999 rezultate për

bushati

Lufta për faljen e detit, Meta dhe Bushati gjejnë gjuhën e përbashkët Duket se luftës midis Metës dhe Bushatit i ka ardhur fundi. Ministra e Punëve të Jashtme i ka kthyer përgjigje presid
Del harta: Ujërat greke shtrihen deri në Karaburun, Rama dhe Bushati kanë gënjyer Televizioni grek "Sigma" ka publikuar gjatë ditës së djeshme një hartë të zonave ekskluzive ekonomike të Greqisë dhe Qip
SKANDAL/ Kryenegociatori i Bushatit për detin ka lidhje të forta në Greqi Ministria e Punëve të Jashtme ka bërë publik emrat e negociatorëve shqiptarë për detin me Greqinë, ku spikat bashkëdrejt
Bushati i përgjgjet Metës: T'i plotësuam kërkesat, tani na jep lejen të falim detin Ministria e Punëve të Jashtme ka reaguar sot ndaj kërkesës së Presidentit Meta për të plotësuar disa të dhëna në lidhje
Dhimitri dhe Niko, dy "të dashuruar" që sillen ndryshe me popullin e tyre Duket se ka një kimi mes shefave të diplomacisë greke dhe shqiptare, Nikos Kotzias dhe Ditmir Bushati. Edhe pse kanë
Bushati: Shqipëria do të anëtarësohet në BE në 10 vitet e ardhshme Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati është shprehur se Shqipëria dhe vendet e tjera të Rajonit mund t’i bashkohen BE-së bre
Bushati i përgjigjet Metës përmes Top Channel: Ushtri negociatorësh për detin Ministria e Jashtme ka dalë me një deklaratë zyrtare ku bën me dije se çështjeve të ngritura të martën nga Presidenti i
Bushati thumbon Metën: Berisha në 2009 negocioi pa e marrë fare Plotfuqishmërinë Ministri i Punëve të Jashtme Ditmir Bushati i ftuar në "5 pyetje nga Babaramo" ka folur edhe për plotfuqishmërinë që ka
Bushati për negociatat me Greqinë: Në pranverë presim heqjen e Ligjit të Luftës Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati, i ftuar te “5 pyetjet nga Babaramo” ka deklaruar se Tirana pret që brenda
Opozita kërkesë Kuvendit: Bushati të japë sqarime për detin e falur Opozita ka thirrur në seancë dëgjimore ministrin e Jashtëm Ditmir Bushatin. Kjo kërkesë e opozitës lidhet me deklara
Koha që Meta të provojë nëse është atdhetar i vërtetë dhe jo vetëm në Facebook Nga Albeu.com Presidenti Ilir Meta e ka patur me shumë qef të tregohet patriot i madh këto kohët e fundit kur ës
Topi mbërrin në Presidencë për konsultë me Metën Ish-Presidenti Bamir Topi mësohet se ka mbërritur në Presidencë ku do të takohet me Kreun e Shtetit, Ilir Meta, në kuadë
Marrëveshja e detit me Greqinë është në dorën e Ilir Metës Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati sot ka ndërmarrë hapin e madh për të nisur negociatat me shtetin grek. M
Falja e detit, Bushati nuk guxon të kundërshtojë Kotziasin dhe flet me gjuhën e këshilltarit Ndërkohë që vazhdon ende i zjarrtë debati mbi 12 miljet det që Shqipëria i fal Greqisë sipas ministrit të jashtëm grek K
Po i fal detin Greqisë, Bushatit nuk ia "mban" me Kotziasin dhe i sulet mediave: Po shpifni për 12 miljet (VIDEO) Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka shfrytëzuar një interpelancë të stisur me një grup studentësh me pyetje të parapërg
Si dështoi mbrëmë Bushati të sqaronte shqiptarët për faljen e detit (VIDEO) Ditmir Bushati, personi që do të hedhë firmën mbi marrëveshjen e detit me Greqinë u përpoq mbrëmë t'i dilte para irritim
Bushati i përgjigjet ashpër Berishës për detin: Mos e hap atë faqe të zezë Ditmir Bushati, ministri i Jashtëm ka shpërthyr pas akuzave të rënda nga ish-kryeministri Sali Berisha i cili e akuzonte
Grekët nxjerrin sërish bllof Ramën dhe Bushatin: Çamët nuk përfitojnë asgjë Athina dhe Tirana kanë akord për heqjen e ligjit të luftës. Rrëzimi i ligjit do të heqë edhe pengesat për rimarrjen e pr
"I morëm Shqipërisë 12 milje det", Bushati nuk mohon deklaratën e Kotziasit (VIDEO) Ministri për Europën Ditmir Bushati është duke dhënë një intervistë në "Opinion" tani duke treguar për herë të parë pika
Bushati e pranon: Nuk folëm për pronat e çamëve I ftuar në Opnion, ministri i Europës dhe Punëve të Jashtme Ditmir Bushati i është përgjigjur edhe pyetjes së nëse është