999 rezultate për

bushati

Ministri turk kërkon largimin e gylenistëve, Bushati i kujton se këtu funksionojnë gjykatat Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlut Çavusoglu ndodhet për një vizitë zyrtare në Tiranë. Ai ka mbajtur dhe një konfer
Bushati i habitur me Metën për Greqinë: S'bëhet dasma pa çiftin Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati, në një takim me homologen austriake, Kneissl, ku u bisedua për një sër
"Xhisiela" fut në sherr Carlo Bollinon dhe Andi Bushatin, fyerje dhe akuza publike Prej disa ditësh kishte një tension me akuza dhe kundër akuza mes mediave të Carlo Bollinos dhe analistit Andi Bushati,
SKANDALI/ Greqia vjen deri në Karaburun: Gazetari grek zbulon tradhtinë Rama-Bushati (FOTO LAJM) Ndërkohë që në Shqipëri, aparati propagandistik i qeverisë po përpiqet që ta "harrojë" marrëveshjen e detit me Greqinë,
Haradinaj dhe Bushati premtojnë shumë për bashkëpunimin ekonomik Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim ministrin për Evropën dhe Punët e Jashtme të
Bushati: Çelësi i vetëm për rrugëtimin euro-atlantik të Maqedonisë, vota pro Marrëveshjes së Prespës Zhvillimet më të fundit në Maqedoni dhe rajon si dhe sfidat e përbashkëta me të cilat përballet Ballkani Perëndimor, kan
Bushati flet për Kosovën para ministrave të BE-së Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, po merr pjesë në takimin informal të ministrave të punëve të j
Pas Ramës deliron edhe Bushati: Ne i treguam Europës si trajtohen emigrantët Prej dy ditësh qeveria shqiptare lëshon deklarata të çuditshme ndaj Europës duke thënë se ata ishin sjellur turpshëm me
Bushati: Mund të pranojmë edhe më shumë emigrantë “Kur eritreasit ishim ne, para 26 viteve, ju italianët na hapët dyert, na mikpritët në shtëpitë tuaja, na dhatë ushqim.
Vendimi i Italisë, Bushati paralajmëron marrjen e emigrantëve Paralajmërimi i Italisë ditën e sotme për të ndërprerë fondet për Bashkimin Evropian, nëse shtetet e tjera nuk i marrin
Për herë të fundit si ministër? Bushati kundërshton çmendurinë e Hashimit me kufijtë Ndërkohë që Rama i ka mbledhur ministrat për të bërë vlerësimin e punës së 300 ditëve, ku për hir të së vërtetës nuk ësh
Vulin i kundërpërgjigjet Bushatit: Shqiptarët i mbajmë shumë mirë Ministri i Mbrojtjes në Qeverinë e Serbisë, Aleksandër Vulin, ka thënë se të gjithë qytetarët shqiptarë që jetojnë në Se
Bushati: Roli i SHBA-ve është i rëndësishëm për Maqedoninë Angazhimi i SHBA-së në Ballkan është me rëndësi kyçe me qëllim që të sigurohet se nuk do të ketë çfarëdo qoftë ecje prap
Vendimi i Metës për Teatrin, reagon qeveria Rama Pak pasi Presidenti Meta ktheu ligjin për Teatrin, ka reaguar edhe qeveria Rama. Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati, k
Dokumenti, si mashtruan publikisht Rama dhe Bushati (FOTO LAJM) Kryeministri Rama dhe ministri i Europës Ditmir Bushati vijojnë të gënjejnë shqiptarët prej më shumë se 12 orësh, që pre
Negociatat u shtynë, reagon Bushati Eurokomisioneri Johannes Hahn ka lajmëruar se negociatat për në BE do të shtyhen për në vitin 2019, për Shqipërinë dhe M
Kotzias zbulon gënjeshtrëm e Ramës dhe Bushatit: Nuk u fol kurrë për Çamërinë Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias nxorri hapur qeverinë shqiptare duke thënë se ata nuk kishin folur fare në l
Ditmir Bushati takohet me homologun grek Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati po merr pjesë në takimin e Miqve të Shqipërisë në Këshillin e Mi
Kotzias i del në krah Ramës: Jemi me ju dhe pa Gjermaninë e Francën Ministri i jashtëm i Greqisë Nikos Kotzias ka deklaruar se vendi i tij do të mbështesë Shqipërinë në përpjekjet e saj pë
Grekët i friksohen Metës: A do të pranojë ai "faljen" e detit? Mediat greke vazhdojnë ti kushtojnë një rëndësi shumë të veçantë marrëveshjes së detit mes Shqipërisë dhe Greqisë. M