999 rezultate për

bushat

28 milionë euro teatri i ri! Bushati- Maznikut: Kush në të sëmës jeni ju? Shembja e godinës së Teatrit Kombëtar është shoqëruar me debat të fortë midis analistit Andi Bushati dhe nënkryetarit të
Deklarata e bujshme e Bushatit për oligarkët, përgjigjet kryeministri Rama Kryeministri Edi Rama është aktualisht në një konferencë me gazetarë nga media të ndryshme në Shqipëri. Pyetja e parë
Ditmir Bushati mesazh politikës shqiptare: Dëshmorët dhanë jetën për shtetin e së drejtës Ish-ministri, Ditmir Bushati në Ditën e Dëshmorëve të Kombit ka publikuar një fotografi të Qemal Stafës, teksa ka ndarë
Bushati thumbon ashpër Ramën: Po favorizon 10-15 biznesmenë që marrin tendera Ish-ministri i Jashtëm njëherësh deputet në Kuvendin e shqipërisë, ka deklaruar se se masat që merren në përballimin e s
Shqiptarët e mbetur jashtë kufijve, ish-ministri i Jashtëm: Të mundësohet kthimi! Ish-ministri i Jashtëm, socialisti Ditmir Bushati, ka një mesazh për të gjithë ata shqiptarë që kanë mbetur jashtë kuf
PD kërkesë prokurorisë: Në ç’fazë janë hetimet ndaj deputetit të PS-së? "PD ka kërkuar informacion mbi fazën ku ndodhen hetimet dhe nëse Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, p
Gjuzi i jep flamurin Bushatit, cili është qëllimi i tij Deputeti Kujtim Gjuzi në seancën e sotme ka ngritur lart flamurin shqiptae për shkak se ka qenë i irrituar me mazhorancë
Bushati i drejtohet ashpër Vuçiç: Gjeni forcë për të dënuar krimet tuaja 21 vjet bëhen sot nga masakra e Reçakut, masakër e cila shënoi pikën e kthesës në luftën që forcat Serbë po zhvillonin n
Silvana Bushati e pamëshirshme, kërkon kthimin e dënimit me vdekje (VIDEO) Silvana Bushati, e njohur si pjesë e Partisë Konservatore të Kujtim Gjuzit është shprehur se është pro dënimit me vdekje
Rama "rregullon punët" me Bushatin, caktohet i dërguar i posaçëm për OSBE-në OSBE ka caktuar si të dërguar të posaçëm ish ministrin e Jashtëm Ditmir Bushati. Lajmi është bërë me dije përmes një
Marrëdhëniet Shqipëri-Kosovë, Bushati flet 6 vite pas mbledhjes së parë të dy qeverive "Partneriteti Shqipëri-Kosovë është strategjik për ne, stabilizues për rajonin dhe orientues për perspektivën europiane"
Kur Bushati përplasej LIVE me Çavusoglu për gylenistët: Laiciteti, në ADN-në e Shqipërisë Me dëbimin natën dhe me një vendim urgjent të mësuesit turk Harun Çelik në një ditë pushimi si 1 janari, Shqipëria iu ba
2019-ta vit i mbrapshtë, analisti bën parashikimin për 2020-tën Analisti i njohur Andi Bushati mbrëmjen e djeshme ka qenë i ftuar në studion e emisionit "Open" ku ka bërë një rezyme pë
Abstenoi, Ramës i del kundër ish-ministri i tij për ligjin "Anti-shpifje" Pak minuta më parë në Kuvendin e Shqipërisë është votuar dhe miratuar me 80 vota pro ligji i "Anti shpifjes". Por Rama k
E kundërshtoi për paketën anti-shpifje, Rama përmend Bushatin në Parlament Gazetarë e aktivistë e analistë dolën sot para Parlamentit pasi protestuan kundër paketës Anti-shpifje. Por propozimi
Bushati "shuplakë" Ramës: S’mund të fajësojmë BE-në për ato që nuk kemi bërë vetë… Nga Serbia, ku ishte pjesëmarrës në një forum për forcimin e marrëdhënieve të vendeve të Ballkanit Perëndimor me Bashkim
Shkrihen akujt, pas kritikave Rama "fal" Bushatin e shtrëngon duart (FOTO LAJM) Ftohja e marrëdhenieve Rama-Bushati bëri jehonë në media, gjë e cila u pasua edhe me kritika të hapura nga Bushati për k
Hakmerret Rama, Ditmir Bushati përjashtohet nga reformimi i PS-së në Shkodër PS ka bërë përgjegjës Ditmir Bushatin për situatën në Shkodër, ndërsa ky i fundit nuk është përfshirë as në procesin e r
Mediat kosovare, Albin Kurti i beson Ministrinë e Jashtme Ditmir Bushatit Përveç publicistit Veton Surroi, për ministër të Jashtëm të Kosovës të një qeverie të mundshme LDK-Vetëvendosje po përme
Bushati zgjidhet kryetar i misionit të vëzhguesve të OSBE për zgjedhjet në Bjellorusi Ditmir Bushati zgjidhet kryetar i misionit vëzhgues të Asamblesë Parlamentare të OSBE në Bjellorusi për zgjedhjet parlam