999 rezultate për

bursa

Sot studentët shqiptarë kanë një mundësi për shkollim në SHBA Nxënësve dhe studentëve kosovarë u janë hapur dyert për të studiuar nëpër universitet e Shteteve të Bashkuara të Amerikë
Trump ndalon Lotarinë! Ambasada hap aplikimet për bursa studimi në SHBA Ambasada Amerikane ka publikuar kriteret për bursë studimi në SHBA, si pjesë e programit Global UGRAD. Programi Globa
Universiteti Epoka publikon skemën e bursave për studimet Master dhe Doktoraturë Universiteti Epoka, i cili sipas Portalit UAlbania të Ministrisë së Arsimit, sivjet është universiteti privat më i zgjed
Ndahen 139 bursa studimore për në Gjermani, ja si ta mësoni nëse keni fituar Për të tretin vit me radhë, Oda Ekonomike Gjermano-Kosovare (OEGJK) në bashkëpunim me Unionin e Bizneseve Shqiptare në G
Lancohet projekti i 100 bursave sociale të studimit (FOTO LAJM) Kolegji Universitar Bedër, në bashkëpunim me Fondacionin Arsimor “Hafiz Ali Korça” zhvilluan sot ceremoninë e lancimit t
100 bursa sociale studimi për fëmijët e familjeve në nevojë Fondacioni Arsimor “Hafiz Ali Korça”, fondacion ky i themeluar nga Komunitei Mysliman i Shqipërisë, ofron 100 bursa soci
Shpallet konkursi për bursa amerikane në Kosovë Këshilli Amerikan për Edukim Ndërkombëtar (American Councils for International Education) shpallë konkursin për programi
Veliaj: Këtë vit japim 3 mijë bursa për nxënësit ekselentë Bashkia e Tiranës ka nisur rikonstruksionin e plotë të shkollës 9-vjeçare “Vasil Shanto”, ku mësojnë rreth 1300 nxënës.
Koha për të blerë euro?! BSH bën një paralajmërim të rëndësishëm Një euro sot këmbehet në tregun vendas me rreth 132.5 lekë, duke qenë afër nivelit më të ulët të 9 viteve të fundit.
Bursaspori në sulm për Cikalleshin, i ofron rolin e titullarit Bursaspori është gati të paguajë vlerën e kartonit të Sokol Cikalleshit për të transferuar sulmuesin e Kombëtares shqipt
Tabaku publikon mesazhin: Ja si po blihen të rinjtë me 500 euro dhe bursa Deputetja demokrate, kandidatja e PD-së për Tiranën, e renditur e 6-a në listë, Jorida Tabaku ka publikuar një mesazh që
Zgjedhjet presidenciale franceze dhe “Brexit” fundosin bursat evropiane Pasiguritë politike në Evropë janë rritur para zgjedhjeve presidenciale franceze ndërkohë që Britania e Madhe njoftoi pë
Trump trondit bursat: Dollari është "shumë i fortë" Shqetësimi i Presidentit Donald Trump se valuta amerikane është shumë e fortë ka tronditur bursat, pasi valuta amerikane
"Dita e bursave", Bushati: Shqipëria, prindër të sakrificës dhe nxënës patriotë e krenarë Me nismën dhe përkujdesjen e Ministrit të Punëve të Jashtme Ditmir Bushati u zhvillua sot në mjediset e Ministrisë së Pu
Debate në mbledhjen e Këshillit Bashkiak të Tiranës, demokratët tentojnë bllokimin e kredive dhe bursave Këshilltarët e djathtë në Këshillit Bashkiak të Tiranës tentuan që të bllokonin mbledhjen ku do të merren disa vendime t
Veliaj: Ende punë për të bërë me shkollat e kopshtet, rikthyem bursat për ekselentët Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erjon Veliaj i pranishëm në analizën e institucioneve që merret me kopshtet dhe çerdhet
Gjiknuri: Bursa e Energjisë dhe liberalizimi i tregut, procese paralele Ministri i Energjisë dhe Industrisë z.Damian Gjiknuri priti sot në takim një delegacion të kompanisë shtetërore të gazit
Bursa për nxënësit ekselentë, Veliaj: Investojmë për gjeneratën e ardhshme (FOTO LAJM) Bashkia e Tiranës shpërndau sot bursat për 2.228 nxënësit më të mirë e të gjitha shkollave 9-vjeçare dhe gjimnazet e Tir
KRITERET/ Si do të shpërndahen 1 800 bursa për studentët Studentët në universitetet publike kanë afat deri më datë 30 dhjetor 2016 për të dorëzuar dokumentacionin që duhet për t
SHBA dhuron 250 bursa studimi për studentët e huaj. Ja ku mund të aplikoni Aplikimi për Programin Global UGRAD është i hapur deri më 31 dhjetor! Kjo nismë e Departamentit të Shtetit e adminis