E FUNDIT/ Shpërthim me tritol në një banesë në Kamëz
999 rezultate për

burundi

36 rebelë të Burundit vriten nga ushtria e Kongos Zyrtarët e ushtrisë së Kongos kanë thënë se trupat e tyre i kanë vrarë 36 rebelë të Burundit gjatë përleshjes me dy grup
Kosovës i tërhiqet një njohje dhe hesht, Serbia feston Falë Serbisë, e cila po lobon pareshtur kundra Kosovës, sot Burundi ka tërhequr zyrtarisht njohjen e Pavarësisë së Kosov
Ministri më qesharak i mundshëm, Pacolli s'di gjë për tërheqjen e Burundit nga njohja e Kosovës Burundi ka tërhequr zyrtarisht njohjen e pavarësisë së Kosovës, por këtë mos ia pyesni Behgjet Pacollit sepse ai nuk di
Daçiç: Njohja e Kosovës nuk është një proces i përfunduar Ministri i Punëve të Jashtme, Ivica Daçiç është takuar me Ministrin e Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunimit Ndërkombëtar t
Zv/ministri i AAK-së që po ia rrezikon Kosovës njohjen nga Burundi përpiqet të shfajësohet Shteti i Burundit është duke shqyrtuar mundësinë që ta tërheqë njohjen e pavarësisë së Kosovës. E në media mbrëmë u publ
Pacolli tregon faktet se Burundi nuk e ka tërhequr njohjen e Kosovës Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç, gjatë ditës së sotme ka deklaruar se Burundi ka tërhequr njohjen e Kosovës si shte
Kemi feste, por Kosovës i vjen një lajm i hidhur: Ky shtet tërheq njohjen Lajm i keq vjen në këtë ditë të 10-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës. Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç, duket se ka
Vritet me armë ministri i Mjedisit në Burundi Një person i armatosur ka qëlluar për vdekje ministrin e Mjedisit të Burundit. Lajmin e ka bërë të ditur policia vendore
Dy protestues të vrarë nga trazirat në Burundi Dy të vrarë në Burundi, vetëm sepse kërkojnë që presidenti të mos rikandidojë për një mandat të tretë. Gjatë përleshjeve
Republika e Burundit njeh shtetin e Kosovës Republika e Burundit është shteti i radhës i OKB-së që e njeh Republikën e Kosovës, si shtet të pavarur dhe sovran. Nota