999 rezultate për

burg

Eurodeputeti: Gruevski nuk ka ndërmend të heqë dorë, i druhet burgut Eurodeputeti Ivo Vajgl ka folur për “Al Jezeera” lidhur me Maqedoninë dhe bisedimet e BE-së për krizën politike në vend.
U akuzua për vrasjen e protestuesve, lirohet nga burgu ish-presidenti i Egjiptit Gjykata në Egjipt ka hedhur poshtë akuzat ndaj ish-presidentit Hosni Mubarak për konspiracion në vrasjen e protestuesve
Shtatë politikanët e lartë që provuan burgun gjatë 25 viteve të fundit (FOTO LAJM) Spiro Ksera ishte politikani i fundit i lartë që provonte prangat. Në 25 vitet e fundit janë edhe shtatë zyrtarë të tjer
Drejtonte nga burgu rrjetin e prostitucionit, shqiptari shfrytëzonte motrën dhe të dashurën e tij Gojart Leba është shqiptari i cili i burgosur në një burg në Itali arrinte të drejtonte rrjetin e prostitucionin ndërmje
Akuzat si spiun i Spaçit, rrëfehet i dënuari: Si e njoha Visar Zhitin Poeti Visar Zhiti është bërë pjesë e akuzave ku pretendohet se ai ka qenë bashkëpunëtor i administratës së burgut të Spa
"Ju bëftë mirë dreka, po të doni kam një gocë për...seks", si u zbulua pronarja e lokalit “Ju bëftë mirë dreka”. Po të doni kam dhe një gocë, me të cilën mund të mund të bëni seks kundrejt pagesës. Përmes kë
Del dokumenti i sigurimit: A ka qenë Visar Zhiti spiun i të burgosurve? (FOTO LAJM) Prej disa ditësh gëlon në media një debat në distancë mes Presidentit të Republikës, Bujar Nishani dhe të ngarkuarit me
Visar Zhiti shpërthen ndaj Nishanit: Karikaturë e Enver Hoxhës… Visar Zhiti, i ngarkuari me punë i Shqipërisë në Vatikan ka reaguar pas deklaratave të forta nga presidenti Nishani i ci
Trafiku i armëve, rrëfehet gjermania: Më futi në rrjet burrelsi që më la shtatzënë Aliki Buratzi është e vetmja shtetase e huaj që vuan dënimin në burgun e grave 325, ose i njohur ndryshe si burgu “Ali D
EMRI/ Ishte dënuar me 22 vite burg për vrasje, vdes në burg i dënuari Një i dënuar me 22 vite burg ka humbur jetën ditën e sotme në spitalin e burgut në kryeqytet. Mësohet se i dënuari ki
“Spiun në burgun e Spaçit”, Nishani zbulon mesazhin që “penalizoi” Zhitin Bujar Nishani ka bërë me dije arsyen përse nuk e emëroi Visar Zhitin ambassador në Selinë e Shenjtë. Bujar Nishani th
SKANDAL/ Mësuesja seks me nxënësin 17-vjeçar, rrezikon 20 vite burg (FOTO LAJM) Një mësuese në Shtetet e Bashkuara të Amerikës rrezikon të dënohet me 20 vite burg, pasi dyshohet se ka kryer marrëdhëni
INTERVISTA/ Koha kur Fatos Nano i sapo dal nga burgu i bënte thirrje Berishës që të punonin bashkë 20 vjet më parë, në marsin e mbrapshtë ’97, lideri socialist Fatos Nano doli nga burgu. Dritare.net po sjell të plotë kë
Si e pësoi killeri me pagesë i Camorra-s, ja“gafa” në qelitë e burgut Mbyllja në qeli si i dyshuar kryesor për masakrën e majit 2015, përpara fakultetit të Shkencave të Natyrës, nuk e ka pen
EMRI/ Kush është shqiptari që u arratis në mënyrë spektakolare nga burgu në Itali Një shtetas shqiptar ia ka mbathur nga burgu San Michele në Itali, mëngjesin e të premtes që lamë pas. I burgosuri 35
Nuk dëshmoi në komisionin për CEZ, ja sa vite burg rrezikon Shkëlzen Berisha Komisioni Hetimor për shitjen e OSSH-së tek çekët e CEZ përfundoi sot punimet duke dalë edhe në argumentet dhe sugjerime
Ish-zyrtari i Putinit gjendet i vdekur në burg Ish drejtori ekzekutiv i "Agjencisë së Gjithësisë" së Rusisë, Vladimir Yevdokimov, është gjetur i vdekur në qelinë e tij
Vëllezërit Haradinaj çmallen në Strasburg (FOTO LAJM) Deputeti i Kosovës në radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj, i ka bërë një vizitë vëllait të tij Ra
I vodhi orën 35 mijë dollarëshe Getoarit, ja sa u dënua adoleshentja nga Kamza Verën e kaluar, reperi i njohur nga Prishtina, Getoar Selimi, ra pre e një grabitjeje në apartamentin e tij në zonën “Ko
Mbillnin hashash, 22 vite burg për “Bandën e Ersekës” “Banda e Ersekës” ka marrë dënimin me 22 vite burg në total të 5 anëtarëve të saj nga Gjykata e Korçës. Në vendimin
 

"Lumturi dhe krenari, mes arbëreshevë që ruajtën gjuhën dhe kulturën për më shumë se 5 shekuj dhe me fëmijë Të mrekulluëshëm!" {Lorik Cana}