i t