999 rezultate për

buxhetor

Miratohet projektbuxheti 2021, sa rriten pagat për bluzat e bardha dhe mësuesit Qeveria ka miratuar projketbuxhetin e vitit 2021 duke parashikuar të shpenzojë 587.6 miliard lekë, ndërkohë që të ardhur
Ministria e Financave paralajmëron kolaps buxhetor nëse nuk formohet qeveria Ministria e Financave ka paralajmëruar se në rast të mos miratimit të ligjit të ri për buxhetin nga qeveria e re dhe kuv
Qeveria fillon shpenzimin e rezervave buxhetore Pa u bërë një muaj nga miratimi i buxhetit për këtë vit, Qeveria e Kosovës ka filluar të shpenzojë mjete nga rezervat bu
Pas SHBA dhe Gjermanisë, Italia ka tonelata me ar që do t'i përdorë për borxhin Përdorimi i rezervave të arit të Italisë për të frenuar deficitin buxhetor mund të jetë një ide interesante. Deklarata k
Shpenzimet buxhetore për paga më të ulëtat që nga 1993 Edhe pse fondi i pagave për punonjësit në sektorin publik ka ardhur me rritje vit pas viti, vlera e tyre në raport me PB
Hallakaten institucionet e Ahmetajt, financat shpenzojnë pa lejen e thesarit Drejtoria e Përgjithshme Thesarit ka humbur kontrollin mbi shpenzimet buxhetore, pasi sipas një auditimi që ka bërë Kont
Nuk ka fund marrëzia, rritet në 22 milion euro 1 kilometër kostoja për Thumanë-Kashar eksa qeveria shqiptare po zbaton një program investimesh publike nëpërmjet kontratave PPP, serioziteti i procesit duket
Alarmi i FMN-së për shpenzimin e rezervave buxhetore Shpenzimi i pakontrolluar i pjesës dërmuese të rezervave shtetërore për vetëm tre muaj nga Qeveria e Kosovës ka ngritur
Hamza paralajmëron qeverinë e Haradinajt, s'ka para për ju Ministri i Financave Bedri Hamza ka bërë të ditur se nuk do t’i mbështesë kërkesat buxhetore të ministrive, të cilat nuk
Një lajm i keq për veteranët, kjo është arsyeja që nuk rriten pensionet Propozimi i Këshillit Ekonomik-Social për rritje të pagës minimale është kundërshtuar nga Ministria e Financave për shka
Dikur premtoi për ujësjellësin por sot asnjë cent nuk u nda për të Në takimet e tij me qytetarë gjatë fushatës për zgjedhjet lokale në vjeshtën e kaluar, kreu i Komunës, Gazmend Muhaxheri
Kuvendi miraton raportin e auditorit të përgjithshëm Deputetët e Kuvendit të Kosovës më 72 vota për, asnjë kundër, 3 abstenime, kanë miratuar raportin vjetor për vitin që sh
Mospajtime buxhetore me Macron, largohet shefi ushtarak Shefi i forcave të armatosura të Francës, Pierre de Villiers, ka paraqitur dorëheqje pas një mospajtimi me presidentin,
Buxhetit të Kosovës i mungojnë mbi 100 milionë euro! Për shkak të mosfunksionimit të Kuvendit të Kosovës dhe pamundësisë që të bëhet rishikimi i buxhetit, përfaqësues të ins
Para votimit, buxheti i Prishtinës diskutohet me qytetarët Në Kuvendin Komunal të Prishtinës sot është mbajtur një takim publik me qytetarë ku është shqyrtuar propozim buxhetit pë
VV në Ferizaj: Kërkojmë debat të rregullt me qytetarë dhe jo farsë Lëvizja Vetëvendosje ka organizuar sot një protestë para komunës së Ferizajt, kundër shkeljeve ligjore që ka bërë Muharr
Qeveria e shqetësuar për borxhet Ministri i Financave Avdullah Hoti, deklaron se vlera e borxheve të krijuara nga organizatat buxhetore gjatë vitit të ka
Qeveria i shton edhe 14 ditë pushim punonjësve buxhetorë Qeveria ndryshoi pak ditë më parë vendimin që përcakton ditët e pushimit për administratën. Sipas këtij vendimi, që ka h
Kuvendi Komunal i Prishtinës miraton buxhetin prej 62 mln euro Pas më shumë se një orë diskutim për Propozim buxhetin e vitit 2015, asamblistët e Kuvendit Komunal të Prishtinës me 42
Kosova do të hyjë në krizë ekonomike? Ekonomisti Lumir Abdixhiku ka reaguar, duke thënë se nuk janë të vërteta deklaratat se kriza politike që ka kapluar vend