999 rezultate për

bunkerin

Tragjedi greke: 20 metra thellë, 4 burra vdesin në bunkerin ku po kërkonin thesare (FOTO LAJM) U nisën për të gjetur thesare, katër burra humbin jetën në një bunker të Luftës së Dytë Botërore në Greqi. Ngjarja e
Përdorte bunkerin për drogë, kapet shqiptari Rreth 500 kg marihuanë janë sekuestruar në pikën kufitare të “Tabanoc” të Maqedonisë së Veriut, e cila ishte e fshehur n
Hitleri u vetëvra në bunkerin e tij në Berlin (FOTO LAJM) Ekzaminimi i dhëmbëve të Adolf Hitlerit ka rrëzuar përfundimisht çdo teori konspiracioni mbi fundin e udhëheqësit nazist
Flota amerikane është gati, Asad fsheh kokën në bunkerin rus Mësohet se presidenti sirian Bashar al Assad ka lënë Damaskun prej disa ditësh dhe i shoqëruar nga autokolona ushtarake,
Eksploroni bunkerin sekret të Titos, një nga galeritë më të pazakonta në botë (FOTO LAJM) “Në dukje ngjan si shtëpi tradicionale boshnjake, por objekti në Konjiq (vend në Bosnje) është një nga sekretet më të më
KOMENT/ Ditmir gjinkalla në bunkerin e diplomacisë së gjinkallave! Nga Enver Bytyçi Gjinkalla u bë këto ditë personazh në gojën e ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati. U duk se ky
“Kryeministër reklamash dhe historish fasadë”, ja reagimi i Ramës Komentet dhe reagimet nga ana e qytetarëve janë gjithnjë prezentë nëpër statuset që publikon kryeministri Edi Rama në pr
Ndodh në Britani, mijëra rrënjë kanabisi në bunkerin bërthamor Policia britanike ka gjetur me mijëra bimë kanabisi, me një vlerë prej 1 milion stërlinash, në një bunker nëntokësor bër
Zbulohet "parajsa" e kanabisit në bunkerin bërthamor në Britani (FOTO LAJM) Policia britanike zbuluar mijëra bimë kanabisi në një bunker nëntokësor bërthamor të ndërtuar në vitet 1980 për të streh
Dita e katërt e protestës së opozitës para Kryeministrisë Ditën e sotme protesta e opozitës e cila ka ngritur një çadër përballë Kryeministrisë ka hyrë në ditën e katërt. Kreu
SHBA ndërton super bunkerin për 5 mijë njerëz dhe që i reziston një bombe bërthamore SHBA po ndërton një super bunker i cili është i aftë të mbajë deri në 5 mijë njerëz. Bunkeri ka kushte shumë luksoze
Hapet zyra e Hitlerit ku kaloi ditët e fundit të jetës (FOTO LAJM) Jeni kuriozë mbi të kaluarën naziste? Tani vetëm me 12 euro mundeni të vizitoni bunkerin ku Hitleri kaloi momentet më të
Ngjela: Opozita u tregua mëndjengushtë në 8 dhjetor Sipas avokat Spartak Ngjelës, opozita në datën 8 dhjetor po kërkonte trazira më tepër se të shembte bunkerin. I ftuar në
Ja si u rrënua bunkeri (FOTO) Sot rreth orës 13:00, turma u zhvendos drejt Ministrisë së Brendshme, ku ndodhej instalacioni i bunkerit. Një grup të ri
Basha e Berisha në mesin e turmës, protestuesit shembin bunkerin (FOTO LAJM) Sikundër shihet edhe nga pamjet, lëvizja e protestuesve nga pjesa e bulevardit përballë godinës së Kryeministrisë, në dr
Turma nis të shkulë bunkerin, policia nuk e mbron Pas fjalës së mbajtur nga kreu i PD, Lulzim Basha, shumë prej protestuesve janë bashkuar në turmë dhe janë drejtuar drej
Kundër rikthimit të simboleve të komunizmit, ish të përndjekurit protestë kundër bunkerit Mesditën e sotme, ish-të përndjekurit politik dhe përfaqësues të PD-së janë përplasur me policinë. Ata kanë protestu
Në bunkerin sekret të Titos (FOTO LAJM) Elvira Jukic,Sarajevë, BIRN Pesëdhjetë vjet më parë, ARK D-0 u ndërtua në fshehtësi të plotë duke qenë se do të i
Bunkeri 4 mld euro i Titos (FOTO LAJM) Ndërsa, shqiptarët janë "mrekulluar" kur kanë parë bunkerin anti-atomik të Enver Hoxhës në Shqipëri dhe janë njohur me a
Berisha: Rama ka përgatitur për vete dhe klikën bunkerin e bllokut! Pas thirrjeve të lëshuara më herët ndaj kryeministrit, Sali Berisha nuk ka të ndalur. "Rama i tmerruar nga protesta