999 rezultate për

bushati

Detaji që s'u vu re, Bushati provokon dhe lag me ujë demokratët (VIDEO) Sulmi i parë i opozitës ishte sulmi me miell ku zbardhua me të bardhë kryeministri Edi Rama dhe ministrat e tjerë pranë.
Bushati është i sigurt: Brenda 10 ditësh hapim negociatat me BE Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati ka dhënë një datë të prerë për hapjen e negociatave të Shqipëri
Shpëtim Idrizi publikon faktin shokues të takimit Bushati-Kotzias Kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ka reaguar në lidhje me takimin e Bushatit dhe Kotzias sot në Tiranë. Idrizi tha s
Këngëtari shqiptar prezanton për herë të parë familjen (VIDEO) Ai është një këngëtar i cili për të rinjtë e viteve ’90 ishte shumë i dashur. Ervin Bushati, këngëtari nga Shkodra, do t
E PAPRECEDENT/ Ambasada ruse tallet keq me Bushatin dhe qeverinë shqiptare Ka qenë plot nota ironie deklarata e sotme e ambasadës së Federatës së Rusisë në Tiranë ndaj reagimit të dy ditëve më pa
Gati për ndarjen e detit me Greqinë, Meta i jep plotfuqinë Ramës Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ditën e djeshme ka dhënë plotfuqinë për të nisur negociatat me Greqinë në lidhje me d
Meta i bashkohet dyshes Rama-Bushati për faljen e detit Pas një lufte të gjatë, Presidenti i vendit, Ilir Meta ka vendosur që t'i japë plotfuqishmërinë, Ministrit të Punëve të
Lufta për faljen e detit, Meta dhe Bushati gjejnë gjuhën e përbashkët Duket se luftës midis Metës dhe Bushatit i ka ardhur fundi. Ministra e Punëve të Jashtme i ka kthyer përgjigje presid
Del harta: Ujërat greke shtrihen deri në Karaburun, Rama dhe Bushati kanë gënjyer Televizioni grek "Sigma" ka publikuar gjatë ditës së djeshme një hartë të zonave ekskluzive ekonomike të Greqisë dhe Qip
SKANDAL/ Kryenegociatori i Bushatit për detin ka lidhje të forta në Greqi Ministria e Punëve të Jashtme ka bërë publik emrat e negociatorëve shqiptarë për detin me Greqinë, ku spikat bashkëdrejt
Bushati i përgjgjet Metës: T'i plotësuam kërkesat, tani na jep lejen të falim detin Ministria e Punëve të Jashtme ka reaguar sot ndaj kërkesës së Presidentit Meta për të plotësuar disa të dhëna në lidhje
Dhimitri dhe Niko, dy "të dashuruar" që sillen ndryshe me popullin e tyre Duket se ka një kimi mes shefave të diplomacisë greke dhe shqiptare, Nikos Kotzias dhe Ditmir Bushati. Edhe pse kanë
Bushati: Shqipëria do të anëtarësohet në BE në 10 vitet e ardhshme Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati është shprehur se Shqipëria dhe vendet e tjera të Rajonit mund t’i bashkohen BE-së bre
Bushati i përgjigjet Metës përmes Top Channel: Ushtri negociatorësh për detin Ministria e Jashtme ka dalë me një deklaratë zyrtare ku bën me dije se çështjeve të ngritura të martën nga Presidenti i
Bushati thumbon Metën: Berisha në 2009 negocioi pa e marrë fare Plotfuqishmërinë Ministri i Punëve të Jashtme Ditmir Bushati i ftuar në "5 pyetje nga Babaramo" ka folur edhe për plotfuqishmërinë që ka
Bushati për negociatat me Greqinë: Në pranverë presim heqjen e Ligjit të Luftës Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati, i ftuar te “5 pyetjet nga Babaramo” ka deklaruar se Tirana pret që brenda
Opozita kërkesë Kuvendit: Bushati të japë sqarime për detin e falur Opozita ka thirrur në seancë dëgjimore ministrin e Jashtëm Ditmir Bushatin. Kjo kërkesë e opozitës lidhet me deklara
Koha që Meta të provojë nëse është atdhetar i vërtetë dhe jo vetëm në Facebook Nga Albeu.com Presidenti Ilir Meta e ka patur me shumë qef të tregohet patriot i madh këto kohët e fundit kur ës
Topi mbërrin në Presidencë për konsultë me Metën Ish-Presidenti Bamir Topi mësohet se ka mbërritur në Presidencë ku do të takohet me Kreun e Shtetit, Ilir Meta, në kuadë
Marrëveshja e detit me Greqinë është në dorën e Ilir Metës Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati sot ka ndërmarrë hapin e madh për të nisur negociatat me shtetin grek. M