999 rezultate për

buxhetin

Kuvendi i Kosovës miraton buxhetin për vitin 2021 Kuvendi i Kosovës ka miratuar në lexim të dytë buxhetin për vitin 2021. Buxheti është miratuar me procedurë të shpejt
Projektligji për buxhetin, sot në lexim të dytë në Kuvendin e Kosovës Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të mblidhen sot në seancë plenare në ora 14:00, për të votuar në lexim të dytë projek
Tërhiqet Trump, nënshkruan paketën e ndihmës prej 2.3 trilion dollarë Presidenti amerikan Donald Trump ka nënshkruar paketën e ndihmës për pandeminë dhe buxhetin duke evituar mbylljen e pjes
Votimi i anëtarit për Kushtetuese dhe dekreti për buxhetin, dy pikat e "nxehta" që diskuton sot Kuvendi Kuvendi mblidhet sot në seancë plenare, ku do të diskutojë disa projektligje të rëndësishme. Kështu, Kuvendi do të shqyr
Meta i kthen mbrapsht për të dytën herë buxhetin Ramës Presidenti Ilir Meta ka kthyer për rishqyrtim buxhetin e ri të shtetit të miratuar nga ana e qeverisë. Arsyet lidhen
Kuvendi miraton projekt-buxhetin për vitin 2021 Kuvendi ka miratuar sot në parim projekt-buxhetin për vitin 2021. 87 deputetë kanë votuar pro projekt-ligjit. 9 deput
Kuvendi shqyrton sot projektligjin për buxhetin e 2021-shit Kuvendi shqyrton sot në parim projektligjin “Për buxhetin e vitit 2021”. Për këtë projektbuxhet do të shprehen sot re
Kirurgu i njohur thirrje publike Ramës: Rrit rrogat e mjekëve! Mjeku i njohur kirurg, Artan Koni ka bërë një postim në rrjetin social Facebook ku i kërkon kryeministrit Edi Rama të fi
Koronavirusi shkatërron buxhetin e Barcelonës, i mungojnë 220 milionë euro Barcelona përballet me probleme pasi duhet të balancojë librat deri në fund të qershorit, ndërsa ndikimi i pandemisë COV
Shumfishoi papritur pasurinë, Dua Lipa bën hapin e madh për ta rritur akoma buxhetin (FOTO LAJM) Ajo është një nga yjet më të pasura të pop-it në botë me një vlerë prej 25 milionë paund. Por Dua Lipa nuk ka për t’u
Shkak koronavirusi, Formula 1 ul buxhetin në mënyrë drastike Formula 1 ka pranuar të zvogëlojë kapitalin e buxhetit me 30 milion $, nga shuma fillestare prej 175 milion $, ka zbulua
Amnistia fiskale, Spahiu liston arsyet pse nisma e Ramës është e pabesueshme Ditën e djeshme kryeministri Edi Rama foli për amnistinë fiskale, çka ngjalli reagimin e ish-deputeti të LSI-së, Përpari
BE mban fjalën: 100 milion € për rindërtimin pas tërmetit Pavarësisht situatës së vëhstirë nga pandemia, Bashkimi Europian ka mbajtur fjalën dhe ka alokuar 100 milionë euro për S
KORONAVIRUSI/ Qeveria ndryshon buxhetin për vitin 2020 Në kuadër të përballimit dhe kapërcimit me sukses të situatës së shkaktuar nga COVID 19, Këshilli I Ministrave ka miratu
Basha thirrje qeverisë: Rishikoni buxhetin, të shmangim krizën Lulzim Basha ka bërë një deklaratë për mediat lidhur me situatën e koronavirusit në vend dhe masat e qeverisë për parand
Haradinaj akuzon Kurtin: Qeveria e Mashtrimit mbrëmë votoi buxhetin e mjerimit Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka akuzuar Albin Kurtin, se mbrëmë ka votuar buxhetin, i cili shkurton dhe
Qeveria miraton Projektbuxhetin për vitin 2020, e dërgon në Kuvend Qeveria e Kosovës ka miratuar vendimin për ta dërguar në Kuvend, Projektligjin për buxhetin e vitit 2020. Ministri i
Presidenti Meta dekreton me rezerva buxhetin për vitin 2020 Presidenti Meta ka dekretuar me rezerva ligjin Nr.88/2019 “Për buxhetin e vitit 2020”. Kjo pasi sipas tij ka shumë pr
Këshilli i Komunës së Tetovës e votoi buxhetin për vitin 2020 Tetovë, 26 dhjetor – Në seancën e fundit të 27-të për vitin 2019, Këshilli i Komunës së Tetovës e votoi buxhetin për vit
Tabaku apel Ramës: Anulo koncesionet dhe PPP për të rindërtuar Shqipërinë Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku i ka bërë thirrje kryeministrit Edi Rama që të anulojë koncesionet dh