999 rezultate për

burimeve

Akuzat për fshehje të ardhurash dhe mashtrim, kush janë 6 zyrtarët e arrestuar Prokuroria e Tiranës ka urdhëruar arrestimin e disa zyrtare të Agjencisë Kombëtare të Burimeve Natyrore. Deri më tani
Vepra të rënda penale, Prokuroria urdhëron arrestimin e disa zyrtarëve në Tiranë Pas hetimeve, Prokuroria e Tiranës ka urdhëruar arrestimin e disa zyrtarëve të Agjencisë Kombëtare të Burimeve Natyrore.
Policia nis hetim për e-mailin anonim që tregonte ç’ndodh tek Ujësjellësi Letrat anonime tanimë mund të thuhet me plot gojën se janë zëvendësuar me e-mailet apo postimet përmes profileve false.
Komshinj që rrihen për zhurmë, ujë dhe plehra Populli thotë zgjidh komshiun dhe pastaj shtëpinë. Por një 47-vjeçar si dhe personat me të cilët ai konfliktohet nuk kan
"Filloi punë si kamarier, por u dogj rëndë": Babai denoncon pronarin e të birit Të shumtë janë shqiptarët që detyrohen të pranojnë dhe të punojnë në të zezë, vetëm e vetëm për të fituar bukën e gojës
Shihemi në gjyq! Ben Blushi padit Sali Berishën Drejtori i Përgjithshëm i Top Channel Ben Blushi, ka nisur një padi ndaj ish-kryeministri Sali Berisha. Blushi e ka
Përfundon kërkimi, nxirret i pajetë trupi i të riut që përfundoi bashkë me kamionin në liqen Pas disa orësh kërkime, polumbarët e RENEA-s kanë gjetur trupin e shoferit të kamionit që përfundoi në liqen. Ngjarja
Vijon ''mallkimi'' i familjes? Gjendet i mbytur stërnipi 8 vjeçar i Kennedy (FOTO LAJM) Zhytësit gjetën të mërkurën trupin e pajetë të 8-vjeçarit Gideon McKean, stërnip i Robert F. Kennedy. Trupi u diktua në
E ruajtën për 2 ditë me rradhë, zbulohen emrat e personave që rrëmbyen Prengën Në vazhdën e përpjekjeve për të gjetur trupin e Jan apo Jak Prengës, i rrëmbyer në 19 janar në Kamëz , policia vazhdon t
Zbulohet shënjestra e atentatit tek Uji i Ftohtë: Nuk doja ta vrisja! Të shtënat që alarmuan Vlorën mesditën e së shtunës, ishin pasojë e një konflikti mes dy të rinjve me njohje me njëri tj
Opsione mbi vazhdimësine për menaxhimin e integruar të burimeve natyrore në Evropën Jug-Lindore Një nga sfidat më të mëdha me të cilat shoqëritë tona ballafaqohen është si të sigurojnë ujë, energji dhe ushqim për të
U ekzekutua për gjakmarrje në Mirditë, disa të shoqëruar për Eri Zefin Mirdita është tronditur ditën e djeshme nga ekzekutimi i një të riu, vetëm 34-vjeç. Viktima është shtetasi Eri Zefi q
Kushti i BE për Reformën Zgjedhore, Basha mbledh Kolegjin e Kryetarëve Kryedemokrati Lulzim Basha ka mbledhur sot pasdite në selinë blu kryetarët e rretheve për të diskutuar në lidhje me viju
Pse u ndanë Albi Nako me Albën, zbulohet aryeja e vërtetë (FOTO LAJM) Prej disa ditësh ndarja e koreografit Albi Nako me balerinën Alba Hoxhë po bënë bujë në media. Pasi të dy e hoqën njëri-
Digjet makina në Vlorë, ku dyshon policia Gjatë natës një makinë në qytetin e Vlorës është shkrumbuar nga flakët. Ngjarja ka ndodhur në lagjen "Lirimi", ndërs
Digjet "Benzi" i punonjësit të tatimores në Vlorë Vijon djegia e automjeteve në qytetin e Vlorës, duke e shndërruar në një fenomen mjaft shqetësues. Një tjetër automjet ë
I plagosuri e çoi 17-vjeçaren në spital, dyshimet e para për atentatin në Laprakë Një vrasje me armë zjarri ka tronditur mbrëmjen e sotme kryeqytetin rreth orës 18:17, në zonën Laprakës në Tiranë. Vi
Makinat përplasen ‘kokë më kokë’ në Krrabë, plagosen 4 persona Katër persona janë plagosur si pasojë e një aksidenti të ndodhur pasditen e sotme në aksin Elbasan-Tiranë. Mësohet se
Futbollisti i Celticut lë përkohësisht futbollin për shkak të bixhozit Trajneri i Celtic, Brendan Rodgers ka deklaruar se nuk do te ketë në dispozicion sulmuesin kryesor të tij, Leih Grifith
Serbia kushtëzon dialogun, a duhet të veprojë edhe Kosova? Perëndimi ka dërguar një ofertë në drejtim të Beogradit për vazhdimin e dialiogut në Bruksel, edhe nëse Prishtina nuk e