999 rezultate për

buxhetor

Kosova do të hyjë në krizë ekonomike? Ekonomisti Lumir Abdixhiku ka reaguar, duke thënë se nuk janë të vërteta deklaratat se kriza politike që ka kapluar vend
Ekonomia po regjistron ritëm pozitiv në rritje Shqipëria po regjistron ritëm pozitiv të rritjes ekonomike gjatë këtij viti. Banka e Shqipërisë bën të ditur se në gjash
Kosova në kolaps financiar më 2015-tën? Nëse vazhdon ngërçi politik dhe si pasojë edhe kriza institucionale, Kosova më 2015-tën mund të hyjë në krizë financiare
Ligji për gjedhjet nuk ka kosto buxhetore shtesë Ligji për zgjedhjet e përgjithshme në Kosovë nuk jep kosto shtesë buxhetore, përveq asaj që është parashikuar nga instit
Qeveria miraton strategjinë për shlyerjen e borxheve Qeveria miraton strategjinë për shlyerjen e detyrimeve të institucioneve buxhetore në sektorin e energjisë. Kjo strategj
Bashkia dorëzon programin buxhetor 2014-2016 Bashkia e Tiranës dorëzoi sot në Këshillin Bashkiak programin buxhetor afat-mesëm 2014-2016. Gjashtë janë shtyllat kryes
PD: Qeveria po varfëron 100% të shqiptarëve Ish-ministri i Ekonomisë, Florion Mima u shpreh sot se projekti i ri buxhetor dhe politikat e taksave, janë jo në mbësht
LSDM: Defiçiti buxhetor thellohet me 20 mln euro "Sipas të dhënave të Ministrisë së financave, në muajin tetor, qeveria e VMRO-DPMNE ka krijuar defiçit të ri buxhetor pr
Dyshja Gruevski-Ahmeti diskriminim buxhetor ndaj shqiptarëve Rilindja Demokratike Kombëtare (RDK) thekson se, diskriminimi buxhetor ndaj shqiptarëve për vitin 2014 një dhuratë për f
GAP dhe BIRN publikuan 5 raportet për problemet në Ferizaj Instituti GAP dhe BIRN kanë vazhduar me publikimin e raporteve hulumtuese mbi problemet më të mëdha infrastrukturore dhe
Bode: Realizim i të ardhurave 94% Ministri i Financav Ritvan Bode përmes një kënfernce për mediat njoftoi sot se gjatë këtij viti realizimi i të ardhurave
CEZ nis ndërprerjen e energjisë për institucionet debitore CEZ Shpërndarje nisi sot ndërprerjen e energjisë elektrike për institucionet buxhetore dhe jo buxhetore të cilat janë de
Buxhetorët vijojnë të mos i marrin pagat Buxhetorët vijojnë të mos i marrin pagat, pavarësisht se dje ishte dita e pestë e muajit gusht. Sërish kanë tentuar gjat
Rritje pagash për mësuesit, vendimi nga 1 gushti Punonjësit e një sërë kategorish që punojnë në institucionet publike do të përfitojnë rritje page pas vendimit të qeveri
Mungesa e fondeve, ndërpriten investimet në shkolla e rrugë Vendimi i qeverisë për disiplinimin e përdorimit të shpenzimeve buxhetore ka sjellë edhe efektet e para. Agjencia e Prok
PS: Qeveria në ikje ka ezauruar 90 % të deficitit buxhetor Partia Socialiste reagoi ndaj deklaratës së kryeministrit Berisha në lidhje me situatën ekonomike në vend. Në një konfer
Deficiti buxhetor shkon në 200 milionë euro Në pesë muajt e parë të këtij viti deficiti buxhetor ka kapur vlerën 200 milionë euro. Ekonomistët kanë theksuar se në p
Malaj: Vendi drejt falimentit Kandidati i pavarur për deputet në qarkun e Vlorës, Arben Malaj, paralajmëron se Shqipëria ka hyrë në një krize të thell
Agani qeras pije alkoolike Ndonëse motoja e tij është “Në emër të Zotit, me drejtësi”, i pari i Partisë së Drejtësisë, Ministri i Shëndetësisë Feri
Vendimi i qeverisë, 105 milion lekë për bashkësitë fetare Qeveria miratoi sot vendimin për financimin e bashkesive fetare. Vendimi “Për caktimin e masës së financimit, nga buxhet