999 rezultate për

butelit

Sela: Aleanca është unike në gjithë strukturën e saj Dega e Aleancës për Shqiptarët në Komunën e Butelit e ka bojkotuar kongresin e sotëm të partisë. Sipas Arban Balliut
Plas sherri në Aleancë, dega e Butelit ofendon e fyen Arben Taravarin Sa po afrohet kongresi i parë i partisë së Selës, ashtu po shtohet numri i individëve dhe degëve të dorëhequra dhe të re
Zv/kryetari shqiptar i Butelit përdhos gjuhën shqipe (FOTO LAJM) Në një postim në Facebook, zëvendëskryetari shqiptar i Komunës së Butelit, si dhe këshilltari komunal i BDI-së në këtë k
Zaev nga Luboteni: Do të sjellim jetë edhe në komunën e Butelit Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev, në takimin me banorët e fshatit Luboten në komunën e Butelit u shpreh se Maqedonia është
Përleshen dy persona në vendvotimin e Komunës së Butelit Para gjysëm ore në qendrës e votimit në shkollën fillore “Petar Zdravkovski Penko” në Komunën e Butelit, janë përleshur
LR-PDSH dërgon në Kushtetuese vendimin për vendosjen e kryqit në Butel LR-PDSH ka filluar procesin e ankimimit në Gjykatën Kushtetuese për vendosjen e kryqit në komunën e Butelit, respektivis
Kryetari i Butelit: Kryqi do ndërtohet, askush s'ka të drejtë ta pengojë (VIDEO) Banorë të Butelit, të udhëhequr nga kryetari i Komunës Petre Llatinovski si dhe anëtarë të VMRO-DPMNE-së, sot mbajtën pr
Banorët e Butelit edhe sot në protestë për mbrojtjen e kryqit Banorët e komunës së Butelit do të protestojnë edhe sot para Ministrisë së Punëve të Brendshme me qëllim ruajtjen e vend
Protestuesit maqedonas rrahin kryetarin e Butelit Protestuesit maqedonas kanë rrahur kryetarin e komunës Butel Petre Llatinovski. Kështu informojnë mediat në gjuhën ma
Kryetari i Butelit: Ministri Spasovski të lirojë hapësirën e uzurpuar Kryetari i komunës së Butelit, Petre Latinovski, i ka bërë thirrje Ministrisë së Punëve të Brendshme që të lirojë hapësi
MPB: Dje nuk ka patur incidente në Butel "Mbrëmë nuk ka pasur incidente të shënuara, në dhe rreth vendit ku po qëndrojnë me tenda qindra protestues të udhëhequr
Ja ministrat dhe deputetët e BDI-se që po marrin pjesë në protestën e Butelit Update - Turma e protestuesve të udhëhequr nga Komisioni i BDI kundër kryqit, Izet Mexhiti, janë drejtuar nga Komuna e B
Protesta e BDI-së, forca të shumta policore drejt Butelit (VIDEO) Degët e BDI-së pasi paralajmëruan protestë kundër gurthemelit dhe vendosjes së kryqit gjigant në komunën e Butelit. Forc
Mexhiti: Instikt natyror që të reagosh kur provokohesh Komisioni i BDI-së, i udhëhequr nga Izet Mexhiti për të kundërshtuar ndërtimin e kryqit gjigant në komunën e Butelit, va
Mexhiti: Shkupi nuk është Jerusalem, kryqi në kishë e minarja në xhami "Shkupi nuk është Jerusalem, Belfast apo Bejrut, por është qytet ku duhet të ketë një bashkëjetesë mes maqedonasve dhe s
Grubi: Referendum për të ndalur ndërtimin e kryqit në Butel Deputeti i Bashkimit Demokratik për Integrim, Artan Grubi, për TV21 ka deklaruar se projekti për kryqin në komunën Butel
Petrov: Kryqi për të penguar shqiptarizimin e Butelit Todor Petrov, iniciatori për ndërtimin e Kryqit në Butel të Shkupit në shkrimin e tij të fundit në facebook pranon se in
BFI: Kryqi në Butel, nxitës për përplasje ndërfetare dhe ndëretnike Protestave të sotme për të kundërshtuar ngritjen e një kryqi gjigant në komunën e Butelit në qytetin e Shkupit u është b
Me rite fetare e me forca të shumta policore u vendos gurthemeli i kryqit në Butel (VIDEO) Përmes riteve fetare dhe me forca të shumta policore u krye ceremonia e vendosjes së gur-themelit kryqit të në komunën e
Këshilltari i LR-PDSH në Butel: Vendimi për kryqin, vendim anti-kushtetues Këshilltari i LR-PDSH në Butel, Erkan Shabani, ka reaguar sot ndaj votimit të Propozim-Vendimit në Këshillin komunal për