999 rezultate për

burg

Gjuajti me këpucë Ramën, lirohet nga burgu protestuesi Ditën e sotme Gjykata ka liruar një protestuesin Ilir Katiraj, i cili ishte arrestuar pasi gjuajti me këpucë kryeministr
Vrau 100 pacientë në Gjermani, burg i përjetshëm për infermierin Gjykata në Oldenburg ka vendosur burg të përjetshëm për mjekun 42-vjeçar, Niels Högel. Högel ishte akuzuar për vrasje
Çmendet prokuroria: Mos publikoni përgjimet e "Bild" se do ju fusim në burg Pas publikimit të 6 audiopërgjimeve nga gazeta prestigjoze gjermane “BILD”, Prokuroria e Krimeve të Rënda ka nxjerrë një
Kush janë Abdylajt dhe si u kthyen në "menaxherë" të votave të Rilindjes Sot tabloidi gjerman Bild publikoi 6 audio-përgjime që implikojnë zyrtarë të lartë të PS, përfshi vetë Vangjush Dakon, n
EMRAT/ Jepen masat e sigurisë për 42 protestuesit e arrestuar Protesta e dy qershorit solli procedimin e 60 personave, prej të cilëve 42 u arrestuan. Të arrestuarit u përballën d
"Vol-Vo 4", Gjykata liron nga burgu policin e arrestuar Gjykata për Krimet e Rënda ka liruar nga paraburgimi Jasin Abdulin, efektivin e Policisë së Sarandës të arrestuar në kua
Arratisja nga burgu grek, arrestohet dhe shqiptari i dytë (FOTO LAJM) Ka përfunduar në prangat e policisë greke edhe shqiptari i dytë i arratisur nga qelitë e paraburgimit. Në kërkim janë
Alarm në Greqi, akuzat e shqiptarëve të arratisur nga burgu Ditën e sotme dolën fotot dhe identiteti i shqiptarëve të arratisur gjatë orëve të para të ditës nga bugu në në Greqi.
Vrau tre persona në 1993, arrestohet pas 26 vitesh shqiptari në Itali Një shqiptar 49 vjeç është arrestuar në Itali për shkak të një krimi të tmerrshëm të kryer 26 vite më parë në Shqipëri.
Plagosi me armë kushëririn, prokuroria kërkon burg për ish efektivin e FNSH-së Efektivi i policisë Flamur Karaj, pritet të dalë sot para gjykatës pasi plagosi kushëririn e tij me armën e shërbimit.
U arrestua për trafik kokaine, nipi i Enverit hedh pas të shkuarën (FOTO LAJM) Mesa duket nipi i diktatorit Enver Hoxha ka lënë pasmomentet e vështira të jetës në burg, dhe shihet i lumtur krah bashk
EMRAT/ Kush janë shqiptarët e arratisur nga burgu në Greqi (FOTO LAJM) Kanë dale fotot dhe identiteti i shqiptarëve të arratisur gjatë orëve të para të ditës së sotme në Greqi. Mësohet se
Arratisën dy shqiptarë nga burgu grek Dy shqiptarë dhe dy gjeorgjianë janë arratisur nga qelia e një burgu në Athinë rreth orës 04:00 të ditës së sotme. Ata i
U fotografua krah modeles në Kanë, "i burgosuri" i famshëm është "single" (FOTO LAJM) 34- vjeçari Jeremy Meeks u bë mjaft i njohur kur në kohën sa ishte i burgosur u shfaq një foto e tij nga policia, shkrua
Gjykata merr vendimin për të miturin që rrahun gruan rome në Ferizaj Gjykata e Ferizajt ka dhënë masëne e sigurisë "1 muaj paraburgim" për të miturin që rrahu dje në këtë qytet gruan rome d
U arrestua një ditë më parë, lihet në burg Gjergj Cukali Gjykata e Tiranës ka lënë në burg Gjergji Cukalin, i akuzuar për vrasjen e ish-policit Arben Bilali, rreth 4 muaj më par
Ia ka hedhur gjithnjë! Paaftësia e drejtësisë ndaj Gjergj Cukalit Ndër vite, drejtësia është treguar bujare me Gjergji Cukalin. Kështu, në vitin 2012, gjykimi i shkurtuar i uli në 1 v
Si ia ka "dredhur" drejtësisë prej 15 vitesh i "forti i Myslym Shyrit" Ndër vite, drejtësia është treguar bujare me Gjergji Cukalin. Kështu, në vitin 2012, gjykimi i shkurtuar i uli në 1 vit
Mjekësia ligjore zbardh vrasjen e shqiptarit në burgun grek (FOTO & VIDEO) CNN grek ka publikuar një foto dokumentare të dhunës së ushtruar në pjesën e fytit gjatë mbytjes të të ashtuquajturit ba
Fshehu dënimin për vjedhje në Itali, 9 muaj burg për ish-gjyqtarin Gjykata e Tiranës ka shpallur fajtor ish-gjyqtarin Admir Thanza duke i i vendosur masën e dënimit me 9 muaj burg për fal