999 rezultate për

buxhet

Mësues, infermierë e ushtarakë, sa do rriten pagat për çdo sektor Kryeministri Edi Rama, gjatë mbledhjes së Komisionit të Ekonomisë, është shprehur se buxheti i vitit 2019 do të jetë më
Vjen një lajm i mirë për Kosovën nga Maqedonia Autostrada Shkup - Bllacë do të ndërtohet përmes Ndërmarrjes Publike për Rrugë Shtetërore (NPRRSH) dhe ribalanci i Buxhe
U kënaqën duke e shtrydhur buxhetin me rrogat e larta, emërohet edhe një zv.ministër Ministrisa e Arsimit tani ka edhe një zëvendësministër. Muhamet Kelmendi nga AAK do të jetë zëvendësi i gjashtë në këtë
Kryeministri ka një lajm për veteranët Haki Shatri, këshilltar i kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se veteranët e UÇK-së, do të vazhdojnë të
“Hëngri” buxhetin e shtetit, rikthehet në burg Dashamir Xhika Prokuroria e Krimeve të Rënda ka ankimuar pak kohë më parë vendimin, që liroi nga burgu ish-kreun e ARRSH, Dashamir Xhik
Ethe lufte, Japonia drejt buxhetit rekord për armatim Ministri japonez i Mbrojtjes ka kërkuar një buxhet rekord, teksa vendi përpiqet të përballet me kërcënimin bërthamor e r
Vazhdojnë bëmat e Thaçit, 600 euro nga buxheti për shishe me verë Ish Kryeministri Hashim Thaçi i kishte shpenzuar 600 euro të shtetit në 5 shishe të verë të llojit “Brunello di Montalci
Ramushi i jep nga buxheti 35 mijë euro vajzës që ngjitet në malet më të larta Në mbledhjen e sotme Qeveria e Kosovës ka ndarë 35 mijë euro për përkrahjen e aktiviteteve të alpinistes Arineta Mulaj.
Nuk i mjaftonin mijëra eurot e qytetarëve, Thaçi edhe e ka tejkaluar buxhetin 7 mijë e 500 euro të nxjerra avans nga buxheti i shtetit nuk i kishin mjaftuar ish-Kryeministrit Hashim Thaçi dhe katër
Kingut i mungojnë 67 milion euro në buxhet, por ai vazhdon të jetë i lumtur Aksioni në sektorin e turizmit nuk e ka ndihmuar buxhetin e shtetit të rrisë të ardhurat, teksa shihet se gjatë periudhë
Sot ndahet buxheti për referendumin Sot qytetarët e Maqedonisë do të mësojnë se sa do të jetë kostoja e fushatës së referendumit për çështjen e emrit. Në se
Kërkohet rikthimi në burg i njeriut që dyshohet se hëngri buxhetin e shtetit Prokuroria e Krimeve të Rënda ka ankimuar vendimin, që liroi nga burgu ish-kreun e ARRSH, Dashamir Xhika. Para katër dit
BDI kërkon financimin e partive nga buxheti i shtetit Bashkimi Demokratik për Integrim kërkon financimin e partive politike nga buxheti. “Nuk jemi të kënaqur nga ligji ekz
Një lajm i mirë për të gjithë ata që paguhen nga buxheti i shtetit Ministria e Financave përmes një njoftimi, bën të ditur se sot ka bërë ekzekutimin e pagave për muajin qershor për të gj
Rritet taksa e RTK-së për qytetarët Përveç parapagimit prej 2.5 eurosh në muaj, nga buxheti i taksapaguesve kosovarë parashihet që të ndahen në vitin pasues
Vuçiç sfidon shqiptarët: Kemi ushtrinë më të fuqishme Qytetarët e Serbisë së shpejti do të mundë të shohin sa të fuqishme e kemi ushtrinë, sa më të fortë dhe sa më të mirë se
Haradinaj flet për buxhetin që iu ndau veteranëve Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka vlerësuar si shenjë respekti vendimin e dhënies së 300 mijë eurove për t’
Edhe kordinatorët do të shtrydhin buxhetin e shtetit, mjerë populli Përveç 21 ministrave e 74 zëvendësministrave, Qeverisë së Kosovës tashmë kanë filluar t’i shtohen edhe koordinatorët nac
Si po e vjelin veteranët buxhetin e shtetit me pensione Gjatë tre muajve të parë të këtij viti vetëm për pensionet e veteraneve të luftës janë shpenzuar hiç më pakë se 18.79 mi
Ministria jep një lajm të mirë për ata që paguhen nga buxheti i shtetit Ekzekutimi i pagave për muajin prill është bërë më herët se rendomë, për nder të Festës Ndërkombëtare të Punës - 1 Majit