999 rezultate për

buxheti

25 ushtritë më të fuqishme në mbarë botën (FOTO LAJM) ensionet midis Iranit dhe SHBA-së sërish kanë filluar versionet për rrezikun e mundshëm për shpërthimin e një konflikti
Dogjën mandatet, PD-LSI do të marrin 600 milionë lek nga buxheti i shtetit Edhe pse janë jashtë parlamentit, PD dhe LSI do të marrin këtë vit nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve rreth 600 milionë
Presidenti Meta dekreton me rezerva buxhetin për vitin 2020 Presidenti Meta ka dekretuar me rezerva ligjin Nr.88/2019 “Për buxhetin e vitit 2020”. Kjo pasi sipas tij ka shumë pr
Këshilli i Komunës së Tetovës e votoi buxhetin për vitin 2020 Tetovë, 26 dhjetor – Në seancën e fundit të 27-të për vitin 2019, Këshilli i Komunës së Tetovës e votoi buxhetin për vit
Ministria e Financave: Po investojmë në ngritjen e kapacitetit njerëzor Kuvendi i Maqedonisë së Veriut ka filluar sot seancën plenare në të cilën deputetët do të diskutojnë për buxhetin e viti
Rama zbulon shifrën: Sa para u mblodhën për dëmet nga tërmeti Kryeministri Edi Rama bëri me dije në Kuvend buxhetin akorduar për dëmet e tërmetit. “Dëshiroj që të theksoj disas gj
Tabaku apel Ramës: Anulo koncesionet dhe PPP për të rindërtuar Shqipërinë Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku i ka bërë thirrje kryeministrit Edi Rama që të anulojë koncesionet dh
"Nuk bëri punë" si ministër i Ekonomisë, Ahmetajt i japin në dorë menaxhimin e parave për tërmetin Qeveria do të ndryshojë projektbuxhetin e vitit të ardhshëm për financuar programin e rindërtimit nga dëmet që la pas të
Harxhojmë 1,1 milionë dollarë, po ku janë qentë e kërkimit në Shqipëri? Gjatë mbrëmjes së djeshme në rrjetet sociale është bërë virale fotoja e një qeni të forcave të kërkimit nga Kosova. M
Alarmante! Mbi 1400 të mitur të përfshirë në veprimtari kriminale Mbi 1400 të mitur janë përfshirë në vepra penale të ndryshme me rrezikshmëri, ku 900 prej tyre kanë mbetur të dëmtuar. D
Arka në krizë, shteti presion punonjësve: Paguani shpejt detyrimet Duket se projektbuxheti i vitit të ardhshëm nuk pritet të jetë ndër më pozitivët e qeverisë shqiptare. Mbledhja e të ard
Hajdari kundër PD-së për buxhetin: Duhet të jemi më realistë Pas përfundimit të takimit për Reformën Zgjedhore, në një deklaratë deputetja Rudina Hajdari është shprehur se prtitë e
S’ka shpërblim për pensionistët? Ministria e Financave pranon se buxheti është në kolaps Ministria e Financave po analizon situatën buxhetore për të parë se sa para mund të teprojnë nga projektet që nuk po fin
Qeveria miraton buxhetin e 2020-ës, Zaev: Nga rritja e pagave përfiton shteti (VIDEO) Rritja e pagave, pensioneve, investime në resurset njerëzore dhe përmirësimin e shërbimeve janë shtyllat kryesore të bux
Rama nuk ka lekë për rritje pagash, por hap thesin për oligarkët: Dalin tabelat e buxhetit 2020 Prej disa vitesh pagat nuk janë rritur në bllok për nëpunësit publik përveç disa ndërhyrjeve mjaft të segmentuara në sek
Haradinaj mbledh qeverinë, sot vendoset për buxhetin Qeveria në largim e Kosovës, sot do të mblidhet për të vendosur në lidhje me buxhetin e vendit. Kryeministri në detyr
Qeveria konfirmon krizën, shkurtohet me 100 mln euro buxheti Qeveria ka shkurtuar me rreth 100 milionë euro planin e të ardhurave në buxhet duke konfirmuar situatën e vështirë që po
Rriten financimet nga buxheti për koncesionin e rrugës së Kombit, 5.6 milion euro vetëm për 2019 Albanian Highway Concession, kompania që nëpërmjet një kontrate koncensionare PPP menaxhon mirëmbajtjen në rrugën e Komb
Sot Parlament, pritet shqyrtimi i buxhetit faktit për vitin 2018 Në seanccën e sotme plenare pritet të shqyrtohet projektligji “Për miratimin e buxhetit faktik për vitin 2018”. Gjith
Bie ndjeshëm numri i lindjeve, ulen shpenzimet e familjeve shqiptare për veshje dhe edukim Më 2018-n shqiptarët ndanë si shpenzime për veshje nga buxheti i tyre më pak para se në vitin 2009. Sipas INSTAT 9 vi