999 rezultate për

bursa

Erdogan bën dhëndrin ministër të thesarit, tronditen bursat, lira turke në rënie totale Prej disa ditësh, bursat dhe kursi i këmbimit në Turqi kanë pësuar një goditje të fortë pasi Erdogan shpalli kabinetin e
Si bosat izraelitë e qipriotë dhe punonjësit shqiptarë po rrjepin botën përmes bursave mashtruese online Të kamufluara si call center, sot askush nuk mund të na thotë saktë sa është numri i operatorëve në forex që operojnë pa
Bursat online, si funksionon skema e frikshme e mashtrimit në Shqipëri Një investigim i Qendrës për Gazetari Cilësore identifikon të paktën 80 shoqëri të palicencuara brokerimi që drejtojnë o
Si kanë përfituar bursa mijëra dollarëshe nga Soros, Basha, Aurela e Argita Lulzim Basha, Aurela Basha, Berisha dhe Jamarbër Malltezi kanë përfituar ndër vite mijëra dollarë nga Fondacioni “Soros”
AMF: Kjo kompani po mashtron shqiptarët me gjoja bursa online Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare (AMF) paralajmëron investitorët për rrezikun ndaj shërbimeve të shoqërisë që operon
Nxënësit e Gjimnazit Matematikor pa bursa që nga shtatori Që nga dhjetori i vitit të kaluar mësimdhënësit e Gjimnazit të Specializuar Matematikor në Prishtinë nuk kanë marrë paga
Jo më kamione! Kjo është mënyra më e sigurt si mund të shkoni në Angli Anglia është kthyer në një ndër vendet më të kërkuara nga të rinjtë shqiptarë dhe për të shkuar rrezikojnë jetën dhe har
Studentët dalin fitues, bursa nuk ulet Këshilli Drejtues i UP-së në mbledhjen e sotme vendosi që bursat studentore përsëri ta kenë vlerën 600 euro. Bursat s
Sot rishqyrtohet vendimi për bursat e studentëve Sot mbahet mbledhja e Këshillit Drejtues të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, ku pritet të rishqyrtohet ven
Studentët paralajmërojnë protesta masive Edhe pse Rektori Marjan Dema deklaroi se bursa për studentë do të jetë 600 euro, një gjë të tillë nuk po e pranojnë stud
Bursat evropiane përfitojnë nga dobësimi i euros Bursat kryesore evropiane u mbyllën sot me rritje duke përfituar veçanërisht nga dobësimi i euros që favorizon eksportet
Kosovë, rriten rrogat e qeveritarëve, zvogëlohen bursat e studentëve Universiteti i Prishtinës ka marrë vendim që ta zvogëlojë edhe një herë shumën e parave që u jepeshin studentëve të dall
Sot studentët shqiptarë kanë një mundësi për shkollim në SHBA Nxënësve dhe studentëve kosovarë u janë hapur dyert për të studiuar nëpër universitet e Shteteve të Bashkuara të Amerikë
Trump ndalon Lotarinë! Ambasada hap aplikimet për bursa studimi në SHBA Ambasada Amerikane ka publikuar kriteret për bursë studimi në SHBA, si pjesë e programit Global UGRAD. Programi Globa
Universiteti Epoka publikon skemën e bursave për studimet Master dhe Doktoraturë Universiteti Epoka, i cili sipas Portalit UAlbania të Ministrisë së Arsimit, sivjet është universiteti privat më i zgjed
Ndahen 139 bursa studimore për në Gjermani, ja si ta mësoni nëse keni fituar Për të tretin vit me radhë, Oda Ekonomike Gjermano-Kosovare (OEGJK) në bashkëpunim me Unionin e Bizneseve Shqiptare në G
Lancohet projekti i 100 bursave sociale të studimit (FOTO LAJM) Kolegji Universitar Bedër, në bashkëpunim me Fondacionin Arsimor “Hafiz Ali Korça” zhvilluan sot ceremoninë e lancimit t
100 bursa sociale studimi për fëmijët e familjeve në nevojë Fondacioni Arsimor “Hafiz Ali Korça”, fondacion ky i themeluar nga Komunitei Mysliman i Shqipërisë, ofron 100 bursa soci
Shpallet konkursi për bursa amerikane në Kosovë Këshilli Amerikan për Edukim Ndërkombëtar (American Councils for International Education) shpallë konkursin për programi
Veliaj: Këtë vit japim 3 mijë bursa për nxënësit ekselentë Bashkia e Tiranës ka nisur rikonstruksionin e plotë të shkollës 9-vjeçare “Vasil Shanto”, ku mësojnë rreth 1300 nxënës.