999 rezultate për

burgosurve

Plas sherri mes të burgosurve në Itali, shqiptarët përleshen për vdekje Një sherr ka ndodhur mes burgosurve shqiptarë dhe italianë në burgun e "Sant'Angelo dei Lombardi" (Avellino). Njofti
Të dënuara për vrasje e tradhti, brenda burgut të grave "mafioze" (FOTO LAJM) Numri i grave të burgosura në Sierra Leone është dyfishuar në tre vitet e fundit. Ekzistojnë vetëm dy vende të veçant
Shqiptarët po bëjnë kërdinë, alarm në burgjet britanike (FOTO LAJM) Trafik dhe shpërndarje droge, ngacmime apo dhunë seksuale si edhe grabitje. Këto janë krimet kryesore që i bëjnë shq
Burgjet plot, Shqipëria me numrin më të madh të të burgosurve në rajon Shqipëria konsiderohet si një nga vendet më të korruptuara, të paktën në Europë, sipas treguesve ndërkombëtarë, por edhe
U arrestua me Ermal Hoxhën, lirohet një prej të burgosurve kyç të dosjes "Xibraka" Klement Dalipi, një nga të akuzuarit për krijimin e laboratorit të drogës në Xibrakë është liruar nga Gjykata e Krimeve
Uashingtoni përshëndet shkëmbimin e të burgosurve mes Kievit dhe rebelëve SHBA-ja përshëndeti sot shkëmbimin masiv të të burgosurve mes autoriteteve ukrainase dhe rebelëve separatistë prorusë, p
Meta refuzon komentet ndaj të burgosurve të "Çështjes Kumanova" Gjatë konferencës së përbashkët për shtyp me Presidentin e Maqedonisë, kreu i shtetit shqiptar Ilir Meta deklaroi se nuk
Sot u erdhi radha ish të burgosurve që të takohen me Haradinajn Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim një delegacion nga Shoqata e ish të Burgosurve P
Ky është numri i të burgosurve që do të votojnë në zgjedhje Zgjedhjet lokale do të zhvillohen këtë të diel në të gjitha komunat e Kosovës Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë
Zbulohen emrat e të burgosurve që tentuan të vrasin Ziadin Selën Janë zbuluar emrat e autorëve të dyshuar si bashkëpuntorë në tentativën për vrasje të deputetit Ziadin Sela me 27 prill
70% e të burgosurve nëpër burgjet e Maqedonisë kanë votuar Gjithësej 70% e të regjistruarve për të votuar nëpër burgjet e Maqedonisë kanë votuar, ka thënë Ljupka Guguçevska. Aj
Numri i shqiptarëve që do të përfitojnë nga ligji për amnisti Ligji për amnisti i propozuar së fundmi nga Qeveria e Maqedonisë, sipas të gjitha gjasave pritet të përfshijë mbi 800 të
"Arratisje spektakolare", të dënuarit çajnë tavanin (FOTO LAJM) Disa të burgosur në qytetin Teresina të Brazilit, tentuan të arratisen nga burgu. Ata hapën një vrimë në tavanin e qe
Policia futet tek dushet e të burgosurve dhe shikoni çfarë gjen Duket se në burgjet shqiptare vazhdon të jetë akoma problem futja e lëndëve narkotike. Nja rast i tillë është zbuluar
U jepte leje të burgosurve, shkarkohet drejtori i burgut të Korçës Ministri i Drejtësisë, Gazment Bardhi ditën e sotme ka shkarkuar nga detyra Drejtorin e burgut të Korçës, Robert Kodra.
PSP-ja zhgënjen familjarët e të burgosurve në rastin ”Monstra” Familjarët e gjashtë shqiptarëve të dënuar me burgim të përjetshëm për vrasjen e pesë maqedonasve në Smillkovcë të Shkup
Ja numri i të burgosurve që kanë votuar dje Qendra Kosovare për Rehabilitimin e të Mbijetuarve të Torturës monitoroi procesin e votimit nëpër burgje. Numri i të
Regjimi i Asadit ka djegur në furrë trupat e të burgosurve? Nga Departamenti amerikan i Shtetit është njoftuar se regjimi i Bashar al Asadit ka vrarë dhe i ka djegur trupat e mijër
6-vjeçari që asiston në vrasjet makabre të ISIS-it (FOTO LAJM) Nje video e tmerrshme propaganduese e ISIS është shfaqur dhe kësaj shihet një djalosh gjashtëvjeçar, duke asistuar në p
Zhvati 42 mijë euro nga familjarët e të burgosurve, burg ish-sekretares së ministres (FOTO LAJM) Gjykata e Tiranës ka dhënë dënimin me dy vite e gjashtë muaj burg për 30-vjeçaren Amarilda Leka, e akuzuar se ka marrë 4