999 rezultate për

burgim

Abuzon me të miturën në dijeni të gruas, çifti shqiptar përfundon në burg Një ngjarje e rëndë rapotohet se ka ndodhur në Drenas të Kosovës. Një vajzë e mitur është abuzuar seksualisht nga një
Liroi "Gjeneralin" e dënuar me burgim të përjetshëm, gjyqtari përballet sot me KLGJ Gjyqtari i Korçës, Markelian Kuqo, do të dalë sot para Këshillit të Lartë Gjyqësor, pasi më herët i ka dhënë lirinë të
Dogji të gjallë burrin dhe vjehrrën, burgim i përjetshëm për Hysnie Hoxhallarin dhe të dashurin e saj Prokuroria ka kërkuar burg përjetë për Hysnie Hoxhallarin dhe Kasëm Pirjasin, të akuzuar për vrasjen dhe djegien e Selki
30 ditë paraburgim për të arrestuarit e djeshëm në Kumanovë Nga 30 ditë paraburgim u është caktuar personave që dje u arrestuan në Kumanovë. Sipas kreut të Agjencisë ndërkombët
Në paraburgim për më shumë se 5 muaj, lirohet Ronaldinho Ish më i miri i botës në futboll, Ronaldinho, dhe vëllai i tij, Roberto de Assis, janë lënë të lirë nga drejtësia e Para
I dënuar me burgim të përjetshëm, kapet një nga 50 personat më të rrezikshëm në Shqipëri Policia e Shtetit ka arrestuar në PKK Hani i Hotit një nga 50 shqiptarët më të rrezikshëm, i dënuar me burgim të përjets
COVID-19 hyn në paraburgimin e Bradadeshit, infektohet shefi i policisë Koronavirusi “hyn” edhe në paraburgimin e Bradasheshit në Elbasan. Konfirmohet pozitiv me Covid-19 shefi i policisë s
Vret veten në paraburgim i shoqëruari për dhunë në familje Një 52 vjeçar është gjetur i vetëvarur në ambientet e dhomave të shoqërimit në DVP e Durrësit. Ngjarja e rëndë ka ndo
Përdhunoi 11-vjeçaren por bëri vetëm 12 ditë burg, i riu del dhe abuzon një tjetër vajzë Krimet e përdhunimit janë ndër krimet më të pagjykuara dhe të padënuara në botë. Një burrë që përdhunoi një vajzë 11-
Shkoi ti çonte ushqim familjarit në burg, çfarë kishte fshehur në të Duket se cudirat në burgjet shqiptare nuk kanë fund. Këtë herë një person është arrstuar pasi ka tentuar të fusë një
I dënuar me burgim të përjetshëm, tmerri i "Çoles" në trazirat e 97' kërkon lirinë Zani Çaushi ose i njohur ndryshe si i forti i Vlorës në trazirat e 97' ka kërkuar lirinë me kusht në Gjykatën e Korçës.
I paraburgosuri vari veten te 313-a, nisin hetimet ndaj stafit Gjykata e Tiranës ka kërkuar hetim të stafit të paraburgimit te 313-a, pas vetëvrasjes që kreu disa muaj më parë shtetas
Të dënuar me burgim të përjetshëm, kush janë 10 shqiptarët më të rrezikshëm Pak kohë më parë në Shqipëri me vendim të Këshillit të Ministrave u ngrit një strukturë policore për të bërë të mundur a
Lala: Hekuran Billën e kam takuar disa herë në burg Gazetarja Klodiana Lala tha se njihej personalisht me Hekuran Billën, që u ekzekutua disa ditë më parë në zonën e Komunë
I vrau vëllain para 14 vitesh, ky dyshohet të jetë vrasësi i Hekuran Billës (FOTO LAJM) Autori i dyshuar i vrasjes në pritë të 40-vjeçarit Hekuran Billa mbrëmjen e të enjtes në Tiranë është vëllai i 22-vjeçar
Vranë gorillën e rrallë, katër persona mund të dënohen me burgim të përjetshëm Katër burra janë arrestuar për vrasjen e Rafiki-t, një nga gorillat malore më të njohura dhe më të rrallat e Ugandës, dh
Përdhunuan 13 vjeçaren, gjykata vendos "dënim alternativ" për autorët Gjykata e Apelit vendosi “Dënim alternativ” për 7 të miturit, të cilët përdhunuan një 13-vjeçare në Kavajë rreth 1 vit e
Si po vuajnë dënimet me burgim të përjetshëm, ish-ushtarët e UÇK-së në Shkup (VIDEO) Pjesëtarët e grupit po vuajnë sot dënimet në burgjet e Idrizovës dhe Shutkës. Siç duket në imazhet e siguruara, ata shfa
"E mashtroi një shqiptar", nëna e studentes greke kërkon burgim të përjetshëm Së fundmi, mediat greke kanë risjellë në vëmendje një nga gjyqet më të bujshme të momentit në Greqi, ku mes protagonistë
Indi: Burgim të përjetshëm nëse infekton qëllimisht me koronavirus Shteti verior në Indi, Uttar Pradesh ka miratuar një ligj të përkohshëm që lejon dhënien e dënimit me burgim të përjetsh