48 rezultate për

burgjet

Ibrahimi: BDI po mbush burgjet me ushtarė tė UĒK-sė Orhan Ibrahimi ka shkruar njė status nė Facebook, ku thotė se BDI-ja ėhstė bėrė palė me VMRO-nė e Gruevskit dhe se nuk p
Tejmbushen burgjet, s'ka amnisti Strategji mjaft efikase janė menduar lidhur me situatėn nė burgje, ndonėse ka mbipopullim. Bėhet fjalė pėr 1 mijė person
Lirim Jakupi vuajti burgjet e UNMIK-ut, tė Kosovės, EULEX-it, Maqedonisė, KFOR-it dhe Serbisė Ish-ushtari i UĒK-sė dhe UĒPMB-sė, Lirim Jakupi po akuzohet nga ana e EULEX-it pėr vrasje tė rėndė nė tentativė nė periu
Mbipopullohen burgjet nė tė gjithė Shqipėrinė Nė vendin tonė po shtohen masat kundėr kriminalitetit. Pėr rrjedhojė, numri i tė arrestuarve ėshtė rritur ndjeshėm.
Tė dhėnat tronditėse, burgjet maqedonase tė mbushura me shqiptarė! Nė Maqedoni, burgjet vlojnė nga numri i madh i shqiptarėve tė dėnuar. Shqiptarėt e dėnuar janė rritur sidomos pas kon
Hoxha: S’ka marrėveshje me Serbinė, pa liruar kosovarėt nga burgjet Njė predhė mortaje jugosllave e hedhur nė territorin shqiptar ėshtė marrė si provokim nga udhėheqja komuniste nė Tiranė.
Incidentet nė burgjet greke nuk cėnojnė marrėdhėniet mes 2 popujve Presidenti Bujar Nishani dhe kreu i parlamentit grek Vangelis Meimarakis ndanė sot tė njėjtin mendim se marrėdhėniet nd
Rrėfimi i Kupės: Ja si na keqtrajtonin nė burgjet greke Ilir Kupa, shqiptari i arratisur nga burgu i Trikallės ka rrėfyer mbrėmė pėr emisionin “Tonight” tė Ilva Tares nė Ora Ne
“Kosova merr kriminelėt e saj” “Kosova merr kriminelėt e saj”. Ky ėshtė titulli provokues qė ka zgjedhur gazeta zvicerane “La Matin”, ku lehtėsisht nėn
30 mijė euro kompensim pėr 710 ditėt nė burgjet e Serbisė ​141 ish tė burgosur, pjesėtarė tė tė ashtuquajturit “Grupi i Gjakovės”, kanė ngritur njė padi civile pėr kompensi
Komisioni i Ligjeve miraton pr/ligjin pėr burgjet Me 14 vota pro, Komisioni i Ligjeve miratoi sot ndryshimet pėr policinė e burgjeve duke kaluar nė parim projektligjin nd
Eugenia Timoshenko: Nėna ime ka vuajtur si shqiptarėt nė burgjet e Serbisė Eugenia Timoshenko, vajza e ish kryeministres sė Ukrainės Yulia Timoshenko ka falemnderuar rininė, studentėt dhe tė gjit
Arratisja, 10 mije euro shpėrblim pėr kapjen e dy shqiptarėve Dhjetė mijė euro shpėrblim pėr informacionet qė do tė cojnė nė kapjen e dy shqiptarėve tė arratisur nga burgjet greke. K
Braēe: Kėta po dalin nga burgjet si heronj Vendimi i Apelit pėr tė lėnė tė lirė kreun e Bashkisė sė Kamzes Xhelal Mziu ėshtė pritur me duartrokitje nga banorė tė K
Krasniqi: “Paratė e burgut”, do t'i dhuroj pėr studimin e fėmijėve Kryetari i Kuvendit tė Kosovės, Jakup Krasniqi, nė faqen e tij tė Facebook-ut ka shprehur gatishmėrinė qė tė dhurojė tė
Nė tė gjitha burgjet tona futen sende tė palejuara Ish-shefi i sigurisė nė burgun e Drenovės tregon se nė tė gjitha burgjet shqiptare janė futur sende tė palejuara. Nė njė
Preshevė, rrėfehen tė liruarit nga burgjet serbe (VIDEO) Pasi u liruan dhe u pritėn nė mėnyrė madhėshtore, tė liruarit Agush Memishi, Samet Hajdari dhe Faton Hajdari, kanė rrėfy
Ja burgjet mė famėkeq nė botė (FOTO-LAJM) Tė gjithė tė burgosurit qė kanė vuajtur dėnimin nė kėto burgje, kanė dalė me dėshirėn pėr tė mos u kthyer kurrė nė atė f
S'ka punėsime pėrmes njohjeve nė Burgun e Gėrdocit Procedura e punėsimit nė Burgun e Sigurisė sė Lartė nė Gėrdoc ėshtė e monitoruar rreptėsisht nga zyrtarėt e EULEX-it, pr
Burg privat pėr tė dėnuarit Sė shpejti pritet tė nisė ndėrtimi i njė burgu privat me njė kapacitet prej 300 tė dėnuar tė sigurisė sė ulėt me dėnime
Get Adobe Flash player
 
Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.

Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.