999 rezultate për

burg

Dënohet me 3.5 vite burg kreu i Kuvendit, akuzohet për korrupsion Gjykata e Lartë e Kasacionit dhe Drejtësisë dënoi Liviu Dragnea, kreu i Partisë Social Demokratike (PSD), njëkohësisht e
Ushtar i bosit të mafias shqiptare në burgjet greke, pse e donin të vrarë Eno (Aleksandër) Maton Eno (Aleksandër Mata) dyshohet se ishte edhe shënjestra të mbrëmshëm në Vlorë ku mbeti i vdekur Raqi Mëhillaj, ndërsa ve
EMRAT/ Si u arratisen dy shqiptarët nga burgu i Napolit Dy të rinj me origjinë shqiptare rreth 20 vjeç janë shpallur në kërkim nga policia italiane, pasi kanë mundur të arratis
Përleshje mes shqiptarësh në burgun grek Mediat greke raportojnë për një përleshje mes dy të burgosurve shqiptarë në burgun e Koridhalos. Ngjarja ka ndodhur n
Lajm i hidhur, miku i shqiptarëve nuk fiton sërish postin e eurodeputetit Pak orë pas mbylljes së votimeve për anëtarët e Parlamentit Evropian, duket se raportuesi për Shqipërinë Knut Fleckenste
Dy shqiptarët arratisen nga burgu i sigurisë së lartë, policia italiane "ngrihet në këmbë" Dy shqiptarë të burgosur Ervis Markja, 26 vjeç dhe Adriatik Gega, 28 vjeç, janë arratisur nga burgu i sigurisë së lartë
I dënuar nga Krimet e Rënda për trafik droge, arrestohet 46-vjeçari (VIDEO) Policia e Mallakastrës në vijim të zbatimit të masave për kapjen e personave të shpallur në kërkim, arrestoi një shtetas
Vrau efektivin e FNSH-së, burg i përjetshëm për autorin Kanë kaluar më shumë se dy vite nga ngjarja kur , David Qosja qëlloi për vdekje efektivin e FNSH-së, Ardian Kodrën. G
Dhuna ndaj mjekëve, Ministria e Shëndetësisë propozon dënim me burg Sipas ndryshimeve të propozuara nga Ministria e Shëndetësisë, dhuna e ushtruar ndaj mjekëve në krye të detyrës tashmë d
Albin Kurti: Fusni në burg "Al Capone-n" e Kosovës Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se koalicioni qeveritar e ka thyer sundimin e ligjit duke mbajtur su
Në Kosovë kërkohet një person që mund të futë në burg Al Capone-t Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se koalicioni qeveritar e ka thyer ‘sundimin e ligjit’ duke mbajtu
Prokurori kërkon burg të përjetshëm për vrasësin e Matit Ditën e some është mbajtur seanca gjyqësore për Kujtim Koxhën, 51 vjeçarin i cili në 11 tetor të vitin 2018, vrau dy pun
Gjysma e kokës i ishte qelbëzuar! Dëshmia rrënqethëse e Dr. Miço Konomit çfarë pa në burgun e Tiranës Po të ishte gjallë Karl Marksi dhe të merrte vesh se komunistët shqiptarë torturohen deri në djegien e trupit me hekur t
Arratiset nga Klinika Ortopedike i paraburgosuri kosovar Shërbimi Korrektues i Kosovës, njofton opinionin publik se sot rreth orës 04:30, është arratisur nga Klinika e Ortopedik
Historia qesharake midis prokurorit, avokatit dhe policit në Pogradec, kush përfundon në burg? Një rast absurd është shënuar në Pogradec, ku një avokat është akuzuar se ka përdorur si armë të ftohtë një deodorant! E
Spiropali: Berisha, Basha dhe Kryemadhi po i thonë burgut hapu Në një kohë kur të gjithë kërkojnë dialog për krizën politike, Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa
Kufiri i SHBA: Vdes fëmija i gjashtë emigrant në paraburgim Një vajzë 10-vjeçare nga El Salvador vdiq në burgun amerikan vitin e kaluar, një rast i paraportuar më herët që çoi në n
Pasi i refuzuan azilin u vra në Tiranë, autori drejt lirimit nga burgu Mario Majollari u vra një vit më parë pranë banesës së tij në rrugën ‘Aleksandër Moisiu’ në Tiranë dhe i dyshuar për kët
U dënua kot me 45 vjet burg, amerikani dëmshpërblehet me 1.5 milion dollar Një amerikan i cili kaloi 45 vjet në burg para se të shpallet i pafajshëm për një vepër për të cilën ishte akuzuar, do t
3 muaj deri në 5 vjet! Qeveria nxjerr menunë e burgut ndaj opozitës Qeveria ka nxjerrë "mënunë" e burgut duke kërcënuar kështu opozitën që ka deklaruar se do t'i prishë zgjedhjet e qershor