999 rezultate për

buxhetit

Vjen një lajm i mirë për Kosovën nga Maqedonia Autostrada Shkup - Bllacë do të ndërtohet përmes Ndërmarrjes Publike për Rrugë Shtetërore (NPRRSH) dhe ribalanci i Buxhe
Ethe lufte, Japonia drejt buxhetit rekord për armatim Ministri japonez i Mbrojtjes ka kërkuar një buxhet rekord, teksa vendi përpiqet të përballet me kërcënimin bërthamor e r
TARIFA/ RTSH, gjiganti publik që vetëm merr para nga taksat (FOTO LAJM) Shqiptarët mund të përballen me një rritje të ndjeshme të taksës për televizorin gjatë muajve në vijim dhe e gjitha kjo
Qeveria ndan edhe 153 mijë euro për komisionin e Shpejtim Bulliqit Qeveria e Kosovës ka miratuar kërkesën për ndarjen e buxhetit për Komisionin Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e
Milani i rikthehet merkatos aty ku e la Galliani Milani ka nisur nga puna që tani për merkaton e verës dhe këtë po e bën duke shfrytëzuar të gjithë profilet që mund të k
Maqedonia në vendin e fundit për transparencë financiare Sipas Buxhetit të Hapur për Hulumtime (BHH), Maqedonia është ranguar në vendet me transparencë më të ulët të buxhetit në
FSK-ja nuk do të jetë etnike Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), Rrustem Berisha, ka theksuar se ky mekanizëm nuk do të ndahet brenda tij
Komuna e Dibrës miraton buxhetin për vitin 2018 Në kuadër të seancës së tretë të Këshilit të Komunës Dibër që u mbajt sot më date 27.12.2017 në rend dite ishte edhe Pro
Miratohet buxheti i Komunës së Tetovës Me 16 vota pro prej gjithsej 31, këshilltarët e Komunës së Tetovës e miratuan buxhetin e komunës për vitin e ardhshëm.
Taravari: Nëse s’kalon buxheti do të kërkojmë zgjedhje të reja Kryetari i Komunës së Gostivarit Arben Taravari duke u përgjigjur në pyetje të gazetarëve rreth pasojave të mundshme nga
Veliaj shpartallon LSI në bashki, i merr edhe një tjetër këshilltar Kreu i Bashkisë Erion Veliaj ditën e sotme i ka marrë një tjetër këshilltare LSI-së. Mësohet se ajo është Bora Panajoti,
Përfundon diskutimi për amendamentet e propozim-buxhetit për vitin 2018 Komisioni për financim dhe buxhet sot, dy ditë para afatit përfundimtar e përfundoi diskutimin e amendamenteve në lidhje
Shtesat përtej pagës i kushtojnë buxhetit 60 milionë në vit Batuta “Zyrtarët kosovarë realizojnë paga të vogla, por të ardhura të mëdha”, nuk është krejt koti. Një dokument e mbësh
Balla sulmon Bashën: Mos ngatërro partinë kot Pas publikimit të amendamenteve nga Partia Demokratike, ku kërkohen ndryshime në Buxhetin e vitit 2018, ka reaguar dhe T
Xhafa: Ja ku do i investojmë paratë e buxhetit Ditën e sotme po mbahet një konferencë Shkencore ndërkombëtare ndërkombëtare mbi sfidat bashkëkohore të sigurisë. Fj
HULUMTIMI/ Gratë shqiptare janë më të afta se burrat në menaxhimin e buxhetit Gjinia femërore e menaxhon në mënyrë më racionale buxhetin familjar. Kjo pasi gratë blejnë vetëm gjërat e nevojshme p
Bashkia e Tiranës nis prezantimin dhe konsultimin e projektbuxhetit 2018 Bashkia e Tiranës nisi prezantimin dhe konsultimin e projektbuxhetit 2018 me banorët e Njësisë 7, duke vijuar traditën e
Arrin në 50 numri i zv.ministrave të Kosovës Kryeministri Ramush Haradinaj deklaroi sot se buxheti për vitin 2018 është buxhet i zhvillimit për rritje ekonomike dhe
Kuvendi sot bën shqyrtimin e dytë të Buxhetit 2017 Kuvendi i Kosovës sot mban seancën plenare, ku do të bëhet shqyrtimi i dytë i Projektligjit për ndryshimin dhe plotësimi
Pas miratimit të buxhetit flet Hysni Gucati Veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës po i bëjnë gati tre muaj pa i gëzuar pensionet e tyre, për shkak të mungesës