999 rezultate për

bylis

Bylis me 6 të huaj në fushë, Skënderbeu fiton në tavolinë Bylisi barazoi 2-2 me Skënderbeun në Korçë, por gabimi teknik i trajnerit Naci Sensoy i cili për 4 minuta aktivizoi 6 lo
Besa bie në Krujë, Bylis shkatërron Laçin Besa e vendit të dytë s’e ka ngjitur dot me sukses maloren e Krujës, duke u kthyer nga “qyteti kala” e mundur 2-0. Me pe
Bylis, Adebayo jashtë rrezikut për jetën Ndeshja e javës së tretë të kategorisë superiore për pak sa nuk u shndërrua në tragjedi, teksa në minutë e 63-të mbrojtë
Java e 3-të e Superiores, Bylis ndal Skënderbeun Java e 3-të e Superiores, e cila luhet në katër ditë, në itinerarin kohor “e premte – e hënë”, vijoi të shtunën me dy nd
Rikthehet Superliga, fitore për Bylisin Ditën e shtunë janë zhvilluar ndeshjet e para të Superligës pas një mungese tre javore. Në javën e 15-të ka spikatur loj
Barazon Tirana, fiton Vllaznia Ndeshjet e sotme për Kupën e Shqipërisë kanë përfunduar me një barazim mes skuadrës së Tiranës dhe Bylisit dhe me një fi
Superliga: Bylis "ngrin" në Korçë Skënderbeu fiton sërish dhe kësaj rradhe viktima është skuadra ballshiote e Bylis. Ndeshja e sapo përfunduar u mbyll me
Tirana fiton derbin e kryeqytetit, Bylis atë të Myzeqesë Tirana fiton derbin e kryeqytetit përballë Dinamos. Ndeshja përfundoi me shifrat 1-0 dhe golin e fitores për bardhekaltr
Vllaznia shkatërron Apoloninë në transfertë, Bylis "mbyt" Pogradecin Vllaznia ka arritur një fitore të thellë në transfertë e Fierit. Shkodranët mundën bindshëm, 1 me 4, vendasit e Apolloni
Vllaznia-Bylis, dëmtimi i frikshëm i Dimos (VIDEO) Kapiteni ballshiot, Amarildo Dimo u plagos rëndë në ndeshjen Vllaznia-Bylis, gjatë përplasjes së fortë me mbrojtësin e e
Futboll i "dhunshëm" në Loro Boriçi Ndeshje e çuditshme ajo e djeshmja në Loro Boriçi ku u ndeshën Vllaznia dhe Bylis. Përveç lojës së ashpër dhe të dalë ja
Akuzohen për trukime, zhduken dy brazilianët e Bylis Dy brazilianë janë larguar papritur nga skuadra e Bylisit pas humbjes së javës së fundit kundër Flamurtarit. Kjo ndeshje
Flamurtari mund Bylisin dhe ndjek dy kryesueset Flamurtari ka thyer mundur Bylisin dhe tashmë me 15 pikë i bashkohet Tiranës dhe Teutës në vendin e tretë, në tabelën e
Kastrioti mund Bylisin në ndeshje direkte Bruce Inkonga, sulmuesi i ekipit të Kastriotit ishte dhe heroi i kësaj skuadre në një fitore të vuajtur ndaj skuadrë Bal
Bylisi dhe Besa vazhdojnë luftën për mbijetesë Vazhdon lufta për mbijetesë ne Superioren shqiptare ku në të cilat skuadrat e Besës dhe Bylisit kanë fituar respektivish
Bylis, zbulohet një statujë antike Gjatë punimeve për sistemimin e rrugës nga Qafa e Kashit në Bylis është zbuluar një skulpturë antike, e cila është në gj
Skënderbeu 2:0 Bylis Korcarët vazhdojnë të fitojnë dhe renditen në vendin e dyte 3 pikë më pak se Flamurtari. Ndeshja filloi me gol që në min
Tirana barazon në fund, Vllaznia vijon ngjitjen Zhvillohen disa nga ndeshet e kampionatit shqiptar të futbollit ku Tirana nuk ka mundur dot të fitojë përballë Bylisit n