999 rezultate për

burse

Gazetari i përmendi djalin, reagon ashpër deputetja e LSI-së Një koment i gazetarit Artus Zheji në emision ka bërë që të reagojë deputeten e LSI-së, Edlira Hyseni, e cila nuk pranoi
Mbahet gara e kimisë në Kosovë, fituesit përfitojnë bursë në shkollën Mehmet Akif Sot shkollat Mehmet Akif kanë mbajtur në 19 komuna të Kosovës garën e kimisë. Në të moren pjesë me qindra nxënës të klas
Emocionuese, çfarë do të bëjë Ervini me paratë e fituara nga "Hell's Kitchen" I ftuar së fundmi në emisionin e pasdites "Ftesë në pesë" ishte fituesi i emisionit më të famshëm të gatimit në Shqipëri
Eksperti i ekonomisë tregon arsyet për çmimin e lartë të karburanteve Në studion e “Top Talk” është biseduar edhe për nivelin e lartë të çmimit të karburantit në vend, ku rritjet reflektohen
"Shteti nuk më dha bursë", rrefimi prekës i studentit me aftësi të kufizuara (VIDEO) Tre studentë me aftësi të kufizuara sollën në emisionin “Opinion” të vërtetën e hidhur të kushteve me të cilat ata përba
Ronaldo te Juventus, transaksioni trondit bursën Transaksioni i merkatos që mund të transferojë futbollistin e jashtëzakonshëm portugez Cristiano Ronaldo te Juventus, mu
Elon Musk trondit bursën. Refuzon t’u përgjigjet pyetjeve “të mërzitshme” Refuzimi i shefit ekzekutiv të Teslës për t’iu përgjigjur pyetjeve të mërzitshme për financat e prodhuesit të makinave e
I dhanë bursë për shkollë, si ua ktheu "nderin" Enver Hoxha familjeve gjirokastrite Çfarë shkruan Enver Hoxha për biznesmenin e njohur gjirokastrit Reiz Selfo, duke e cilësuar si “reaksionar dhe dallavera
Dyshimet mbi shkeljen e privatësisë ulin aksionet e Facebook në bursë Aksionet e Facebook kanë rënë ndjeshëm pasi rrjeti social përballet me pyetje nga politikanët amerikanë dhe britanikë rr
Pr/ligji mbi bursën e energjisë, përçahet LSI Gjatë votimit në seancën parlamentare të ditës së sotme në lidhje me ndryshimet në Energji, ka pasur përçarje mes depute
Puna e studentit nga Kosova që fitoi medalje u shpërblye edhe me bursë në SHBA Quhet Albion Krasniqi dhe vjen nga komuna e Malishves. Maturanti i gjimnazit ‘Hasan Nahi’ në Prishtinë njihet për zgjuar
Nga 20 fitues të bursës "Boris Trajkovski", vetëm njëri është shqiptar Vetëm një shqiptar ka fituar bursën “Boris Trajkovski” për studime, për ciklin e dytë të programit MBA në Universitetin
Ja si mund të aplikoni për bursë studimi në Gjermani! Edhe këtë vit shumë djem dhe vazja shqiptare mund t‘i gëzohen një bursë studimi ose trajnimi në Gjermani. Dje, në një
Studentja shqiptare pranohet me bursë në universitetin më të mirë në botë Maturantët e shkollës së mesme "Turgut Ozal" vijojnë traditën e pranimit në universitetet më në zë ndërkombëtar. Vit
Blushi: Si do ta ulim çmimin e energjisë elektrike Ben Blushi shpjegoi ndër të tjera në intervistën ekskluzive për Albeu.com edhe se si mendon partia e tij që të ulë çmimi
Euro prek nivelin më të lartë në bursë, por “zhgënjen” në tregun shqiptar Monedha e përbashkët ka njohur forcim në bursat ndërkombëtare, ndërsa në tregun vendas është shumë pranë nivelit më të u
Fitoi bursë studimi në Britani, por studenti shqiptar kapet me kokainë Një student shqiptar, i cili kishte kryer studimet në Britani falë fitimit të një burse është dënuar me 27 muaj burg, pa
Dorëheqja e Renzit trondit bursën evropiane të aksioneve Tregjet e aksioneve evropiane ranë ndjeshëm pas dorëheqjes së Kryeministri italian, Matteo Renzi. Kryeministri itali
Trump trondit bursën, dollari e pezoja pësojnë rënie Ende herët për të folur, por duket se kanë filluar të ndjehen pasojat e para të fitores së Donald Trump. Rezultatet, të
Gjiknuri: Brenda 2017-tës, Shqipëria me bursë energjie Ministri i Energjisë dhe Industrisë, Damian Gjiknuri, mori pjesë në Konferencën Rajonale për Europën Juglindore të Rrjet